suveniirid ja mälestusesemed

mida olete reisidelt kaasa toonud?

ninni-nänni riiulile ja lugematul hulgal ilusaid fotosi, mida arvutist ja ka albumist hea vaadata. Võtmehoidjaid kogume, neid ka erinevaid seinal meil rippumas.

mina olen ka võtmehoidjaid toonud ja külmkapimagneteid erinevate linnade vaatamisväärsustega. Enda tehtud fotod on kõige väärtuslikumad.

Tavaliselt tuleb ostetud seda, millest on tolku ka tulevikus. Nt Mehhikost tuli ostetud laimipress, igavesti töhus abiline köögis. Mönest riigist hea kohalik musa on iseenesestmöistetavus.

Meeldetuletus köigile, kes armastavad päikeserannalt kive ja koralle mälestuseks kaasa korjata: korallid ja teokarbid on sageli kaitse all ja nende maast viimine rangelt keelatud. http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1534741 (4-aastane laps vöeti Egiptuse tollis rajalt maha ja taheti pokri pista, kuna ta oli korjanud (nii nagu köik teisedki) rannast kive ja koralle kaasa. Yle tunni väänamist ja 26 euro trahvi maksmist laps pääses siiski koju.)

Üritan alati mingeid riideid-jalanõusid-muusikat osta, millest ka pisut kasu on. Kuigi kunagi ei saa tulema kohalike suveniirideta ja muu taolise nännita. Ilusaid mälestusi jääb kuhjaga ka ilma igasuguse nänni ja piltideta. :)

Midagi kasulikku ei osta reisidelt kunagi kaasa. Kodus on kohe eraldi koht kõiksugu suveniiride jaoks. Proovime igast kohast leida just selle kõige iseloomulikuma asja. Endal on küll väga hea vaadata neid aastatetaguseid suveniire (lisaks piltidele muidugi].

olen toonud eri maadelt seinataldriku

Midagi sellele paigale iseloomulikku, kui on. Kui pole, siis muud nänni, mis meeldib.Norrast näiteks tõin fjordi kaldalt korjatud merikarpe ja nende säravaid kive, millest kaljud koosnevad. Siukset kraami muidugi pole hea tuua lennureisiga, rohkem bussireisijate võimalus. Tahtsin põhjapõdra naha ka tuua, polnud kuigi kallis, aga ikka ei raatsinud. Edaspidi ehk. Nii et kivid-karbid. Kaubandusvõrgust ka midagi leiab. Turistilõksudes on ju tohtul hulgal kohaliku sümboolikaga esemeid. Näiteks t-särgid, viinapitsid, tassid, mängukaardid, mütsid, sokid........... soomes tegi meie seltskonnale nalja seksivate porode paar, seda pakuti nii viinaklaaside kui bokserite peal. Nii vallatud... Mina toon peale kivide ja mängukaartide võimalusel kohalikust poest ostetud ehteid. Pole küll alati just rahvuskäsitöö, aga mis siis, mulle ikka mälestus. Aastaid hiljemgi seisab meeles, et need kõrvarõngad said ostetud viikingimuuseumist, need Helsingi turult esimesel reisil Soome, need Cortina d`Ampezzost ja meenub ka see linnake koos juurdekuuluvaga, nii et naisterahvale ehted omal kohal. Meestel miks mitte näiteks kohaliku sümboolikaga T- särk. Neid vajab inimene ikka, saab naiselt küsida et kus mu veneetsia särk on, palun otsi üles minu nordkapi särk, tahaks täna pariisi särki.... Viinaklaase oleks hea kerge tuua ja pole väga kallid ka. korduvalt kahetsenud, et viina ei joo. Nii kihvte klaase on saadaval, et hakka või viina jooma.

Peamine mälestus on siiski album reisipiltidega.Seda saab aeg-ajalt ikka välja võtta ja meenutada.