St Thomas (Neitsisaared)

Tere lugupeetavad Kindlasti on siin paljud, kes külastanud Neitsisaartel olevat St Thomast. Oleks tänulik kui keegi oskab head hotelli soovitada. Lähme sinna saarele märtsi lõpus. Huvitab ka kõik muu, mis puudutab St Thomast. Millised on kohalikud vaatamisväärsused? Kuidas lõbusalt aega veeta?Kuidas lennu- ja laevaliiklus teiste saartega? jne. Ette tänades Teie Paadimees

Peatusime nädala eest St Thomasel B&B Galleon House's – www.galleonhouse.com. Hotell on mäe nõlval, maksime toa eest ca 150 USD ringis (4 inimest) koos hommikusöögiga. Tore pererahvas, mõnus koht! Saarel on võimalik lisaks taksodele ringi sõita ka kohaliku transpordiga (2 USD), auto soovitan broneerida enne reisi, sest kohapeal on keeruline (meie jäime ilma). Puerto Ricost tulime praamiga (Caribian Way), väljus Fajardo sadamast k. 7.30 ja sõit kestis ca 2 tundi, pilet 70 USD. Teistele saartele saab hõlpsalt laevaga - 11 USD pilet St Johni saarele (suur looduspark ja ilusad, metsikud rannad). Soovitan uurida saart keskusest eemal, siis näeb ka kohalikku elu. Kesklinn on täis juveelipoode ja rõõmsaid ameerika pensionäre, kes ajakuluks oma uhketelt kruiisilaevadelt maale tulevad. Paar head söögikohta on Frenchtownis, mis pisut kesklinnast eemal.

Tere, Olime saarel isegi liiga kaua u. nädal (eelmisel korral kruiisisime ja siis jäi St. Thomas silma). Elasime ka nn hotellis mis asus Charlotte Amalie mäe nõlval, kust huvitav vaade kruiissadamale (iga hommik uus hiiglane sadamas) ja lahele. Kõik jäi mugavusse käeulatusse näiteks peatee kust 1$ takso võtta (ei näinud mõtet kasutada kallimat),vanalinn, laev St. Johnile või kui soov siis vesilennuk. Kohalik lennujaam ka läheduses. St. Thomasel tuleb nagunii käia erinevates lahtedes ujumas nii Atlandi kui Kariibimere poolses ja kindlasti minna St. John´le näiteks Trunk Bay (peale seda tundub St. Thomase popim ja kallim rand Magenś bay ysna jama) Hotell maksis 88 $ 2-le ööpäev (duss oli koridoris eraldi aga põhimõtteliselt ainult meie toa oma)Hotell oli puhas, samast sai snorkeldusvahendid, vanapaarist hotellipidajad andsid oma tähelepanu ja hoolitsusega meie puhkusele väga palju juurde. Linnas suurt vaatamisväärsusi pole...paras räämahunnik pigem, aga sellel on ka oma võlu, näha-kuulda tegelikkust (hommiku äratus on kuke kiremine sest nad elavad ju igal pool st tänaval), sest see mis toimub sadamas- nännipoes kordub igas kruiissadamas...igav Meile meeldis Hootersis krevette syya, super hea maitse ja asukoht kohe Haven Sight kruissadamas, kõik teavad seda, kohalik köök on ka päris huvitav jamsi juurikas on väga hea.
http://www.millermanor.com/index.html Kohe 3 sammu lennujaamast linna poole kus on esimene hotell tasub ka ujuda, sest see on avalik rand Lindbergh Bay, soe ja rahulik nagu vann. Atlantise poolelt Sapphire Bay kindlasti.

Toredat reisi.....

Kuidas te St Jonis ringi liikusite. Mida tähendab see 1$ takso? Meie läheme alles 07.04 ja sealt edasi 10.04 Puerto Ricosse. Broneerisime sellise hotelli: Bunker Hill hotel. Kas keegi teab midagi selle hotelli kohta.

Taksodega asi nii et kui oled St. Thomase Charlotte Amalies põhimagistraali ääres siis viskad kätt tee ääres (vahet pole bussipeatuses või mujal)ja sind korjab selline suur lahtise kerega sõiduriist peale( sõidavad 2 erinevate marssruuti nii et alati jõuad ringiga samma kohta tagasi, ära eksida saab ainult loll), jälgi seda et seal istuksid enamuses kohalikud st mustad siis on hind 1$ punktist A punkti B mille valid ise. Pikem marssruut maksab 2$ ots-väga lihtne. Istud aga turistidele mõeldud ilusti võõbatud lahtistesse taksodesse on hinnad samade tiirude eest aga teised.....

St Johnil kohalikku transporti pole, pead kasutama turistitaksot sadamast Trunk Bays´e oli mingi 4-6 $ vist nägu. Rand 4 $

Puerto Ricos San Juanis olime Olympic courtis kesklinna lähedal alla 100 $ veidi 2-ne tuba

Olime veebruari lõpus - märtsi alguses St.Croix-l, St.Thomasel, St.Johnil, Tortolas ja Puerto Ricos. Täiesti normaalsed ja mõistliku hinnaga öömajad olid (koos maksudega):

St. Croix - http://www.companyhousehotel.com/ $102/öö kahene tuba St. Thomas - Sapphire Beachil http://www.vrbo.com/184695 $120/öö kahene tuba Charlotte-Amalies http://www.millermanor.com/ $135/ kahene tuba St. Johnil - https://www.maho.org/ meie olime Concordia Eco-Tents-is - väga kihvtid majakesed, aga kuna hind on $200-$230 maja peale, siis on targem see nelja peale võtta (4 voodit olemas + diivan)

Puerto Ricos San Juanis:

http://www.perfectplaces.com/host_view_dtl.cfm?ref_num=37041 $70/öö kahele ja väga meeldiv vastuvõtt http://www.canariohotels.com/lagoon.htm ca $100/öö kahele, hea asukoht

Kas on viimaseid andmeid hotellide hinnataseme kohta St.Thomasel? Kavatsen mõne päeva pärast sõita St.Thomase saarele ning ühtlasi külastada ka Briti Neitsisaari. Millised on ühendused USA Neitsisaarte ja Briti Neitsisaarte vahel? Hinnatase Briti NS-l? Kas WiFi levib? Tänan kõiki igasuguse tutvustava info eest!

Käisime ida Kariibi kruiisiga ST. Thomasel. Lemmiksaar, puhas ja ilus nagu muinasjutu pildis. Ei tundunud küll, et seal väga kallis oleks olnud. Võtsime lahtise auto-taksoga saare ekskursiooni, pärast kolasime linnas ja jõudsime ka taksoga käija rannas. Liiv nii valge, et pimestab ja meri tõesti ääretult ilus sinine.

Käisime aprilli esimeses pooles St Thomasel. Majutusime Bunker Hill hotellis.http://www.bunkerhillhotel.com/. Öö kahele maksis 130 USD-d.Hotell asus Charlotte Amalie kesklinnas. Igale poole olivüõimalus minna jalgsi. Broneeisime otse hotelli leheküljelt ja kõik toimis. Hotellis oli ka internet. Charlotte Amaliest saab minna laevaga Briti Neitsisaartele. Sealt on mitu korda päevas laevaühendus. Tegime kohaliku taksoga saare ja rannatuuri, mis maksis inimese kohta 25 USD. Veel on võimalik minna laevaga St Johnile. Sõitsime saarel veel kohaliku lahtise taksoga, mis maksis Charlotte Amalie piirides 1 USD, aga kui sõita Red Hooki või K-Smarti siis on 2 USD.

Kui minna pikemaks ajaks võtaks rendiks kindlasti maja/villa. Iga päev oma maja üles leida mäenõlvade vahelt oli juba omaette seiklus. Kui minna suurema seltskonnaga, tuleb hind vägagi mõistlik. Auto oli meil ka renditud ning ma usun, et autoga seigelda on tunduvalt põnevam, kui ühistranspordiga. Siiski tagasi ma sinna sellisele reisile enam ei läheks, nagu oli meil. Pigem läheksin sinna nö romantilisele puhkusele kahekesi. St. Thomas pidavat olema ostuparadiis. Tükk aega mõtlesime, et kust selline info pärineb. Lõpuks leidsime siiski ühe kaubanduskeskuse, mis tõepoolest oli siis see nö ostuparadiis - hinnad väga-väga soodsad, ilus kaubavalik. Kuid siiski, ei olnud päris see, millest olime kuulnud. Tegemist on antud hetkel Minu arvamusega ja inimesed ja nende soovid on loomulikult erinevad.