Sundkulud Jordaania - Iisraeli reisil

Tere,


Reisin perega Jordaaniasse. Samal reisil on plaan külastada ka tuttavat Iisraelis ning sealt tagasi Jordaaniasse Punase mere lähistel oleva Wadi Araba piiripunkti kaudu. Jordaaniast väljumine toimuks tõenäoliselt ühest põhjapoolsemast piiripunktist, sest alustame reisi Ammanist.
Ideaalis tuleks välja siis ringreis ümber Surnumere.
Sooviksin teada riiki sisenemiste ja väljumistega tekkivate tasude kohta:

1- Jordaania viisa Ammani lennujaamast maksumus (Eesti pass)
2- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule
3- kas on olemas Jordaaniast väljumise tasu
4- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule
5- kas on olemas Iisraelist väljumise tasu
6- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule
7- kas tuleb teist korda Jordaaniasse sisenemisel (Wadi Araba) uuesti viisa osta ja mis see maksab

Olen erinevatest foorumitest, riikide turistiinfo lehtedelt ja Iisraeli tuttavalt seda uurinud, kuid info on vastukäiv ja asi on segaseks ikkagi jäänud.
Äkki on keegi hiljuti sarnase marsuudi läbinud ja saab aidata.

Tänan!

Wadi Arabi piiripunktis oli Iisraelist lahkumise tasu küll ja päris krõbe -  kohalikus rahas tublisti üle 100 seekli, kui õigesti mäletan, siis 107. Täiesti ametlik - vormis tädi putkas kogus ja andis tsheki vastu - maksta sai kaardiga, eurodes või kohalikus rahas. Kuna maksin kaardiga, keevitati veel mingi lisatasu otsa sinna. Jordaanist naastes Iisraeli ei olnud vaja maksta midagi, sest olin Jordaanias üle 3 öö. Ühepäevareisil või ühe-kahe ööbimisega on lahkumistasu vist 10 IOD. Üks foorum, kust mina infot sain https://www.petrafigtreevilla.com/wadi-araba-border/


Ei viitsi sinu eest googeldada (ise eelmine aasta leidsin kõik info googeldades ilusti üles), aga viisa vist oli 40JD. See aga ühekordse sisenemisega. Äkki siis 60JD vaja maksta kui pärast uuesti siseneda tahad, sest see min kolme päeva viibimisega tasuta viisa kehtib ainult Eilati ja Aqaba vahel minu arust. Aga nagu ma aru saan, siis lahkute ka Ammanist, siis seda vist ei saa kasutada või siis küsitakse äkki lennujaamas ära minnes raha juurde. Iisraelist lahkumise maks oli u 30 euri inimese eest, k.a. lapsed. Mul olemas pdf-ina Iisraeli ja Jordaania LP-d, seal ka kindlasti viisainfo olemas. Kui soov on, võin saata.

Kõik summad on lastele samad, mis täiskasvanutele. Juhin tähelepanu ka sellele, et rendiautosid üle piiri ei lubata. Meie tegime tripi vastupidiselt, et algus ja lõpp oli Iisraelis. Iisraelist lahkumise tasu oli 30 USD.

Tänud vastuste eest. Kokkuvõte:


1- Jordaania viisa Ammani lennujaamast maksumus (Eesti pass)
     40 JOD
     Lennujaamast saab ühekordse sisenemisega viisat taotleda       ainult.

2- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule
     40 JOD

3- kas on olemas Jordaaniast väljumise tasu
     on, sõltuvalt viibitud ööde arvust. 1 öö 40 JOD, 2 ööd 20               JOD, 3 ööd 10 JOD

4- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule
     sama suur

5- kas on olemas Iisraelist väljumise tasu
     30 EUR
6- kas see on lapsele (7a) sama suur kui täiskasvanule
     30 EUR

7- kas tuleb teist korda Jordaaniasse sisenemisel (Wadi Araba) uuesti viisa osta ja mis see maksab

     vist ei tule osta. Selles piiripunktis on eriviisareziim. Edasi tagasi tasuta, kui oled riigis 2-3 ööd ja külastad Petrat. Riigist väljumisel teisest piiripunktist nt Amman võib olla on vaja midagi maksta.


Lonely Planeti andmetel tõesti mitmekordse sisenemisega viisat piiril ei saa.
Väljumise tasu Jordaaniast ei ole, see ongi see eriviisa kui Eilatist tuled: kohe ei maksa viisa eest midagi, aga kui lahkud samal päeval, siis maksad lahkudes, kui oled min 3 ööd, siis ei maksa midagi. Kui Ammanis ostad viisa 40JD, siis olenemata päevade arvust ei maksa sa lahkudes midagi. 
Meie sisenesime Eilati kaudu ja oleks tahtnud väljuda põhjast tagasi Iisraeli, aga kuna siis eriviisa ei kehti ja oleks pidanud lahkudes terve pere eest, k.a. lapsed, maksma täissumma viisa eest, siis tegime plaanid ringi. Eilatist sisenedes saate kaasa infolehe, kus on kirjas summad, mis vastavalt kust ja millal riigist lahkute, maksma peate.
Kindly note that starting 1st of January 2016, entry visas will no longer be issued at the Wadi Araba Border Crossing. The only exceptions are Israeli tour groups and others carrying proper entry documentation entering Jordan for tourism purposes.

http://international.visitjordan.com/GeneralInformation/GettingAround/Bordercrossings.aspx

Mul läheb tõlkes kaduma midagi ja ei saa täpselt aru kas ma saan sealt Jordaaniasse siseneda teist korda (esimene sisenemine Amman) ilma viisata. Ning, kui saan, siis kas pean lennujaamas riigist lahkudes maksma 40 JOD.
Pean kõik sellised kulud neljaga korrutama ja oleks hea enne reisi teada, kas ja kui palju.

See käib tõenöoliselt iisraellaste kohta.

Kõige adekvaatsemat infot saad tripadvisori foorumist. Seal on mõned aktiivsed kohalikud, kes pidevalt muudatustest teada annavad. Kui natuke sama teemaga postitusi uurida, siis hakkad aru saama, kelle juttu võib tõena võtta.

Jah, ametlikes kanalites on info, et ei saa Wadi Araba piiriületusel viisat üksikisikud. Isegi Lonely Planet väidab nii, aga tegelikult saab. Ise käisime nii ja ka ametlikes kanalites oli sel ajal kirjas, et ei saa, aga enne reisi mitmed inimesed tripadvisori foorumi teemades kinnitasid, et saab. Selle infolehe järgi, mis piirilt eriviisaga saime, saime ainult läbi Wadi Araba piiripunkti maalt lahkuda ilma maksmata.

Piilusin tripadvisori foorumisse, seal väidavad nii reisijad ja ka kohalikud, et kuigi saatkonnast vastatakse, et ei saa uuesti selle ühekordse viisaga siseneda, siis tegelikult saab. Või noh, need, kes seda kirjutasid, need väitsid, et said. 

Kuna lugesin enne reisi just täpselt sama juttu, mide joejoe postitas, siis kinnitan igaks juhuks üle, et veebruari alguses ei olnud Iisraelist Jordaaniasse minekuga Wadi Arabi piiripunktis probleeme. Soovitan samuti tripadvisori foorumit kõige värskema info tarbeks.

Allenby Bridge piiripunktist Jordaaniast väljudes oli maalt lahkumismaks 10JD ka peale kolme riigis oldud ööd. Lisaks bussipilet 7JD, mis viib üle eikellegimaa kahe piiripunkti vahel. Selle piiripunkti omapäraks on, et saad samast kohast tagasi riiki siseneda eelneva ühekordse viisaga, sest Jordaania ei võta seal piiriületust riigist lahkumisena, vaid käsitleb seda kui okupeeritud piirkonna külastamist. Samas Iisrael võtab Allenby Bridge piiril lahkumismaksu rohkem, kui teistes piiripunktides 175NIS vs 105NIS Wadi Arabast väljumisel. Wadi Arabast uuesti Jordaaniasse sisenemisel probleeme polnud. Kui piiril küsitakse, tasub öelda no visa ja suunatakse vastavasse tuppa edasi. Eelnevalt omandatud Jordaania passi pole vaja mainida, sest see ei kehti enam teiskordsel riiki sisenemisel kuid toimib jätkuvalt vaatamisväärsuste juures priipääsmena. Ammani lennujaamas, peale nelja ööd riigis viibimist, lahkudes lisatasusi maksma ei pidanud, 10JD vist lennukipileti sisse arvatud. 

Eelmisel nädalal käisime ühe päeva Jordaanias üle Eilat/Aqaba piiri. Reisi korraldaja võttis kogu kamba passid ja küsis igaühelt 140 USD, väites, et seal sees on Iisraelist lahkumise tasu, Jordaania viisa ja Jordaaniast lahkumise tasu. Täpsemaid numbreid ei küsinud. Igasugu lehekestega passis ja veidi suurema QR-koodiga lehekesega oli sebimist, aga kõik kestis umbes 15 minutit.


Iisraeli taksojuht andis kinnikleebitud pruuni ümbriku sulaga, et see meil Jordaania poolel üle anda sealse reisi jätkajale. Võtke kindlasti ümbrik lahti ja vaadake sisse, sest teie olete selle kinnise paki kandja üle piiri.