Sri Lankalt Maldiividele

Vabandan, kui teema olemas, ei suutnud leida just konkreetselt sellist.

Plaan siis minna Sri Lankale ja millalgi käia ära ca 5 päeva Maldiividel, kuna üsna lähedal ja lennupiletid hea hinnaga. Kas keegi kunagi niiviisi reisinud, et Sri Lankale läinud, seal ringi seigelnud ja siis käinud vahepeal ära ka Maldiividel? Või siis käinud Sri Lankal ära ja tagasiteel Maldiividelt läbi käinud (või vastupidi)? Iseenesest on Maldiviidid väga lähedal Sri Lankale ja lennupiletid ka mõistliku hinnaga, aga ei suuda otsustada, kuidas oleks mõistlikum marsruut.

Millisele saarele soovitate Maldiividel minna? Kus oleks ehk kõige rohkem midagi teha ja kus hinnad ka enamvähem mõistlikud. Lugesin, et selliseks saareks soovitatakse Maafushi, kuid teisalt pidi see olema kõige enam turiste täis ja postkaartidel kujutatud Maldiivide elamust ei saa.

Peamine sihtkoht siiski Sri Lanka, aga Maldiivid lihtsalt tunduvad liiga lähedal olevat, et mitte võimalust ära kasutada. Ootaksin aga veel ideid, kuhu võiks Sri Lanka vahepeal "läbi põigata" oma võrdlemisi lähedal asumise ning soodsa lennupiletiga. Arvasin ise selleks olevat ka Seišellid, aga üllatusin ebameeldivalt, et polegi midagi nii lähedal ega soodne pilet.

Aitäh!

Teemade leidmine on lihtne, foorumi avalehel on selline luubiga kastike kuhu toksid Maldiivid ja voila: https://trip.ee/search?q=maldiivid

Me lähme nii, aga lendame koju tagasi Malelt ja ööbime siin: http://crystalsands.mv/crystalsands/ Maldiivide kohta on siin foorumis niipalju infot, et usun, et leiad kõigile oma küsimustele vastused :)

Päris täpselt selliseid vastuseid ei saanud eelnevatest teemadest, aga aitäh teile, uurin ja puurin siis veel vanemaid teemasid :)

Ei saanud praktiliselt mitte millelegi siit vastust. Aitäh lingi eest! Täpsustasin ka küsimusi, kuna ei väljendanud ennast eelnevalt piisavalt selgelt ju siis. Aga nagu ütlesin, uurin huviga veel vanemaid teemasid.

Ja vabandan, kui kellelegi siin foorumis kohmakana ja oskamatuna tundun, olen siin alles "noor ja roheline" ja ei ole päris käppa saanud seda kõike siin.

Aliand, ei saa just väita, et "Ei saanud praktiliselt mitte millelegi siit vastust", sest päris mitmele su küsimusele ma vastasin. Kuna sa neid nüüd hiljem täpsustasid (muutsid, kustutasid, lisasid juurde), siis kasutan praeguseid su küsimusi.

  1. Kas keegi kunagi niiviisi reisinud, et Sri Lankale läinud, seal ringi seigelnud ja siis käinud vahepeal ära ka Maldiividel? Vastasin, et mina.
  2. Millisele saarele soovitate Maldiividel minna? Vastasin, andes sulle oma ööbimiskoha lingi. Oma algse ööbimiskoha soovituse oled ära kustutanud, muidu oleks see järgmine su küsimus.
  3. Ootaksin aga veel ideid, kuhu võiks Sri Lanka vahepeal "läbi põigata" oma võrdlemisi lähedal asumise ning soodsa lennupiletiga. selle oled sa nüüd hiljem lisanud. Kaalu nt Indiat, Dubaid (vahepeatusena), Singapuri.
  4. Lugesin, et selliseks saareks soovitatakse Maafushi, kuid teisalt pidi see olema kõige enam turiste täis ja postkaartidel kujutatud Maldiivide elamust ei saa. Ka selle oled nüüd lisanud. Maafushilt saad võtta nn päevaekskursioone resortidesse, need ongi need nn piltpostkaardid. hinnad ca 150usd/nägu, kus 100 eest saab tasuta süüa-juua. Resortides hinnad AL aga alates 800eur/nägu/päev, seega kaalu.
  5. küsisid ka transpordi kohta: kuni 50km (nagu oleks nii meelde jäänud) teevad teenust kiirpaadid (Maafushi nt 25usd/nägu), üle selle juba vaid vesilennukid (mingi 500usd/nägu, aga täpselt pole uurinud). Liigub ka kohalik praam, aga vaid 2x päevas

Mulle omale tundub, et pea pooled, kes SL lähevad, käivad "ühe jutiga" ka Maldiividel ära. Just ligiduse pärast (meie nt). Ja eraldi sinna (kaheks nädalaks) minu arust pole mõtet minna. Mulle tundub, et kõik su küsimused said vastuse. Kui ei, anna märku pln Head uut aastat ka!

AndresR: Ma tegelikult pidasin vastusega "Ei saanud praktiliselt mitte millelegi siit vastust. Aitäh lingi eest!" silmas norsu lisatud linki, kus tõesti on ohtrasti infot Maldiivide kohta, aga mitte selle kohta, mis mind huvitab. Seega vastus oli mõeldud kasutajale norsu.

Sinu vastusele, AndresR, ma lausa panin "Meeldib" ehk pöial püsti, kuna sain idee ööbimise osas.

Ja tänan Sind nüüd ka veel eriti põhjaliku vastuse eest ja ilusat-edukat-reiside rohket aastat!

Aliand, kõigele, mida küsisid, olid vastused teemades olemas ja korduvalt. Aga kui sa isegi ei viitsi vaadata, miks siis keegi peaks sulle kõike uuesti ette nämmutama. Küsisin ka millele sa vastust ei saanud, jutt, et mitte millegile, eriti ei päde, eks:D Kui sulle inimeste vastused ei meeldi, miks sa siis üldse küsid? Mina küll tavaliselt loen huvipakkuvad eemad enne läbi ja siis küsin kui miskit arusaamatuks jäi, lisaks siis loen tripadvisori vastavaid teemasi, kus neid on muidugi tuhandetes. St. keegi ei ole pahatahtlik, aga jutt, et vastuseid ei ole jne ei päde lihtsalt. Minu meelest see Veigo teema annab päris hästi vastused kätte, kui kõiki ei viitsi lugeda.

Olen vist tõesti siis nii pime, et pean homme prillipoodi minema. Kuidagi ei suutnud leida teemasid, mis puudutaksid samaaegselt Sri Lankat ja Maldiive. Jah, teemasid olid, aga seal olid mingid muud küsimused ja muud vastused.

Vaadates ka Sinu teiste teemade kommentaare, siis oled pigem sapise väljaütlemisega inimene. Kurb, et on ka selliseid!

Omalt poolt veel ka lausa vabandasin antud teemas, et olen tripis olnud 3 nädalat ainult (vaadates, et Sina vana kala ja 11 aastat lausa) ja on ilmselge, et ma päris nii hästi ei tea, mida siin tohib küsida, mida pean ilmtingimata enne üles otsima, kuidas üldse kõige täpsemalt leida enda küsimustele vastused jne, sest muidu on keegi kohe platsis kriitikaga, et "ise lugeda ei viitsi".

Rohkem sallivust uueks aastaks!

No küsisin lausa mitu korda, millele sa vastuseid ei saanud? Ma ei ole absoluutselt sapine, aga kui siin tripis hakkad infot otsima, siis nii ongi, et igaüks teeb uue teema ja siis ongi 100 teemat ja midagi üles ei leia. Kui sa ise ei kirjuta, mida sa ei leidnud, mismoodi siis keegi peaks saama sind aidata? Isegi teema nimega Maldiivid ja Sri lanka on olemas päris värske? https://trip.ee/foorum/uldfoorum/sri-lanka-ja-maldiivid

Norsu: mitu korda Sa küll ei küsinud, olgem täpsed :) ning sõna "sapine" näppasin ühelt teiselt kasutajalt, kes Sulle sedasi teise teema all märkuse tegi. Teiseks, seda teemat märkasin väga kergesti, mistõttu oli ka endal natuke kentsakas kohe samalaadse pealkirjaga teema teha, kuid kuna küsimused hoopis teised, siis otsustasin selle teema siiski teha. Sinu lisatud lingil jällegi (nagu ka Sinu eelnevalt lisatud lingil) ei ole vastuseid minu küsimustele. Konkreetsel (viimasel lingil) on ohtrasti juttu pistikupesadest, raha vahetamisest, droonidest jne. Minu peamine mure ja nõu küsimine seisnes marsruudi paika panemises, kuna olen just lennupileteid vaatamas/ostmas ja ei oska Sri Lanka ja Maldiivide võhikuna kuidagi seda kõige õigemat marsruuti paika panna. Ega keegi ei saagi seda kõige täpsemalt ka ette öelda, kuid selleks siia tulingi, et küsida nõu neilt, kes on käinud-teinud. No mitte teps ükski teema ei puudutanud minu suurimat "muret" ja no päris 10 aastat vanu teemasid ei vaadanud ka läbi. Minu viga-olen jälle targem ja tean, et tuleb siis kas või 10 aastat vanad teemad läbi lugeda enne, kui midagi siia kirjutada tohib.

No veelkord, milleks mängida solvunut. Kirjuta siia milline on sinu suurim mure ja neid marsuute on ju siin kümneid välja pakutud eri teemades.
Ja miks ei sobinud oma küsimus selle eelneva teema alla postitada vaid tuli täiesti lampi uus teema teha, lisaks nagu eespool Andres ilusasti vastas, oled seal poole pärast juurde lisanud ja vastas ka neile lisandunud küsimustele:)

norsu: ütlen ausalt ja käsi südamel, et vot selle peale tõesti ei tulnud, et sinna kellegi teise teema alla enda küsimus kirjutada. See tuleneb aga nüüd küll sellest, et ma siin foorumis nii vähe olnud. Aga nagu näha, õpin lausa iga sekundiga.

Küsimusi täiendasin, kuna nägin, et minu mõte ei jõua esimese hooga kirjutatud teemana kohale ja pidin lisama juurde küsimusi, mida soovisin teada ning mida mujal teemades ei olnud.

No ärme nüüd jääme siia dialoogi pidama, minupoolest võib selle jutu siit ära kustutada ja muu jutu eelmise samalaadse teema juurde liita. Parem ikka kirjuta siia, millele sa vastust ei saanud ja küllap saad ka vastuse, eks:) Lisaks soovitaks kirjutada, mis huvi pakub ja mida reisilt ootad ja mis eelarvega või kui kallilt tahad ööbida jne.

Rääkides marsruudi paikapanemisest, siis mina tavaliselt sellega enne ei tegelegi, kui piletid ostetud (milleks vastupidisel juhul asjatult oma aega raisata). Ainuke, mida enne teen, uurin googlest järgi, millal seal maal kõrghooaeg on (et mitte vihmaperioodil sinna sattuda). Paar foorumipostitust eespool ma juba kirjutasin oma SL majutuspunktidest, kogu selle peale kulub meie seltskonnal 11 päeva kohapeal (+lennud). Ainuke kahju on, et ei jõua vaalavaatlust teha ja seal keskel järve ääres käia, kus kalamehed toigaste otsas kala püüavad. Koos selle mõlemaga kuluks mul 13 päeva. Oma kava aluseks seekord võtsin Germalo oma ja mugandasin seda. Vihje: Tripadvisori foorumis on soovituslikke marsruute alates 4 päevast kuni kuu-kaheni. Märksõna journey või itinerary Kokkuvõte: Mina ostaks piletid enne ära ja siis tegeleks marsruudiga. Pange mingi kondikava paika ja tulge siis sellega siia. Siin üks kondikava näide Tai kohta: https://trip.ee/foorum/uldfoorum/kolm-naedalat-tais Edu!

Mina käisin august-september 2017 marsruudil Helsinki - Colombo - Male - Helsinki. Maldiividel olin 6 päeva. Arvan, et selline marsruut on ajaliselt ja rahaliselt kõige mõistlikum.

Maldiividel on võimalik ööbida kas kohalikel saartel, mis on küll veidi odavam, kuid tuleb arvestada, et turistidele on spetsiaalsed rannad (kindlasti mitte kõigi kohalike saarte peal, kuid Maafushis on), avalikult bikiinides viibida ei või, kuna tegemist on moslemiriigiga. Restordis ööbimine on palju kallim, sest hinnale tuleb juurde ka transfeer, mis olenevalt koha kaugusest võib olla päris krõbe (kaugematele saartele vesilennukiga isegi 500 eur per inimene, lähematele kiirpaadiga 100-250 eurot per inimene; lisaks tuleb arvestada, et majutus- ja toiduhindadele resordis/hotellides tuleb vähemalt 20% juurde maksude näol). Keskmine kolmetärnihotell Males maksis samuti juba 70 eurot ehk väga odavat elamust nagu mujalt Aasiast oodata ei maksa. Võrreldes Sri Lankaga ei ole Maldiividel teha eriti midagi peale puhkamise ja veetegevuste (snorgeldamine, sukeldumine, erinevad veespordialad jne). Mingit matkamist/seiklemist seal eriti harrastada ei saa, sest saared on väikesed ja lameda maastikuga, lopsakam džunglilaadne taimestik pea puudub. Postkaartidel kujutatud pildi saab tõesti ilmselt resordisaartelt, sest nende randu koristatakse igapäevaselt ning liiv on tõesti lumivalge ja vesi helesinine.

Nii palju head infot, aitäh teile! Mida rohkem uurida ja puurida, seda rohkem küsimusi tekib :D

Ma panen siia need kirja, ehk keegi ostab vastata:

  1. Maldiividel - bikiinides tohib olla vaid ettenähtud randades. Kuidas ma tean, kus rannas tohib bikiinides olla ja kus mitte (väga rumal küsimus vist tõesti)? Kas see on pigem soovituslik austusest sealse usu vastu (bikiinides mitte olla teistes randades) või on see lausa keelatud ja karistatav?
  2. Sri Lankal oleks vist mõistlikum reisida seljakotiga kohvri asemel? Mul see häda, et nagu naistele ikka kombeks, siis igasuguseid potsikuid ja totsikuid vaja reisile kaasa võtta ja riideid muidugi ka ja kokkuvõttes mul nii palju asju, et ei tea, kas seljakotti äragi mahuvad. Kuidas olete käinud Sri Lankal ringi trippimas, kas kohvri või ainult seljakotiga? Kui kohvriga, siis kas alati kohver kaasas olnud või kusagil nö "baashotellis" kohver olnud ja sealt väljasõite teinud?
  3. Pole ise varem Emirates lennufirmaga lennanud, aga võimalus on Tallinnast Colombosse (ja sealt hiljem tagasi ja isegi vahepeal Maldiviidel ära käia) just Emiratesega. Siiani on see tundunud minu jaoks käega katsutamatu, kuna alati piletid märkimisväärselt kallimad. Nüüd on aga hinnavahe ca 200-300 eurot ja küsimus ongi, kas selline hinnavahe on õigustatud, kui saab lennata Emirates lennufirmaga (ja isegi ühel otsal Airbus A380-ga). Olgu öeldud, et mina olen üldse väga valiv lennufirma osas, kuna mul on hoolimata suurest lennukogemusest meeletu lennuhirm. Seega minul nagunii alati lendamine suurem väljaminek (kui saaks potentsiaalselt ka soodsamalt pileteid) ja eks hoian siis mujalt pigem kokku.

Aru sellest, kas bikiinides olla võib, saab sellest, et seal rannas ongi reeglina ainult turistid. Tavaliselt on sellised rannad/ujumisalad hotellidele kuuluvad. Maafushil (mõnel kohalikul saarel vist ka veel) on avalik bikiinirand ka. Austusest teise kultuuri vastu võiks olla siiski muudes avalikes randades, kus ka kohalikud ujuvad, kaetud. Arvan, et turist päris trahvi ei saa, kui bikiinides ujuma läheb, kuid noomituse kohalikelt või politseilt võib saada küll. Täitsa karistatav on alasti/topless päevitamine.

Sri Lankal on tõesti mõistlikum reisida seljakotiga. Minul naisena on samuti palju erinevaid potsikuid, mida tahaks kaasa tassida, kuid enamik siiski ei ole eluliselt vajalikud ning teen oma limiteeritud valiku, mille üritan kaasa võtta väikestes nn. reisisuurustes pudelites/topsides. Šampoonid, dušigeeli, päikesekreemi olen ostnud kohapealt. Riideid ei ole palju vaja kaasa võtta, saab ju alati pesta. Pesumajadega, nagu Tais iga nurga peal, muidugi arvestada ei saa - võimalik kas ise või lasta hotellis pesta. Mina reisin Aasias eranditult ainult seljakotiga, sest kohvriga on lihtsalt väga ebamugav. Eelistan tavalist 25-liitrist seljakotti. Kohalikud alati naeravad, kus mu pagas on, sest turistid tavaliselt hiigelsuurte seljakottidega. Olen isegi kord sellise suure kotiga reisinud, kuid lauspäikeses sellega ringi kõndida ei olnud just mõnus. Lisaks kui sõita Sri Lankal ühistranspordiga, siis suured seljakotid võtavad palju ruumi ja osa bussijuhte tahavad, et nende eest samuti pilet ostetakse (õnneks väga odav).

Lühikest lendu nagu Colombo - Male, mis on 1h 30 min, lendaksin mina kõige odavama firmaga, mingit mugavust 1, 5 h jooksul nagunii taga ajada pole mõtet, istuda saavad ju kõik. :D

Me oleme alati kohvriga reisinud ja väga hästi hakkama saanud. Ka nüüd SL minnes plaan kohver pakkida. Arvan, kas kohver või seljakott sõltub sellest, mida ja kuidas külastatakse/vaadatakse. Lõppude lõpuks saab mõlema variandiga hakkama

Colombo-Male on nagunii okei hinnaga Emiratesel, suht sama nagu kõik teised. Pean aga silmas ikka seda pikka trippi Tallinnast Sri Lankale saamist. Nagu ka ütlesin, siis esiteks on minu lennuhirm foobia tasandil, mistõttu väga valin lennufirmasid, millega lendan ja üldjuhul need "kõige odavamad" on mingid aasia lennufirmad, mille lennukite kohta internetis levib ka ütlus "lendavad kirstud". Niiet ka Aasias lühikestel lendudel pigem valin lennufirmat hoolega ja olen nõus maksma rohkem. (Igaühel omad kiiksud, see lihtsalt minu kiiks) Küsimus aga eelkõige Tallinnast Sri Lankale saamises. Et kui KLM-ga, mis on ka minu jaoks ok lennufirma, saaks ca 300 eurot soodsamalt, kas Emirates on siis nii luksuslik, mugav ja elamus omaette, et tasuks maksta see mõnisada rohkem.