Ma olen Tais korduvalt SIM kaarte ostnud, viimati eelmisel aastal, aga mis operaatorilt ja mis hinnaga - täielik mäluauk. Nüüd põrkasin uudise otsa, et dtac-il on promo 15 GB 16 päevaks 299 THB eest. Ehk parema mäluga inimesed hindavad seda pakkumist.
Üldiselt on Prepaid SIM wiki esimene referents sel teemal: https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Thailand. Nende väitel on näiteks AIS 'The One SIM' kaardi hinnaks 50 THB (sisaldab 2GB): https://www.ais.th/theonesim/en/?intcid=one2call-simcard-en-bt_detail-theonesimesim ning sinna laadida lisapaketina internetti, näiteks 15 päevaks 9 GB ja 150 THB: https://www.ais.th/package/en/package_net_5g.html
Lihtsurelikule peaks seega 200 THB piisama - saab kaardi 50 THB eest, laadid 150 juurde ning kokku on sellega 2+9GB netti 15 päevaks. Lisaks peaks sellega kaasnema ka AIS hotspottides WiFi kasutuse võimalus.
Ma arendaksin seda teemat veidi edasi.
Palju on vaidlusi teemal, et milline Tai mobiilioperaator on siis ikkagi see kõige parem - suurim kattuvus, suurim kiirus, parim hinna-kvaliteedi suhe jne. Arvamusi on palju erinevaid.
Viimasel ajal on Tais kõvasti arendatud 5G levi ja kuna paljud uuemad telefonid seda juba ka toetavad, siis tuleks suunata pilk tulevikku ja teha otsuseid nimelt sellest tulenevalt.
Olles ise katsetanud erinevatel aegadel erinevaid operaatoreid (siiski jäänud viimasel 6 aastal pidama lepingulisena ühe kindla operaatori juures), proovisin teha visuaalse ülevaate mõnedest parameetritest.
Salvestasin kolme suurima Tai mobiilioperaatori levikaardid (2G - 5G) ja liitsin need omavahel kokku parema ülevaate saamiseks.
Kaardid on täiendatud infoga tänase päeva (15.04.2022) seisuga.
Kõigepealt kattuvuse kaart. Mida tihedam ja tumedam, seda parem.
Ja siis kiiruste kaart. Jällegi, mida tumedam, seda suuremad kiirused.
Soovi korral saab igaüks ise andmeid kontrollida: Nperf maps
Panen siia ka Tais Opensignali poolt testitud mobiilse interneti ülevaated eelmise aasta novembrist (uuemaid veel ei ole).
Kõigepealt üldine (kuni 4G) kokkuvõte:
Ja siis 5G kokkuvõte:
Mis puutub hindadesse, siis need on nii kiiresti muutuvad ja valikud sõltuvad tihti ka eripakkumistest. Operaatorid pakuvad palju erinevaid (kestvusaeg, kiirus, kõnede sisalduvus, reguleeritud äppide kasutus jne.) pakette, millede võrdlemine ja nende vahel valiku tegemine on ikka päris keeruline. Seetõttu paljud ei vaevagi oma pead ja ostavad esimese ettejuhtuva paketi/kaardi ära.
Mitmest allikast on aga mulle silma jäänud, et kuigi AIS hinnatakse nii leviala kui kiiruste tõttu hetkel parimaks, siis parima hinna/kvaliteedi suhte annab hoopiski TrueMove.
Loomulikult reklaamivad kõik kolm enda firmat (ja eriti turistikaarte) märkega "No 1 in Thailand" või "Thailand's Best". Eks tegelik otsus jääb ikkagi kasutajate teha.
Võib-olla paljud ei tea ka, et turistikaartide nn. kasutusaja lõppemisel (nt. 5GB for 15 days) on SIM kaart ikkagi endiselt aktiivne ning ei ole mingit vajadust seda minema visata. Tai SIM-kaarte saab kasutada ka korduvatel reisidel ja ei olegi iga kord vaja uut kaarti Taisse reisimisel osta. Selleks peab lihtsalt enne Taist lahkumist oma kaardile tegema maksimaalse kasutusaja ulatuses (reeglina on see 1 aasta) raha laadimise ja kui ei ole plaani enne aasta möödumist tagasi tulla, siis internetis aeg-ajalt kaardile raha juurde laadides seda aega pikendada. Vajalikud summad ei ole üldse suured - minimaalne laadimine 1 kuu pikkuse lisaaja saamiseks on reeglina 10-20B.
Kogu laetud raha saab vabalt kasutada uue paketi valimiseks ja aktiveerimiseks Taisse naasmisel. Nii on sul juba Taisse tagasi tulles alles oma vana number ja olemas ka internet ning ei pea oma aega raiskama uue kaardi ostmisega. Piisab vaid oma vana kaardi uuesti telefoni panemisest ja paketi aktiveerimisest (erinevatel operaatoritel erinev protsess, kuid kõike saab teha oma operaatori USSD koode teades). Kui kasutate operaatori äppi, siis saab seda ka seal teha.
Raha kaardile laadimise teenust pakub näiteks mobiletopup.com. Vahendustasu on seal minimaalne. On olemas ka äpp.
1-kuulise ajapikenduse saamiseks piisab kõige väiksemas saadaolevas summas laadimisest. Mobiletopup kaudu AIS võrku raha laadides on ka näiteks võimalik vaid ühe laadimisega saada 3-kuuline ajapikendus (Mobiletopup teeb AIS kaardile automaatselt kolm järjestikust 10B suurust makset, igaüks neist annab 1 kuu pikendust):
Ehk on eelnev info kellelegi tulevikus abiks.
Tere,
Sim kaardi teema on ajalooks saamas ja eriti reisides, sest tihti pole teist telefoni ja vana kaardi in/out kõnesid infot oleks ka vaja teha. Siis lahendus mida olen ise kasutanud on e-sim. See on virtuaalne nr ja mingit füüsilist kaarti pole vaja kuhugile toppida. Olen seda väga paljudes riikides kasutanud ja kõik sujub kenasti. See eeldab, et telefon pole päris Nokia 3310. Aga info ja lingid siin kus abi ja infot saab
https://digi.geenius.ee/rubriik/apple/kuidas-uutes-iphoneides-esim-kasutusele-votta/