Sri Lanka ja Maldiivid

Milline pistikupesa on on Sri Lankal ja Maldiividel? Kus kohas on soodsam vahetada raha kas Sri Lankal kus täpsemalt vs millise punktis ja Maldiividel sama? Kas keegi on drooniga reisinud millised ootamatused võivad tekkida lennujaamas Sri Lankal ja Maldiividel? Mida teha Maldiividel mida tasub mida mitte? Kuhu minna? Mida tasub osta Sti Lankal ja Maldiividel? palun jagage ona kogemused. Ootan väga.

Päikest

Maldiividel oleneb kõik sellest millisel saarel oled. Kui oled resortis, siis saad panna reeglina kõik kulud toa arvele ja lõpus maksta kaardiga. Hinnad on tavaliselt kuvatud dollarites.

Meie jõudsime oma reisi ajal teha ära kaks asja: Male saare ekskursioon koos kohaliku giidiga (igal pool sai maksta kaardiga, ainult turul oli vaja sularaha, aga dollareid nad võtavad vastu) ja sukeldumise. Tahtsime minna ja kohalike elanike saarele, aga aeg ei klappinud. Lisaks soovitatakse väga võtta kalapüügi retk.

Üldiselt on Maldiivid klassikaline paradiisisaare päikesepuhkus. Kirjutasin ka meie reisi ajal reisiblogi, nii et kui rohkem lugeda tahad, vaata siit tagi Maldiivid alt: https://nainotse.blogspot.com

Pistikupesad riikide kaupa leiab siit: http://www.iec.ch/worldplugs/list_bytype.htm Sri Lankalt tasub osta puidust käsitööesemeid, kunsti, riideid ja kindlasti huvitavaid maitseaineid.

Raha on soodne vahetada lennujaamas ja korraga rohkem, sest sisemaal (SL) ei pruugi igal pool ATM olla. Korraga saad vahetada 200 eur (30 000 LKR). SL sisemaal saab ka üldiselt usd maksta, aga rahavahetuseks pole vahet, eur või dollar. Maldiividel võid vaid ka dollarit kasutada. ja muidugi võimalikult palju kaarti kasutada.

Maldiividel oleneb, kus peatud. Odavam on peatuda nt Maafushil ja sealt erinevaid trippe osta. Viimaste kohta täpsemalt siin: http://www.woodyworldpacker.com/excursions-from-maafushi/, aga igasuguseid ekskursioone pakub iga hotell seal, jaluta vaid seal olles mõned läbi ja võrdle hindu jne. Need pildid, mida Maldiividest Googles näed, on enamus kõik resortides tehtud. Uurisin ka ise sealseid hindasid: nt odavaim AI kahele vee peal onnike oli 700-800 eur/päev/kahele.

Drooni kaasavõtmine on ok, aga et paberimajandus selle ametlikuks kasutamiseks on aeganõudev, siis paljud kasutavad vaikselt niisama. Peaasi, et rahva kohal ja rahvarohketes kohtades ei lennuta. netis on hõlpsalt guugeldatav ka droonilennutamise ametlikud eeskirjad ja vajalikute lubade taotlemised jne.

Soovitan läbi lugeda SL Lonely Planeti raamatu (sama Maldiivide kohta raamat üsna mõtetu ajaraiskamine) ja lase silmad üle ka vastaval tripadvisori foorumil. Guugelda blogisid jne

Sri Lankal on lennujaamas isegi väga hea kurss ja mõistlikum tõesti seal vahetada, sest ATMe vähe ja rahavahetuspunkte mujal väga ei näinudki. Saab vahetada rohkem ka, kui 200 euri korraga, me vahetasime 400 euri (augustis 2017). Maldiividel kohalikku valuutat ei olegi mõtet vahetada, kõige parem on arveldada dollarites ja tundub, et kohalikud ootavadki pigem dollareid kui rufiyaad. Tahtsime vahetada Sri Lanka lennujaamas, aga seal Maldiivide valuutat polnudki (iseenesest Maldiivide paberraha kujundus on üks ilusamaid, mida ma näinud olen). Sri Lankalt kaasa kindlasti osta erinevaid teesid (nii must, roheline kui valge). Vältida teede ostmist nn. tea factorytest, sest muidu maksad ikka väga üle. Sama teed saab ka muudest poodidest (ka toidupoed). Kasulik oleks osta ka erinevaid vürtse ja maitseaineid (Sri Lanka kaneel pidi olema üks parimatest). Suveniirid ja muu on üldiselt väga odav. Maldiividel on aga suveniirid väga-väga kallid (nt. Males maksis üks täiesti tavaline võtmehoidja 10 eurot). Mida aga osta võiks suveniiriks kaasa, on nn. kohalik "bounty" - kookosemaiustus, mis koosneb kookoshelvestest ja kookosmeest. Jällegi, mitte osta suveniiripoest, vaid turult (suveniiripoes maksis üks tk 6 dollarit, turul 1 dollar).

Maldiivide ruupiaid saab vahetada ainult Maldiividel. Sri lanka omi meil vahetas euro-ruupia vastu autojuht, kellelt saime kõige parema hinnaga. Kuskil probleeme drooniga polnud. Maldiividel filmisime resordi kohal ja pärast küsisime, et kas see ok.. siis öeldi, et ei tohi bungalowde kohal, sest seal vannitoad ja wc pealt lahtised.. aga no seda me ei maininud, et meil juba filmitud :D Maldiividel ööbisime Maafushil, seal kõige rohkem tegevust ja soodsam, kui resordis ka.. käisime snorgeldamas kilpkonnadega, sandbankil, delfiinide kruiisi, Ananatara Dhigul (seal resordis olime ühe päeva, hommikul Maafushilt paadiga läksime ja òhtul tuli paat järgi, hind oli 150-180€\in, täpset hinda ei mäleta enam ja kalapüügil). Kalapüük maksis õnneks ainult 20$, sest see oli mõttetu, keegi ühtegi kala ei saanud paadist. Anantara oli kallis aga äge, kuid ise seal ööbida ei tahaks, kui siis max ühe öö (mille hind 1000€\öö), sest midagi seal väga teha peale päevitamise pole. See oli kõige luksuslikum resort Maafushi lähedal ja siis otsustasime sinna päevaks minna. Resortidesse on võmalik päevaks ka max 80€ eest minna, aga see pole kindlasti see "õige" luksuslik Maldiivide resort. Maldiividel oli huvitav ost kohalik kookossokolaad, kookoslehe sees. Sri Lankalt ostsime kaasa kohalikku alkoholi, teevabrikust teed. Mõlemad väga huvitavad sihtkohad aga nii erinevad, nii et ühe reisi ajal saab nii mõnusat rannapuhkust, kui ka palju seiklemist ja loodusilu. :)

Suured tänud teile sain palju teada. Päikest

sri lanka pistikupesa saab kasutada ilma adapterita, vaja ainult pastakat korraks et avada pistikute kaitsed, mida teeb muidu kolmas jalg pistikul

Nii, kaaperdan selle teema:

Olen Sri Lankal veebruaris 3 nädalat.

Kuhu peaks Sri Lankal kindlasti minema? Väga ringi rapsida ei tahaks, aga kindlad kohustuslikud turistikad tahaks ära näha.

Praegu on mõttes:

  1. vana pealinn Kandy ja selle ümbrus.
  2. kuskil rannas, vist lõunarannikul? soovitusi?
  3. pealinnas Colombos

Kas hotellidega peaks välja venitama 30-40 EUR/öö?

Sri Lanka backpackerite FB grupis nüüd olen, aga see tundub et ei ole päris minule.

Kui sul veel eeltöö tegemata, siis tõesti sest grupist (veel) kasu ei ole. Mulle on olnud. Sain sealt nt mulle vajaminevad bussiajad (proovi sa ise neid guugeldada, jäädki otsima), Ella Nine Arches Bridge'i rongiajad jne jne. grupp vajalik pigem selliseks oma marsruudi "peenviimistluseks"

jäta Colombo välja kui saad. ma ise võtsin oma marsruudi aluseks Germalo oma ja mugandasin seda enda ja päevade arvu järgi + lisa veel LP-st. Sa võid sama teha. Meie hotellid on olenevalt asukohast mingi 15-25 eur/öö/kahele, aga saad ka odavamalt ja kallimalt. Rong Kandy-Ella on must be! Ühesõnaga, kui vaataksid seda Germalo marsruuti (või Bergerreiside oma) ja teeksid sest mingi kondikava omale, siis oleks lihtsam nõu anda (ei pea aabitsatõdesid rääkima). Ega neis on juba kõik kohustuslik sees Kui lähed alla Mirissale vaalavaatlusele, siis seal üks eestlane peab hotelli, ta ka siin minu mäletamist mööda ennast reklaaminud. http://www.mirissabnb.com/ Ja muide, seal FB grupis just eile vist küsiti parimat kogemust millise tuurifirmaga vaalavaatlusele minna. Nii et ikka kasu küll, kes otsida oskab ja tahab.

Sul ju Maldiivid ka sees. Selle võiks ka ikka siin ära mainida. Mina nt SL randades üldse ei ole, just hilisema Maldiivide külastuse pärast. EDIT: me seal veebruar-märts

Endal minek 9-30. Jaanuar. Colombos üle päeva ei veedaks.

Plaan järgmine:

10-13 unawatuna - rannapuhkus, cooking class, kilpkonnade sanctuary

13-16 tissamaharama - yala national park, ilmselt hommikune+ôhtune safari

16-19 nuwara elyia - môni tea factory, adams peak, horton plains

19-23 kandy - pollonaruwa, dambulla cave temple, temple of tooth, sigiriya

23-25 anuradhapura ja sealsed iidsed varemed

25-28 hikkaduwas veel pisut rannapuhkust

28-29 colombo 30. Öösel kell 1:30 algab tagasilend.

No Maldiive ei maininud, sest esiteks olen seal ainult 3 päeva, kohe reisi alguses. Sellest väga midagi ei looda, moslemite värk, võib-olla ei saa pikki püksegi jalast! Plaanin aega kasutada aklimatiseerumiseks ja niisama ringi vaatamiseks. Ja linnukese kirja saamiseks. Olen Hulhumale saarel ühes nurgataguses hotellis, 50 EUR/öö. Üldse Maldiivid tundusid mõttetult kallid minu eelarve jaoks, seega lootus Sri Lankal odavamalt läbi ajada.

Colombot ära jätta ei saa, sealt läheb lennuk! Kohe Maldiividelt tulles pean seal ühe öö võtma, kuna lennuk saabub hilisõhtul. Ja enne äralendu oleks 2-3 päeva Colombos, see nn "puhveraeg", kui midagi peaks valesti minema saaresisese transpordiga. Tegin nii Rios, Bogotas ja Jakartas, plaanin teha ka edaspidi.

Aga mis muidu huvitab, on vana arhitektuur ja kena loodus. Elevandid ja kilpkonnad mitte.

Kuna viimased reisid on vahest väga rapsimisena tundunud, siis plaan seekord saarel vähem sihtkohti valida ja niisama puhata, talvituda.

Colombost ei lähe sul ühtegi lennukit, Negombost hoopis! :) Olen aru saanud, et Negombo selline mõnus äärelinn, kus saab enne või pärast lendu ööbida jne. Muide, seal kuulus Negombo kalaturg ka! Me võtame seal EV100 ka vastu, resto juba välja valitud.

Maldiividel võta neid päevaekskursioone, siin Tripis nt Milord neist pikalt rääkinud. Snorgeldamine, mingid nn "liivasaare" külastused jne. alates 25 usd/nägu. Kui sul seal bikiinirand puudub, siis need ekskursioonid ainuke lahendus mõnusaks ajaveetmiseks.

Sri Lankal saab meie pistikutega hakkama.Raha saab hästi vahetada kõigis juveeli kauplustes ja neid on palju. ATM-idega on nagu on . Näiteks Unawatunas ainult üks nagu ka üks alkopood/putka kuhu sisse ei pääse, vaid müüakse läbi trellide. Saab maksta ka eurode ja dollaritega. Tegin samuti nagu AndresR, et aklimatiseerusin Negombos kaks päeva, siis kohtusime oma autojuhiga ja algas saaretripp. Negombos jättis mulle väga sümpaatse mulje RODEO PAB.

sa päike12 tulistad siin foorumis iga nurga peal, mis siis, et mõnikord küsimused pole ammu enam aktuaalsed :) siin vahepeal juba uus teema, vt vaid paar kommentaari ülespoole.

AndresR. Ega sa ise ka tulistamisega padruneid kokku ei hoia. Kas raha vahetada korraga ja palju, lennujaamas, ma väga kahtlen. Nagu ütlesin kõik juveelipoed vahetavad. Statistiliselt on meie kommentaaride vahe 1/4 le.

Hei. Käisime seltskonnaga(7in) sel aastal SriLankal. Meie reis oli SriLankal selline,mõnes kohas olime kauem ka: 01.02-03.02 Colombo 03.02-06.02 Sigirya 06.02-09.02 Kandy 09.02-10.02 Ella 10.02-14.02 Mirissa 15.02 Colombo

Mingid peatused olid kindlasti veel aga teen väikese kokkuvõtte peamistest kohtadest ja reisist üldiselt:

Lennujaamast võttis meid peale minivan, mis meid Airbnb majutusse viis, bussi organiseeris meile airbnb host.

Veetsime ühe öö Colombos, tõesti käisime tuk-tukidega rannas aga üldiselt pole seal mitte midagi teha ega vaadata, peale rahavahetuse, mida tegime kullapoes, kus oli kõige parem kurss. Alguses üritasime pangas vahetada aga nad ühesõnaga ei viitsinud meiega üldse tegeleda ehk kullapood oli see kust raha sai vahetatud, hea kursiga ka veel.

Colombo – Sigiryiasse läksime rongiga. Rong sõidab korra päevas. Colombo Fort to Habarana (06:10-11:00). Soovitan võtta kõige parema klassi mis saab ehk meil oli istekohtadega piletid. Noh mis ma rongisõidust oskan öelda, pidi sõitma viis tundi sõitis kaheksa. Hea oli see, et rongis oli sul kindel koht. Saime tuttvaks seal oma uute reisisõpradega, kellega ka reisi lõpus jälle koos olime. Rong iseenesest on selline, et uksed aknad käivad lahti, turvalisus on null, saad istuda lahtisel uksel ja imetleda loodust (Peaasi, et kui sa seal kõõlud, et ikka keegi sind turvaks. Istud rahulikult jalad rongist väljas ja naudid suurepärast loodust, oluline on see et kui rong hakkab jaama saabuma siis jalad üles, muidu need jäävad sul lihtsalt perrooni ja rongi vahele.) Kohalikud müüvad igasugu kraami igas peatuses.

Meil oli Sigiryias suurepärane majutus koos basseiniga, suurepärane koht. Midagi läks airbnbga valesti ja siis me saime kokkuleppe hinna ja see host seal majutuses oli niivõrd lahe, et kõik tehti ette taha ära (kaks majakest, kuhu majutas siis vastavalt 3 + 2 + 2 inimest.) Kuna Sigirya on keset metsikut loodust, siis valged elevandid on seal kõige suurem oht. Sigiryias soovitan minna Pidurangala Rocki otsa mitte selle kõige suurema(Odavam, vähem rahvast), meeletult ilus päikeseloojang. Käisime džiibiga safaril elevate vaatamas vabas looduses.

Sigiryiast – Kandysse plaanisime minna bussiga aga kuna oli just vaheaeg lõppemas siis need bussid olid megatäis ja kui sa reisid kohvriga pead selle sinna alla kuskile panema. Buss oli niivõrd täis et me küsisime juhilt kas ta ei saaks meid Kandysse ära visata. 30eurot mõeldud - tehtud, parim otsus.

Ja nüüd tuleb see mille pärast ma üldse siia kirjutan. Maailma ilusamaks rongireisiks tituleeritud Kandy – Ella, rong väljub Peradeniya kell 08.40 või pärastlõunal. Jõudsime siis hommikul raudteejaama, tahtsime esimesse klassi tundus, et on seda väärt aga esimese klassi piletid müüakse välja 3-4 nädalat enne reisi, seega nendest olime ilma. Turistid lähevad siis teise klassi, kolmandasse kohalikud. Ootad seal rõõmsalt oma rongi ja kui rong saabus, siis toimub meeletu kaos. Ühesõnaga teise klassi müüakse niipalju pileteid kui on tahtjaid, kui rong saabub siis liikuva rongi pealt visatakse aknast seljakott istmele ja kõik jooksevad istekohtadele tormi, need täituvad nii kiiresti, et kui reageerida ei jõua siis ei jõua, meie ei jõudnud. Rongis oli siis niipalju rahvast, et me pidime oma pagasi panema meeste Wc'sse kus oli auk, sest lihtsalt ruumi polnud. Maailma ilusam rongireis möödus minul vahekäigus maas istudes, nii et Jaapanist pärit tädikese peps käis mulle vastu põske ja seda sõna otseses mõttes. Samas meil said mõned lõpuks istuma, siis tegime vahetustega istumisi, sai jalga puhata ja loodust nautida. Soovitan jällegi istuda seal lahtise ukse juures, nii et jalad vabalt välja rippumas. Ma ütlen, see jääb terveks eluks meelde, et su reisipagas on lihtsalt peldikus maailma ilusama rongisõidu ajal ja mugavustsoonist saab kindlasti välja.

Ellas soovitan hommikul megavara tõusta ja koos kõikide huvilistega Ella Rocki otsa päikesetõusu minna vaatama. Mõnusad pubid ja üldiselt väga mõnus väikelinn.

Ellast - Mirissasse sõitsime suurema Minivaniga, kuna noored nagu me oleme saime tuttavaks inimestega, kes liikusid samas suunas. Kõik bussid ja asjad kauplesime hinnas päev ette kui oli pikem sõit.

Mirissas ööbisime rannast 15 sekundi kaugusel, öö toas maksis näkku 7-8eurot, voodi,dušš, wc. Mitte midagi erilist, kuna mida veel vaja kui sa ööbid ranna ääres. Mirissa rannas on mõnusad happy-hourid, kus siis saab odavalt kõiksugu jooke proovida ja muidugi õhtuti müüvad kohalikud oma samal päeval püütud kala. Valid oma kala välja ja siis valmistatakse sulle uhke piduroog. Igal õhtul toimub erinevas kohas rannas pidu, selle peo saad teada õhtul, kus valgustus ja muusika tuleb. Kohalikele on nt sinna rannapeole sissepääs tasuline, turistile tasuta. Hommikusöögiks soovitan süüa rotisid ehk siis minule meenutasid need täidetud pannkooke.

Mirissas käisime kilpkonnadega snorgeldamas, vaalavaatlusel jne. Laheda vaatepildi jättis ka see, kui ookeanist ilmus välja hiigelsuur kilpkonn, kes otsustas keset ööd randa oma munad maha matta, kõik vaatavad seda vaatemängu. Meeldis, et austavad loodust, kilpkonna häirimine valgustusega, pildistamise välguga oli rangelt taunitav (mõned ikka üritasid aga said rahva pahameele), et kui kilpkonn oma mune liiva sisse matab, siis see on umbes 2 tunnine protsess.

Meie reis lõppeski Mirissas, kus läbi kohaliku saime minivani, mis meid juba Mirissast otse lennujaama viis ja siis suundusime juba järgmisesse riiki....

Soovitan SriLankat väga, kuna see pole nii turistikas veel ja on võimalus kogeda ehedat kultuuri (võrreldes Taid jne.) Üldiselt on elu odav (alkohol ja tubakas on kallis). Pistikupesa eraldi sul vaja ei ole pistik on küll kolme auguga aga sinna ülemisse auku pistad pastapliiatsi või mingi asja mis laseb sul laadija seina lükata ehk see on pigem turvalisuse eesmärgil. Ära unusta viisat onlines taotleda! On mida meenutada, rolleritega sõites nt ründasid meid elevandid. Bussijuhid sõidavad nii, et tagumine rehv on õhus jne.

Üldiselt suurepärane riik, suurepärased inimesed ja vapustav kliima!

K.

Reisisell, huvitav lugemine! Mul tekkisid mõned küsimused:

  1. See Colombo–Sigiryia rong: saan sust aru, et teil olid 1 klassi piletid ja uksed-aknad käisid lahti. Mina jälle tean, et esimeses klassis just ei käi lahti!?
  2. Siis see Kandy-Ella rong: teil läks seal väga palju rahvast peale, kas samapalju tuli ka Kandys peale? Aitäh vastamast! EDIT: vaatasin oma märkmetest järele, mul kirjas, et Kandys 2 rongipeatust? Google Maps jälle näitab vaid ühte, oskad äkki seda seletada!? või see Peradeniya loetaksegi Kandy peatuseks?

Hei.

  1. Colombost-Sigiryasse varahommikul väljunud reisil minuteada rongil esimest klassi polnudki, pilet oli igatahes üliodav. (Äkki mingi 2-3 euri).

  2. Kandy - Ella. Igatahes ma ei tea mis selle peatuse nimi on see on põhiline raudteejaam seal. Läksime lihtsalt varahommikul kohale ja hüppasime sinna rongile. Jah, kui sa bronnid esimese klassi siis tõesti võib juhtuda, et aknad uksed kinni ja ei mingit väljakõõlumist ehk samas suht igav samas mugav (Oleneb mis sinujaoks oluline on ja kas saad 2 klassis istuma). Soovitan võtta mingi istumisaluse, mille peal maas istuda, kui ei saa istuma. Kui see rong saabub sinna siis liikuvale rongile viskad aknast oma matkakoti istmele. (soovitan seda suurt matkakotti)

Veel küsimusi siis anna teada.

Vastan su ühele küsimusele veel kuna enamus inimesi teeb reisi vastupidi ehk Ellast - Kandysse siis ma arvan, et see olukord on seal veel kaootilisem.

Plaanisin osta teise klassi rongipiletid Kandy-Ella varem ette. Aga nüüdse info põhjal ei ole sellel mingit mõtet, kõik lähvad peale.

Viimane peatuspaik enne tagasilendu on meil Mirissa. Kas keegi oskab soovitada sealkandis mingeid shopingu kohti, kodustele ja sõpradele meelehea ostmiseks ja mida sealt peale tee võiks kaasa tuua. Galle äkki või mingid põnevad turud ka Mirissas? Colombo jätame täiesti vahele.