Suusareis Banskosse Bulgaarias

Kas Keegi on käinud suusatamas Bulgaarias Banskos ? 

Olen. Keskus ise oli päris OK. Linnast mäkke jõudmiseks tuleb kindlasti kasutada taksot, sest all on meeletu järjekord. Linn ise oli väga kole ja räämas. Keskus kuulus inglastele, aga siis tekkisid mingid probleemid ning oli vahepeal suletud. Uuri!

Ma käisin seal 2017 talvel. Reisi korraldas reisibüroo.  Lend oli läbi Müncheni. Sofiast sõidutati mind autoga Banskosse. Suusad laenasin kohapealt, saapad olid kaasas. Peatusin 4 tärni hotellis, hinnas oli hommiku ja õhtusöök, hotellis oli väike sauna- ja veeskeskus. Kuurort ise ei ole mägede mõttes suur, mina sõitsin kohapeal neli päeva, see tundus paras aeg olevat. Mäehooldus, tõstukipark on kõik täitsa tasemel. Ainuke miinus on hommikune alumine gondlisaba (30-45 min), Alpides on all lühemad sabad reeglina. Sellest sabast saab end "mööda osta" varrukameeste taksosõitu kasutades (5 eur nägu). Üleval sabasid päeva jooksul ei tekkinud.

Suusakülaise on täitsa ok, ega need Austria suusakülad ka suuremad ei ole väga (võrdlusbaas on olemas, kuna olen päris palju ka erinevates Austria, Itaalia, Prantsuse suusakülades viibinud). Hinnatase on odavam Alpidest. Mingi After Ski ja ööelu on ilmselt ka olemas, ise ei külastanud.
Kui ootusi väga kõrgeks ei sea enda jaoks, siis korra külastamist tasub Bansko kindlasti (näit. vahelduseks Alpidele).