Tahaks Hollandisse minnd Amsterdami keegi aitaks vähe kuidas käituda kuhu minna ?

Et oleks väga suur kasu kui kõik oma teadmised siia kirjutaks kuidas toimida ,palju raha võtta,kuhu ööbima jääda jne Ühesõnaga kõik kes selliseid asju teavad ja tunnevad siis oleks suureks ABIKS kui te räägiksite sellest foorumis.

Alusta vanade Hollandi teemade lugemisega.

Toimida on väga lihtne.Raha võta kaasa suurtes kupüürides ja kindlasti nii palju kui saq kanda jõuad. Igaks juhuks tee ka veel kõik võimalikud krediitkaardid ja hoia telefonis kiirvalimise klahvide all kõigi smslaenu pakkujate kontakte. Alusta raha kulutamist juba Kohilast startides. Loodetavasti on su kodu seal-mis muide sobib väga ideaalselt. Enamus häälega Hollandisse minejatest stardib Kohilast. Kõigepealt mine kohaliku kaubanduskeskuse pubisse ( misiganes seal Kohilas suurem on)ja tee kõigile üks ring jooke välja. Seda selleks et sa ilmselt oled esimene, kes sealt külast sellise kangelasteoga ajalukku läheb ja siis mäletatakse sind hea sõnaga. Jätka väljategemist senikaua, kuni ülejäänud raha on juba kerge kanda. Kui oled konditsioonis , et startida siis tee seda. Kui mitte siis joo edasi ja räägi kõigile oma reisist nagu sa oleksid seal juba käinud. Seda selleks , et kui nüüd kogematta papp otsa saab siis pärast keegi ei mäleta mis värk oli täpselt,et kas sa käisid juba reisil ja jube pull reis oli -või sa plaanisid alles minna ja jube pull reis pidi tulema. Nüüd kui raha on kõik otsas ja ka kaardid tühjad võta smslaen ja osta kohalikelt mustlastelt paar kanepipläru. Tõmba need rahulikult ära ja tunne ongi nagu Hollandis. Ja pärast ei saa ise ka aru, kas käisid või ei käinudki. Seda enam, et teised ka räägivad su reisist küla peal... Anna siis siin ka teada kuidas läks! Piiiis!

Tõsiselt: kas keegi on olnud hädas, et ei taheta vastu võtta eurode suuri kupüüre? Minuga näiteks juhtus just Hollandis nii. Ja Saksamaal ei tahtnud piletiautomaadid muid eurokupüüre, kui ainult Saksas trükituid. Seda polnud muidugi automaadi peal kirjas, aga üks kohalik rääkis pärast. Ma siis taidlesin seal automaadi juures tükk aega ja proovisin järjekorra valvsa pilgu all ükshaaval ära kõik oma Tavidis vahetatud eurod. Viimane sobis.

Proovi teinekord taksot. Pole piletijärjekorda ega midagi ja suuri eurosid aksepteerivad ka.

Muide -veel tõsisemalt-kas keegi on meil kakelnud tipptunnil linnaliini bussijuhiga kui see ei taha 500-eest ühte piletit müüa??

No niipalju võiks küll teiste sõitjate vastu austust olla, et mitte 7800-kroonisega seal vehkida.

Helsingis saab juba siis kõvasti nalja, kui proovid bussis 50 eurosega maksta ja tipptunniväliselt.