Stockholmis transport?!

Tervitus rahvas, selline mure et 21 jaanuar läheb lennuk Stockholmist Tenerifele ja eelnevalt 20ndal Tallinnast kruiisiga Stockholmi ja oleks vaja transporti Värtahameni sadamast Skavsta lennujaama 5kesi, uuringi ja mõtlen milline transport oleks kõige mõistlikum, kas sellist autorenti ei ole Stockholmis mis sadamasse tooks auto ja pärast annaks lennujaamas tagasi?! Või oskate aidata transpordiga või rendifirmadega!? Ette tänades!

Meie kasutasime samal marsruudil kesklinnast Cityterminalenist väljuvat bussi, sadamast metrooga oled kohe Cityterminalenis kohal ja buss viib lennujaama ette. Bussipiletid ostsime siit ette http://flygbussarna.se/en/skavsta

Käisin just sama tee ja läksin selle eelpooltoodud bussiga. Kindlasti jälgi bussiväljumise aegu, buss väljub vastavalt lennuplaanile. Minule vajalikul päeval väljus ainult üks buss mulle sobivas ajavahemikus.
Pileteid saab ette osta netist aga jaamas on ka piisavalt automaate, kust pilet osta.

Esialgne plaan oli mul sõita rongiga Nyköpingi ja sealt kohaliku bussiga lennujaama, kuid laev hilines seejärel oli metrooga mingi jama ja üks peatus enne Tcentralenit metroo enam edasi ei sõitnud nii ma oma rongist maha jäingi.

meil on perega samamoodi 21.jaan minek tenerifele ja oleme siiamaani ka uurinud just selle eelpooltoodud bussi peale, kuna tundub seni kõige kindlamaid ja odavamaid viise.

http://trip.ee/node/4842

Vt mu 09.03.2015 tehtud postitust, kus punkt-punkti haaval kirjutasin läbitud tee sadamast Skavsta lennujaama.

Meil on nädal hiljem samasugune reis plaanis.
Laevapiletid on veel ostmata, nii et võib-olla läheme hoopis lennukiga. Aga muidu plaanisime juba eelpool mainitud bussi varianti.

Arvestades Tallinn-Stockholm lennukipiletite hindu, mis veel mõni nädal tagasi näiteks jaanuari lõpu väljumistele olid 100 eur üks ots, soovitaks mina kindlasti laeva ja flygbussarna varianti. Bussid käivad enamasti 20-30 min vahedega ja pilet ei ole kehtiv mitte ühele kindlale bussile, vaid peaks kehtima vist paar kuud. Seega kui ühest bussist maha jääd, siis ei lähe pilet raisku. Eks see laevaga Stockholmi minek ei ole just kõige toredam, aga hinnvahe on üsna märgatav, eriti kui reisjaid on rohkem kui 1.

Ja Tallinnast Skavstasse ei lenda minu teada ükski lennufirma, seega tuleks lennata Brommasse või Arlandasse ja need on Stockholmi kesklinnast kaugemal kui sadam. Viimati kui mul oli vaja saada Skavstast Brommasse, siis nende vahel mingit transporti ei olnud ja pidimegi sõitma ikkagi bussiga linna ja sealt edasi Brommasse minema.

Jah tulebki ikka bussiga minna, tundub et mõistlikum on internetist ennem ära osta pilet, kindluse mõttes! :)

Vaatasin bussi aegasi ja laev jõuab sadamasse 10:15 ja buss läheb 10:30 mille peale ei jõua ja järgmine 13:30 ja lend läheb 16:30 peaks vist ilusti jõudma ja pileti igaksjuhuks vist ette ostma?

Selle 13.30 bussiga jõuab kenasti. Pileti saad osta ka bussiterminalist piletiautomaadist, aga mugavam on loomulikult ette osta, siis ei pea seal enam sebima, istud ja ootad ainult, millal buss ette sõidab :)