REISIKAVA: kolm nädalat Tais

Tere!

Plaanime kahekesi minna kolmeks nädalaks Taid avastama. Taid külastame esimest korda. Planeerime olla põhjas ühe ja lõunas kaks nädalat. Panustame reisil rohkem loodusele ja vaatamisväärsustele, kui pidutsemisele.

Allpool on esmane kava, mida plaanime veel täiendada. Plaan on vaba graafikuga, st et soovi korral veedame mõnes kohas rohkem või hoopis vähem aega.

Sooviks nõu ja soovitusi inimestelt, kes on Tais käinud ja midagi head näinud ning kogenud.

Reisi algus 1. septemberil Tallinnast, Bangkoki jõuame 2. septembril 8.30. Tagasi tuleme 23. septembril.

2.päev (L) – Jõuame Bangkoki. Sealt bussiga (lennujaama tranfeer 2nd floor Door 3, tasuta) Don Muangi lennujaama ning otse Chiang Maisse (jõuame umbes 15.00).

2.-4.päev – Chiang Mai. 1. päev jõuame umbes 15.00. otsime ööbimise ning lähme linna avastama. 2. päeval elevandipark (06.30-7.00 tullakse järele ning umbes 13.30 tagasi Chiang Mais, 90 eur). 3. päeval kokanduskursus (9.00-15.50/ 16.00-20.30, Basil Cookery, 50 eur) ning õhtul öörongile (Chiang Mai – Ayutthaya u 90 eur ja Ayutthaya – Pak chong).

5.päev (T) – Jõuame hommikul Ayutthayasse (matkamine) või lähme otse Pak Chongi ning saame osaleda poole päeva matkal Khao Yai rahvuspargis.

6.päev (K)– Terve päeva matk Khao Yai rahvuspargis. Umbes kell 16.00 tuuri lõpp. Tagasi Bangkokki.

Kas edasi minna Kanchnaburisse (Raudtee, Erawani rahvuspargis on kosed, 2 päeva) või lõunasse?

7.-10.Päev – Lend Bangkokist Krabisse. 3 ööd Krabis Tiger Cave Temple or Wat Tham Sua (1272 astet) Khao Ngon Nak Viewpoint (4 km, 565m).

10.-13.päev – praamiga Ko Phi Phisse (3 ööd).

13.-14.päev – praamiga Koh Lanta, 4 saare trip.

15.päev – Koh Lantast Ko Samuisse (praam ja minivan, u 9 tundi, 65 eur)

15.-17.päev – Ko Samui

18.päev – Ko Samuilt praamiga Ko Phangan (30 min ja 15 eur)

19.päev – Ko Tao

20.-23.päev - Bangkok

Tervitades, Karl ja Kadi

Liiga tormamiseks ei lähe? Iga samm tundub olevat planeeritud. Kui nädal igas piirkonnas ja jooksvalt vaadata on suhteliselt ok, ise lisaks Krabi kandis Ao Nangist veel kolme saare tripi ja Samuil oleks isegi kauem. Ise olen analoogse kõik kohad läbi tormamise läbi teinud kui tagantjärele tark oleks Lanta ja Phi Phi ära jätnud( kuigi Phi Phi on ilus ja põhitegevus seal ikkagi pidutsemine ja snorgeldamine). Keskenduks 3 nädalat 3 piirkonda : Chiang Mai, Krabi (Ao Nang), ja Koh Samui+kõrval saared. Phi Phi ja Lanta jätaks teiseks korraks.

1
0

Lihtsalt kiire märkus esimese lennu kohta Chiang Maisse. Parem on lennata rahvusvahelisest lennujaamast Bangkok Airwaysi või Thai Smile'iga, ei pea lennujaamu vahetama. Pilet (pagas hinnas) 1300 baati Smile'iga.

2
1

maeitea, mulle omale meeldib, kui enam-vähem kõik planeeritud: mida teha-vaadata, ööbimised jne. Pigem raisata selle peale aega kodus, kui hakata reisil rapsima, et esiteks internet leida, siis uurimistöö teha jne

Kõik võiksid siia sellise valmis kodutööga tulla (mis siis, et mustand), mitte et "ostsime piletid, öelge nüüd, kuhu minna ja mida teha ja kus ööbida jne" :)

4
0

Tasuks igaksjuhuks arvestada edasi lendudega nimelt on juhtumeid kus lennuk hilineb päris mitu tundi Bangkokki

0
0

Mina jätaks ära elevandipargi (aga see minu isiklik eelistus, et ma eelistan vangistatud elevante ja uimastatud tiigreid mitte vaadata). Nimetatud tuure ja kursusi peaks kohapealt soodsamalt saama kui siin kirjasolevad hinnad.

Krabi linna jaoks on mu meelest 3 ööd mõttetult palju, seal pole peale selle tiigritempli (2-3h) ja ööturu suurt miskit. Üks päev on piisav.

Samuti jätaks viiest saarest vaid kaks. Kui juba Krabisse minek, siis kas Lanta või Phi Phi ja seejärel Pagnan.

2
0

Lõpus on saari tõesti palju, mina jätaks pigem Phangani välja, ainult Samui ja Tao. Tuurid maksavad kohapeal kindlasti vähem, kui internetist leitud hinnad, ärge jumala eest kuskil online bukkige. Suvalisele kell 7 algavale tuurile saab kohapeal kohad osta ka südaöö paiku (muidugi ei pea nii hiliseks jätma), aga põhimõtteliselt pole seda hirmu, et kohad otsa saavad. Kanchaburi tuur mulle erilist muljet ei ole avaldanud. Tasub teha, kui soovite elamust Kwai jõe räpasusest või kui olete ajaloohuvilised ja soovite näha, kuidas maailmasõjas neutraalseks jäänud, ent faktiliselt teljeriikide (Jaapani) poolel olnud riik püüab eksponeerida ennast liitlaste pooldajana ja imponeerida briti/ameerika turistidele. Koski on Tais umbes tuhat, iga nurga peal saab mõne, ja kuigi Erawan on ilus, pole ta ülejäänutest sedavõrd palju ilusam, et kaks päeva pühendada. Elevandipargid - Chiang Mai nišiks on "rescue elephants" ehk siis püütakse keskenduda vangistusest päästetud elevantidele ja küsida rohkem raha selle eest, et vantidega ratsutada EI saaks kui turistidele kümne euroga banaane müüa. millega premeerida pasunat puhuvat ja tantsivat elevandipoega. Küll on ka päästetud elevandid omandanud Chiang Mais eraldi tööstuse mõõtme, erinevaid parke on seal kümmekond.

0
0

Krabil ja Phil 3 ööd on tiba palju, pigem jätaks mõlemas ühe ära ja jätaks need 2 päeva kusagile lõppu lihtsalt puhkamiseks\vedelemiseks.

0
0

Phi Phil ei ole praktiliselt muud teha kui pidutseda ei soovi, võtta 6 tunnine paadituur PHi-Phi Leh`ile, millel käiakse Maya Bay turistidega üleküllastunud rannal ja Bamboo saarel. Õhtul võib ronida mäele, päikeseloojangut vaatama. Selleks piisab ühest tervest päevast kahe ööbimisega. Krabist ja Ao Nangist saab kõiki neid saaretuure tellida, mis Lantaltki ja sinna sõidu asemel oleks kusagil mujal kauem. Tiger templi mäe otsa ronimine on paras katsumus sealse palavusega, seepärast soovitan sellega teaha algust võimalikult vara hommikul. Samuilt soovitaks võtta tuuri Ang Thong mereparki ja Phanganil võiks Chaloklumist teha retke läbi džungli ja üle mäe ilusale Bottle Beachile. Koh Taole ei tasu ka ainult üheks ööks minna, nende kahe pooliku päevaga ei saa seal kuskil ära käia ja igal pool peab arvestama, et kell 12 pead viimasel päeval ööbimiskoha vabastama.

1
0

Oleme erinevad, kuid siiski soovitaks lõuna-saarte jaoks jätta üks nädal ja Põhja-Tais olla 1,5 nädalat. Chiang Mays on siiski väga palju huvitavat, mida 2,5 päevaga ei õnnestu läbi teha. Soovitaks näiteks mõnda 3 päevast jalgsimatka-tuuri mõne hotelli või turfirma poolt, lisaks tuur pikakaelaliste külasse. Linnast välja sõites lavataksoga 15 km on väga ilus ala Doi Suthep templikompleks ja veel edasi 4 km kuningapere talveresidents- Bhuping Palace. Väga ilus on ka Doi Inthanoni tipp koos 2 templiga. Nii et rändamist-vaatamist jätkub. Pak Chongi jõudes peatänaval 7/11 poe hoovist lähevad lavataksod Khao Yai pargi poole. Ca 10 km enne parki on küla hotellidega, meie kasutasime Greenlife GH teenust- sai 2 ööks maajutuse ja oli odav ja heal tasemel tuur pargi külastuseks. Bangkoki templitest soovitaks kuningapaleed, Wat Pho ja Wat Arun. Võiks võtta kohalikust turbüroost päevase tuuri Damnoen Saduak ujuvale turule või siis Rose Garden show-etendus.

0
0

Teraga täiesti nõus, mina samuti pikendaks Chiang Mais oleku aega, kas või näiteks Phi Phi ööde asemel. Tuure ärge netist ette ära ostke, see on mõttetu tegevus, Chiang Mais on tuurimüügiletid iga paarikümne meetri tagant ja hinnad paremad kui teil siin väljatoodu. Avatud hilisööni ja alati saab järgmiseks päevaks sobiva tuuri võtta, sest seal ollakse väga turismile orienteeritud ja vajadusel organiseeritakse busse lihtsalt juurde, reisist ilma ega bussist maha ei jäeta kedagi. Kuldne kolmnurk, eelmainitud Doi Suthep, rafting jpt tuurid võtavad igaüks terve päeva. Ja neid erinevaid tuure on palju pakkumises. Samuti võiks jälgida, et olla Chiang Mais nädalavahetuse (R, L, P) ööturgude ajal - seal on hinnad nii palju soodsamad lõuna-Taiga võrreldes, et põhimõtteliselt kogu shopping tasub põhjapool ära teha.

0
0

Ei ole kuskil kirjas millal minek on? Tundub ka, et praegune reisiplaan on veidi kiirustamine. Arvestage, et kohapeale jõudes on kerge jet-lag ning ei ole mõtet kohe stressata, eeldan et tegemist on puhkusega ikka :) Ma soovitaksin reisi teises osas valida kas Tai lääneranniku või idaranniku saared. Olen ise teinud ühel reisil marsruudi Krabi-Phiphi-Phangnan ning seda kuskil nädalaga. Kahetsen, sest transpordi peale läks päris palju aega. Pooldan ka siin eelpool kirjutanute mõtet, et Chiang Mais kauem olla. Miks mitte külastada ka paar päeva Pai nimelist küla. Sealt saab teha ka matkasi ümberkaudsetesse küladesse. Tsheburashka kirjutas juba, et hinnad mis te olete tuuride eest välja vaadanud on tõesti ulmelised kõrged. Kohapealt saab kindlasti tunduvalt odavamalt. Elevantidega sõitmise pooldaja ma ka enam ei ole, aga kui soovite neid näha siis ka Pai-s on võimalik nendest campidest mööda sõites peatuda ja neid näha ja huvi korral banaanidega toita. Üldiselt kuniks on nõudlust, seniks neid turismi eesmärgil ka treenitakse ja kasvatatakse. Kokanduskoolist oleks mul soovitada Chiang Mais Zabb-e-lee cooking school (Tripadvisoris 5/5). Ma ise ei käinud aga neiu ning sõbrad käisid ja jäid väga rahule. Hinnaks oli päev varem kokku leppides kuskil 25-30€. Kokku valmistasid nad poole päeva jooksul 5 erinevat taipärast toitu.

0
0

AndresK, kirjas ju, millal minek. Unise peaga ei maksa kommi kirjutada :)

0
0

Tänud AndresR, my bad :) Kui esimesel septembril minek, siis tasub põhjas kindlasti rohkem olla. Loodus on seal väga roheline sel ajal. Kindlasti vihmajoped kaasa, hoovihmad tülitavad nii põhjas kui lõunas sel ajal.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased