Suunake puhkama

Tere!

On mõned kuupäevad millal on soov lühipuhkus teha. Pole väga kursis kuhu tohib ja kuhu mitte. Meediat ma ka ei tarbi aga tunnen, et ilmselt pole päris lihtne. Olen vaktsineeritud ning küsimus järgmine, kas ja kuhu on siis võimalik reisida nädalaks?

Näiteks kas Island tuleks kõne alla? Või mõni soe koht? Olen seikleja. 

Isegi kui on koht kuskil hotellis, siis tegevust vast ikka leiab. Olen mõelnud ka lihtsalt nädalavahetuseks lennata Islandile Blue Lagooni. 

Eelarve oleks 500eur ja isegi kui ei saa nii väikse summa eest, siis midagi saan ikka kuskilt juurde näpistada :) 

Plaan minna kas siis detsembri jõulunädalal või jaanuari esimesel nädalal. 

Võib postitada linke, püüan kogu info läbi lugeda. 

Tänud!

Piletid Islandile ka heade pakkumiste juures koos transfeeridega ca 100€ nägu, Blue Lagooni pilet 120 €, pitsa maksab nii 25€ ringi, majutus algab ka 100 € piires öö. 
Islandi jaoks jääb väheks.
Kogu ülejäänud euroopa on samuti  vaba, selle summa eest väljapoole väga ei vaataks. Seiklemiseks sobib pigem ida suund, olgu siis Ukraina, Moldova, Gruusia vms. Need kohad sobituvad ka eelarvega.

Kas need hinnad on hetkel tunde järgi pandud? Vaatan seda linki: https://www.bluelagoon.com/day-visit/the-blue-lagoon

Ja hinnad on 44 ning 55 eur juhul kui ei taha Luxury Spa 369 euri eest. 

Toidu osas kaasa ei oska rääkida, ilmselt saab ka odavamalt.

Vahepeal siin oli Krakowisse hea hinnaga pileteid, Lõuna-Poolas on odav ja termal spad väga mõnused. Jõulude paikku muidugi pileteid hea hinnaga saada on keeruline, pigem siis uue aasta alguses. Kuid kui praegu kannataks käia, siis matkata oleks seal praegu sügisel väga tore.

Ja Napolisse sai ka hetkel imeliste hindadega pileteid (novembris võiks seal veel täitsa ok olla)

Nädal tagasi vm.ee lehelt lugesin, et ka vaktsineeritud peavad eelnevalt Islandile minemisel end testima.

Hinnad on tõesti soodsamad, kui varem, aga siiski, starting from, dünaamiline hinnastus. Blue Lagooni on ka saada vaja.

Kui soojamaa puhkust ei taha, siis väga soodsalt saab Itaaliasse nii Ryanair kui ka Wizz lendavad erinevatesse Itaalia punktidesse- seikluseid tasub siis otsida lähedal asuvatest kohtadest ja natuke soojem sihtpunkt on vist Küpros talvel. Ise käisin just Itaalias Garda järve ääres, matkaradu seal piisavalt ja talvel on majutuste hinnad kindlasti soodsamad, eelmine aasta lendasin Wizziga Malpensasse ja vaatasin Como järve üle, Milano on samuti lähedal. Maltale pakub ka hetkel soodsaid lende.

500 EUR eelarve nädalaks on väga tagasihoidlik ja minu hinnangu järgi kvalifitseeruvad vast ainult Ukraina, Poola ja Ungari. Aga nendegi puhul see ikka väga piiripeal. Samas Ukraina osas kui õigesti mäletan odavlennud Tallinnast ka väljaspoole Kiievit (näit Harkiv) ja seal vast isegi saaks selle eelarvega hakkama. Ma ei ole kindel palju seal vaadata on aga seigelda saab vast ikka. Ja eks vaatamisväärsuste osas võivad maitsed olla erinevad, eriti Ukrainas… Aga klassikalisema reisi mõttes usun et kui nädalaeelarve 500+  siis Budapest oma termide, suure kesklinna, arvukate ajalooliste vaatamisväärsustega ning soodsate hindadega hea variant. Samas Poolas, eriti suuremates linnades nagu Varssavi ja ka Krakov, minu hinnangul melu siiski enam. Huvitav oleks selles mõttes ka Balkan, aga sinna lennupiletid reeglina veidi kallimad. Kuigi mõnikord võib ka näkata. Lähimad soojad kohad sel aastaajal Kanaarid ja Egiptus, aga lend sinna pole just üldjuhul odav. Ja tegelikult võivad isegi Kanaaridel sel aastajal ilmad heitlikud olla. Nii et lähim kindlam variant selles mõttes AÜE.