Sundkulud Jordaania - Iisraeli reisil

Tere,Reisin perega Jordaaniasse. Samal reisil on plaan külastada ka tuttavat Iisraelis ning sealt tagasi Jordaaniasse Punase mere lähistel oleva Wadi Araba piiripunkti kaudu. Jordaaniast väljumine toimuks tõenäoliselt ühest põhjapoolsemast piiripunktist, sest alustame reisi Ammanist.Ideaalis tuleks välja siis ringreis ümber Surnumere.Sooviksin teada riiki sisenemiste ja väljumistega tekkivate tasude kohta:1- Jordaania viisa Ammani lennujaamast maksumus (Eesti pass)2- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule3- kas on olemas Jordaaniast väljumise tasu4- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule5- kas on olemas Iisraelist väljumise tasu6- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule7- kas tuleb teist korda Jordaaniasse sisenemisel (Wadi Araba) uuesti viisa osta ja mis see maksabOlen erinevatest foorumitest, riikide turistiinfo lehtedelt ja Iisraeli tuttavalt seda uurinud, kuid info on vastukäiv ja asi on segaseks ikkagi jäänud.Äkki on keegi hiljuti sarnase marsuudi läbinud ja saab aidata.Tänan!

Wadi Arabi piiripunktis oli Iisraelist lahkumise tasu küll ja päris krõbe -  kohalikus rahas tublisti üle 100 seekli, kui õigesti mäletan, siis 107. Täiesti ametlik - vormis tädi putkas kogus ja andis tsheki vastu - maksta sai kaardiga, eurodes või kohalikus rahas. Kuna maksin kaardiga, keevitati veel mingi lisatasu otsa sinna. Jordaanist naastes Iisraeli ei olnud vaja maksta midagi, sest olin Jordaanias üle 3 öö. Ühepäevareisil või ühe-kahe ööbimisega on lahkumistasu vist 10 IOD. Üks foorum, kust mina infot sain https://www.petrafigtreevilla.com/wadi-araba-border/

0
0

Ei viitsi sinu eest googeldada (ise eelmine aasta leidsin kõik info googeldades ilusti üles), aga viisa vist oli 40JD. See aga ühekordse sisenemisega. Äkki siis 60JD vaja maksta kui pärast uuesti siseneda tahad, sest see min kolme päeva viibimisega tasuta viisa kehtib ainult Eilati ja Aqaba vahel minu arust. Aga nagu ma aru saan, siis lahkute ka Ammanist, siis seda vist ei saa kasutada või siis küsitakse äkki lennujaamas ära minnes raha juurde. Iisraelist lahkumise maks oli u 30 euri inimese eest, k.a. lapsed. Mul olemas pdf-ina Iisraeli ja Jordaania LP-d, seal ka kindlasti viisainfo olemas. Kui soov on, võin saata.

0
0

Kõik summad on lastele samad, mis täiskasvanutele. Juhin tähelepanu ka sellele, et rendiautosid üle piiri ei lubata. Meie tegime tripi vastupidiselt, et algus ja lõpp oli Iisraelis. Iisraelist lahkumise tasu oli 30 USD.

0
0

Tänud vastuste eest. Kokkuvõte:1- Jordaania viisa Ammani lennujaamast maksumus (Eesti pass)     40 JOD     Lennujaamast saab ühekordse sisenemisega viisat taotleda       ainult.2- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule     40 JOD3- kas on olemas Jordaaniast väljumise tasu     on, sõltuvalt viibitud ööde arvust. 1 öö 40 JOD, 2 ööd 20               JOD, 3 ööd 10 JOD4- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule     sama suur5- kas on olemas Iisraelist väljumise tasu     30 EUR6- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule     30 EUR7- kas tuleb teist korda Jordaaniasse sisenemisel (Wadi Araba) uuesti viisa osta ja mis see maksab     vist ei tule osta. Selles piiripunktis on eriviisareziim. Edasi tagasi tasuta, kui oled riigis 2-3 ööd ja külastad Petrat. Riigist väljumisel teisest piiripunktist nt Amman võib olla on vaja midagi maksta.

2
0

Lonely Planeti andmetel tõesti mitmekordse sisenemisega viisat piiril ei saa.Väljumise tasu Jordaaniast ei ole, see ongi see eriviisa kui Eilatist tuled: kohe ei maksa viisa eest midagi, aga kui lahkud samal päeval, siis maksad lahkudes, kui oled min 3 ööd, siis ei maksa midagi. Kui Ammanis ostad viisa 40JD, siis olenemata päevade arvust ei maksa sa lahkudes midagi. Meie sisenesime Eilati kaudu ja oleks tahtnud väljuda põhjast tagasi Iisraeli, aga kuna siis eriviisa ei kehti ja oleks pidanud lahkudes terve pere eest, k.a. lapsed, maksma täissumma viisa eest, siis tegime plaanid ringi. Eilatist sisenedes saate kaasa infolehe, kus on kirjas summad, mis vastavalt kust ja millal riigist lahkute, maksma peate.

0
0

Kindly note that starting 1st of January 2016, entry visas will no longer be issued at the Wadi Araba Border Crossing. The only exceptions are Israeli tour groups and others carrying proper entry documentation entering Jordan for tourism purposes.http://international.visitjordan.com/GeneralInformation/GettingAround/Bordercrossings.aspxMul läheb tõlkes kaduma midagi ja ei saa täpselt aru kas ma saan sealt Jordaaniasse siseneda teist korda (esimene sisenemine Amman) ilma viisata. Ning, kui saan, siis kas pean lennujaamas riigist lahkudes maksma 40 JOD.Pean kõik sellised kulud neljaga korrutama ja oleks hea enne reisi teada, kas ja kui palju.

0
0

See käib tõenöoliselt iisraellaste kohta.Kõige adekvaatsemat infot saad tripadvisori foorumist. Seal on mõned aktiivsed kohalikud, kes pidevalt muudatustest teada annavad. Kui natuke sama teemaga postitusi uurida, siis hakkad aru saama, kelle juttu võib tõena võtta.

0
0

Jah, ametlikes kanalites on info, et ei saa Wadi Araba piiriületusel viisat üksikisikud. Isegi Lonely Planet väidab nii, aga tegelikult saab. Ise käisime nii ja ka ametlikes kanalites oli sel ajal kirjas, et ei saa, aga enne reisi mitmed inimesed tripadvisori foorumi teemades kinnitasid, et saab. Selle infolehe järgi, mis piirilt eriviisaga saime, saime ainult läbi Wadi Araba piiripunkti maalt lahkuda ilma maksmata.Piilusin tripadvisori foorumisse, seal väidavad nii reisijad ja ka kohalikud, et kuigi saatkonnast vastatakse, et ei saa uuesti selle ühekordse viisaga siseneda, siis tegelikult saab. Või noh, need, kes seda kirjutasid, need väitsid, et said. 

0
0

Kuna lugesin enne reisi just täpselt sama juttu, mide joejoe postitas, siis kinnitan igaks juhuks üle, et veebruari alguses ei olnud Iisraelist Jordaaniasse minekuga Wadi Arabi piiripunktis probleeme. Soovitan samuti tripadvisori foorumit kõige värskema info tarbeks.

0
0

Allenby Bridge piiripunktist Jordaaniast väljudes oli maalt lahkumismaks 10JD ka peale kolme riigis oldud ööd. Lisaks bussipilet 7JD, mis viib üle eikellegimaa kahe piiripunkti vahel. Selle piiripunkti omapäraks on, et saad samast kohast tagasi riiki siseneda eelneva ühekordse viisaga, sest Jordaania ei võta seal piiriületust riigist lahkumisena, vaid käsitleb seda kui okupeeritud piirkonna külastamist. Samas Iisrael võtab Allenby Bridge piiril lahkumismaksu rohkem, kui teistes piiripunktides 175NIS vs 105NIS Wadi Arabast väljumisel. Wadi Arabast uuesti Jordaaniasse sisenemisel probleeme polnud. Kui piiril küsitakse, tasub öelda no visa ja suunatakse vastavasse tuppa edasi. Eelnevalt omandatud Jordaania passi pole vaja mainida, sest see ei kehti enam teiskordsel riiki sisenemisel kuid toimib jätkuvalt vaatamisväärsuste juures priipääsmena. Ammani lennujaamas, peale nelja ööd riigis viibimist, lahkudes lisatasusi maksma ei pidanud, 10JD vist lennukipileti sisse arvatud. 

0
0

Eelmisel nädalal käisime ühe päeva Jordaanias üle Eilat/Aqaba piiri. Reisi korraldaja võttis kogu kamba passid ja küsis igaühelt 140 USD, väites, et seal sees on Iisraelist lahkumise tasu, Jordaania viisa ja Jordaaniast lahkumise tasu. Täpsemaid numbreid ei küsinud. Igasugu lehekestega passis ja veidi suurema QR-koodiga lehekesega oli sebimist, aga kõik kestis umbes 15 minutit.Iisraeli taksojuht andis kinnikleebitud pruuni ümbriku sulaga, et see meil Jordaania poolel üle anda sealse reisi jätkajale. Võtke kindlasti ümbrik lahti ja vaadake sisse, sest teie olete selle kinnise paki kandja üle piiri.

0
0

Värskeim info Jordaania saatkonnast Hollandis (Jordaania on Eestis selle saatkonna kaudu esindatud).

Subject

RE: Estonian citizens

From "Consular Section Internal"

Visa upon arrival is available at the airports, Port of Aqaba, Wadi Araba Crossing Border (Between Eilat and Aqaba), and Sheikh Hussein bridge for EU passports holders (Citizens of EU) and Russian and Ukrainian citizens (Also for Indonesian citizens) . But if you want to cross to Jordan from King Hussein bridge between Jerusalem and Amman then you need to apply for beforehand visa at the embassy (If you ave the Jordan Pass then you can cross the King Hussein bridge).

Visa upon arrival at the AIRPORT COSTS 40Jd’s per person independent travels have to fill out the 'Independent travelers' Entry Manifest. (At Wadi Araba Crossing Border) The required information for the manifest is: name, nationality, passport number, date of issue, date of expiry (needs to be 6 months after departure), date of birth, date of entry and date of departure.

Your manifest will be stamped with your entry date. No payment needed!

The applicable rules are mentioned on the manifest and are as following:

1 - When visiting Petra, please keep your entry ticket with you and make sure your manifest is stamped by the Petra Ticket Office.

2 - the manifest verification and service fees will not be charged upon departure from South Wadi Araba Crossing Border in case of spending two consecutive nights in Jordan.

3 - In case of visiting Petra and not spending 2 consecutive nights in Jordan 40 JD for manifest verification will be paid cash upon departure from South Wadi Araba Crossing Border.

4 - In case of not spending two consecutive nights in Jordan and not visiting Petra 60 JD for manifest verification will be paid cash upon departure from South Wadi Araba Crossing Border.

If you are planning to stay for 3 nights in Jordan or longer then check the useful link: www.jordanpass.jo :

The Jordan Pass is the ultimate sightseeing package that has been especially tailor-made for visitors to the beautiful Kingdom of Jordan. It gives pass holders the ability to make the most out of their trip visiting top sights and attractions while saving time, money and stress.

. - Hassle-free prepaid entry at a reduced rate to over 40 attractions in Jordan.

. - Free downloadable digital brochures covering all of Jordan's tourist attractions.

. - Waiving of tourist entry visa fees if you purchase the Jordan Pass before arrival to Jordan and stay a minimum of three nights.

Kind regards

Consular Section

0
0

2 nädalat tagasi laabus piiriületus Iisrealist Jordaaniasse (Wadi Araba piiripunk) ja tagasi kenasti. Suure üllatuse osaks saime, kui sisenesime tagasitulekul Iisraeli pagasiülavaatuse ruumi ja seal kuulsin äkki kellegi suust eestikeelset fraasi, otsisin pilguga kõnetanud isikut ja selleks ostus Eesti juurtega noor juudist piirivalvur, rinnasildil ka eestipärane eesnimi. Ta mainis veel, et tuleb talvel Eestisse- nii, et sisenemine Iisraeli oli oluliselt sõbralikum-postiivsem!

Kuna ööbisime Jordaanias 3 ööd jutti, siis piiriületusel ( jällegi Wadi Araba) pääsesime igasugu viisatasudeta. Ei mingit viisa jura, tempel passi sisenemise ja lahkumise kohta, muud midagi.

Eelnevalt kasseeriti Iisraeli poolelt sisse maalt lahkumise tasu.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased