Suusareisile Slovakkiasse lennukiga

Tekkis mõte minna järgmisel aastal Slovakkiasse perega suusatama , sooviks seekord minna lennukiga. Ei leidnud selle kohta väga palju infot siit. Plaan oleks minna Riiast Popradi, võtta lennujaamast rendiauto. Siit ka küsimus, kas keegi oskab konkreetset firmat nt soovitada? Oli vaja ka tagatisraha maksta? Majutuse vaataks termide lähedusse, äkki keegi teab pakkuda majakest mida rentida? Varustus vist targem kohapealt rentida? Kõik head soovitused on teretulnud :)

Kas lihtsam poleks Austriasse minna?Talvel sõidab sinna otselend Tallinnast.Ei tohiks ka väga palju kallim tulla.

Mõte tekkis tegelikult sellest, et seoses Air Balticu soodukaga on väga head hinnad Slovakkiasse.

Tahad suusatama ja majutuse termide lähedale? Nii ju ei tehta. Tahad olla iga päev termides, siis niipidi. Aga muidugi, inimesi on igasuguseid. Suusasõbrad võtaks ikka pigem mäe lähedale (Jasna). Auto rendin mina billigermietwagen.de lehe kaudu. Pole pettunud ja hind on alati parim. Renditingimused tee ise endale selgeks.

Krosuga nõus. Otsusta enne ära, kas tahad suusatama või termidesse. vastavalt sellele võta majutus. Suusataja eelistaks mäe lähedust. Ja miks majake võtta, kui lennukiga minna ja peale riiete pole midagi vaja kaasa võtta ( varustuse rendite kohapeal ja toitu ju Eestist kaasa lennukiga ei võta). Pigem juba hotell siis. Seda enam, et termide läheduses pigem hotellid ongi. Ja kui arvestada mäepiletite hindu, siis eelistaks kindlasti juba Austriat. Asub kiviviske kaugusel ja nõlvakilomeetreid hulk maad rohkem.

Termaalbasseinid ongi seal selleks, et peale rassimist oma haigeid konte õhtuti leotada. Autoga ringi kimades pole vahet kus ööbid. Arvatavasti perega sõites sportliku resultaati tegema ei minda. Võite rahulikult mäkke keskpäevaks sõuda, ei pea hommikustes piletijärjekordades nina nokkima, ka poole päeva pilet on pea poole soodsam. Nelja tunniga jõuab ennast rahulikult täitsa sodiks sõita. Peale Jasna -mis on küll suurim- jätkub sinna küllalt teisi lahedaid keskusi mis tasuvad külastamist näiteks, Tatranská Lomnica, Strbske Pleso, Kubinska Hola, Ski Park Ruzenberok, Donovali, Martinské Hole, Čertovica jne. Kuna suusatada iga päev nagunii ei viitsi siis piirkonda jääb vahepalaks kolamiseks Banská Bystrica oma hubase vanalinnaga ja vähemal määral Liptovský Mikuláš. Võib ka natuke eemalolevaid suusakeskuseid proovida. Näiteks Relax Center Plejsy väärib väisamist, teele jääv Spis Castle tasub kindlasti vallutamist, vaated alla orule on lummavad. Majutuse soovitan vaadata Bešenova'sse või Liptovský Mikuláš'i.

Tänud kommentaaride eest. Kui võrrelda Slovakkia ja Austria mäepiletite hindasid , siis jah suurt vahet enam polegi. Mina mäletan veel seda aega kui seal oli ikka suht soodne suusatada :). Kuna kaasas ka kolm last siis auto ikkagi hädavajalik, samas õhtuti sooviks ka ringi liikuda.

Mis see põhjus võiks olla, et autoga ei sobi kohale sõita ? Auto omast käest, pole mingit jama jne. Austriasse sõidab samuti 1 ööbimisega kenasti ära. Perega Varssavis ööbida pole mingi kunst. Samuti jääb ära igasugu varustuse laenutusega tegelemine.

Kui suur pere on? Miks siis mitte juba kogu reisi autoga ette võtta? Kindlasti tuleb odavam oma perega minnes varustuse, osa toidu ja autoga kohapeale sõit, kui võtta lennukipiletid perele, pagas, rendiauto, toit, varustuse rent kohapealt. Kui on mitu juhti ja lapsed tublid, siis kannatab ka öise paaritunnise uinakuga kuskil bensukas ühe otsaga ära sõita. Aga Poolas ööbimine ka väga odav, nii et see ei peaks hinda oluliselt tõstma. No ja lisades siia juurde, siis Slovakkiast Austriasse vaid natukene maad. Ma sõidaks siis juba sinna.