Tai hinnatase ja majutus 2022-2023

Kuidas on olukord Tais hinnataseme osas? Plaanin vaikselt juba järgmise aasta veebruari reisi, perega. Mõtlen, et mis sihtkohti vaadata. Uudiseid uskudes, siis Tais on palju venelasi, kes koduriigi olukorda arvestades leiavad koha Tais. Majutus pidi olema pikalt ette broneeritud ja väga kallis. Olen Tais mõned korrad käinud, enne koroonat. Siis jäin rahule nii teeninduse kui ka hindadega. Kuidas on praegu olukord? Kas on mottet sinna minna või peaks vaatama mõnda teist sihtkohta. Lastele meeldis seal ja nad ütlesid, et laheksid sinna tagasi. Aga see kõik oli 4 aastat tagasi, nende mälestus sellest riigist. Käinud oleme veebruaris nii Vietnamis kui Tenerifel. Lapsed leidsid, et Tenerife on veebruaris nende jaoks ikka natuke jahe. Ameerika poole ei soovi. Millist sihtkohta soovitate veebruaris lastega peredele, kus hinnatase on mõistlik, sooja 25-30 kraadi ja saab ujuda ning ka natuke ringi seigelda? Välja jätaks ka Egiptuse. Kõige väiksem laps on 5-aastane.

Olime just 3 nädalat Ao Nangi piirkonnas. Esimest korda Tais ja seega mingit varasemat võrdlust ei ole endal. Venelasi oli palju aga nad olid kuidagi jube vaiksed. Ei häirinud üldse.

Majutuse bronnisin natuke rohkem kui 1 kuu enne minekut Airbnb kaudu. Suhteliselt uus 2 magamistoa ja suure elutoaga villa maksis ca 60 euri öö. Bangkokis olime 3 ööd 5 tärni kesklinna hotellis (eraldi magamistoaga + hommikusöögiga) ja see maksis ca 90 euri öö. Bronnisin 1 päeva ette. Nii Ao Nangis kui Bangkokis oleks saanud ööbimise ka mitu korda odavamalt kui oleks ainult hinda jälginud.

Väljas söömine oli pere peale (2 täiskasvanut ja 2 last) keskmiselt 20 euri (koos õlle ja smuutide jms jookidega). Ööturgudel veel poole vähem.

Ma ei tea mis hinnad seal varem olid aga mulle tundub, et eestlase jaoks on ikkagi veel soodne.

4
0

Weltmann, liiga optimistlik pole? Kui õlle hind alates 3 eur-ist ja smuutid nats vähem, siis kuidas sa sinna 20 eur-i sisse veel toidu ära mahutasid? Või on viimasel kuul totaalne hinnalangus Taid tabanud?

2
1

Poegkaru no nii ta tuli meil. 800 bahti keskmiselt toidukord. 100 bahti õlu, 2 smuutit 100 bahti, praetud riis mingi modruga 60-80 bahti, pad thai 80 bahti, mingi kanaroog pähklitega 150 bahti, veel mingi frititud sealiha 150 jne jne. Need suvalised näited praegu. Ja toitu oli reeglina isegi liiga palju. Joogid (alkohoolsed) olid toidukorra kõige kallim osa. Kohad olid sellised mille google review rating pidi olema üle 4.

Kõige suurem toidukoha arve oli 1100 bahti (~30€) kopikatega.

4
0

Tai on kogu aeg pakkunud hinnataset kõigile, majutust nii 20 euro kui 200 euroga öö, erinevatele sihtgruppidele, kusjuures mõlemad tunnevad, et on jube soodsalt saanud. See olukord pole väga muutunud.

Tai võlu ongi selles, et sinna mahuvad nii austraallane/inglane/ameeriklane, kes maksavad oma rannahotelli eest 200 eurot öö ja räägivad, kuidas kodus alla tuhandega ei saa sellist kvaliteeti (paremad kohad Tais on ka mitusada eurot öö), samas kaks maja edasi samas rannas saab keskklassi turist 50-60 euroga majutuse, mis tal maksaks kodus üle saja. Ja kolm maja edasi maksab bäkkpäkker 15 eurot hostelikoha eest.

Saab austraallane söönuks mingis pooleldi Michelini tärniga restoranis oma hotellis, makstes pad thai eest 300-400 bahti. Kui ei taha, võib restoranist välja astuda, sealsamas maja ees tänaval müüb tädi talle tänava pad thai 50 bahtiga, ja see pole sugugi halvem, kui Michelini tärniga pad thai. Kui tänaval on ebamugav süüa, siis kõrvalmajas on tavaline restoran, mis müüb sama rooga 70-80 bahtiga konditsioneeriga pinnal. Kõik leiavad oma variandi väga kontsentreeritud pinnalt, sa ei pea oma lukshotellist sõitma pool tundi teise linnaossa, et midagi odavamat leida, kümme korda odavam toit pargib käruga otse nina all.

Koroonajärgne hindade kerkimine on olnud väike, aga minimaalne. Umbes nii, et mõni nuudlisupp, mis varem oli 50, on nüüd 60. Tänavakohv varem 20, nüüd 25. Kindlasti on ka rahvusvahelised ketid ülespoole kergitanud midagi, Starbucksi kohv näiteks 250 bahti pealt 275 peale, aga hinnatõus pole olnud selline, nagu Eestis. Paljud hinnad on ka endiseks jäänud.
Kas venelaste mõjul on hotellid jne täis? Ei ütleks, koroona kukkumine oli nii suur ja hiinlasi on endiselt vähe, nii et seal on aastas ikka kümneid miljoneid reisijaid vähem kui enne. Sinna mahub ikka veel väga palju juurde, enne kui kõik on "pikalt ette broneeritud" nagu mõnel pool Euroopas tänu venelastele.

23
0

Super....Improved võttis nii hästi kokku kogu Tai elu-olu. Ütleks samuti, et põhimõtteliselt on hinnaklass jäänud suht samaks 3-4 aasta taguse ajaga. Koh Lanta oli täitsa venelaste vaene (nägime nädala jooksul ühte pere) ja Ao Nangis olid pigem rahulikumad ja vaiksemad vene pered. Patongis ja Katas oli küll tunne nagu oleks sattunud räuskavale Venemaale. Sarnaselt Weltmann kogemusele sai ka meie 4 liikmeline pere tavapärselt restoranis söönuks/joonuks 800-1100 bahtiga.

5
0

Olime mõni nädal tagasi Pattayal ja Koh Changil. Kunagi aastal 2006 sai esimest korda Tais öeldud "EI" Pattayale. Oleme vist 15 korda Tais käinud ja nüüd taas peale koroonat leidsime ennast taas Pattayalt. Venelasi oli, kuid need olid vaikselt ja kambakesi oma lemmikhotellides, hindusid oli ka väga palju. Aga hinnad on veel meie jaoks soodsad. Majutuse leidmisega ei olnud probleeme, endiselt igale maitsele ja rahakotile. Massaaz tund aega 250-300 bahti. Õlu 0,3 l 60-80 bahti, klaas valget veini 60 bahti (kalleimas kohas oli 175 bahti), õhtuti kutsuti baaridesse "kõik õlled 75 bahti", toit odav. Lihavarras tänavakärust 10 bahti. Changi saarel võib-olla oli õige pisut kallim aga meie jaoks ikkagi veel odav. Arvan, et, et hinnad hakkavad tõusma ja ilmselt Phuketi- Krabi kandis võivad need juba teised olla.

1
0

Eks jah saab erinevalt nii ôöbida kui õhtul söömas käia. Vajadused erinevad. Kui nüüd võtta 4 põhi asja: roller, massaz,õlu ja pannkook /varras/nn platejäätis tänaval. Kõik on kallim, kui veebruar 2020. Ja kui bahtides võibolla 200 lt 250 le polegi teab mis vahe, siis protsentuaalselt räägime me ikkagi 25%st! Ainuke, mis tundub, et pole tõusnud, on majutus ( Phuketi kohta see vist ei kehti, küll aga mujal)

Samas, kui praeguste lennuhindadega Taisse minna, siis senti taga ajada kohal olles pole mõtet....emotsioon jääb mällu. Mitte rahanumber

1
0

Samamoodi ka Patong ja teised kallid turistikohad. Peatänaval on kallis, saad lambakooti 800 baatiga, burgetit 600-ga, Tai pearoogi 200-300ga. Aga kuskil peavad sööma ka kõik need tuhanded kohalikud teenindajad - ja nad ei tee kodus süüa, sest seal pole selleks tingimusi, vaid söövad väljas. Ning jah, nende kohad on kaks tänavat peatänavast edasi mäe poole, kus lambakooti ja muud Eurooopa toitu küll enam ei saa, aga kohalikud Tai toidud on saada suht sama 50-60 bahtiga nagu igal pool mujal Tais. Ja saavad ka turistid sama hinnaga, kui oskavad minna ja ingliskeelse menüü puudumisest ei heitu, või saavad õhtuselt tänavaturult kaasa osta.

Mis ei tähenda, et peaks minema nii kaugele ja tagasihoidlikes oludes sööma, ilmselt konditsioneerita kohas ja ringikäiva ventilaatori all. Võid ka ainult ühe tänava võrra kaugemale minna ja süüa kliimaseadmega restoranis 100-130 bahtiga. Aga igaüks leiab oma hinnataseme ka kallis kuurordis - seda just tänu sellele, et teenindajate palk pole tõusnud, tavateenindaja teenib ikka ca 400-500 bahti päevas ka superluks viie tärniga hotellis, ja temagi peab selle raha eest väljas söönuks saama 2 korda päevas, sest odavalt kodus söögi vaaritamine pole kultuuri osa (ega ole olmetingimuste tõttu reeglina võimalik, nende korterites lihtsalt pole kööki ega pliiti).

3
0

Tai on ju suur ja lai- sõltub kuhu minna, millise kvaliteediga hotellid on soovitud. Millist puhkust soovite- elu ja melu või rahulikku" raamatulugemise jne" puhkust.

Karon (AoNang) ja Phuket (Karon, Patong) jne mõttetult kallis ja väga ülerahvastatud. Selle aasta alguses sai esimest korda käidud Krabil ja viimaseks see ka jääb :D. 100% Tai söögikohti otsi tikutulega- halal, indian on ruulivad. Phuketil neid õnneks leiab- mida väiksem, seda parem ja odavam. Samas Phuket on väga muutunud 4 aastaga.Hotellide hinnad seal alates 70€ öö kohta (randade lähedal). Samas kes teab ja oskab otsida siis leiab ka Phuketilt rahulikke piirkondi - Kata, Rawai näiteks.

Nii Krabil, kui Phuketil meeeletult idanaabreid. Samas jah peab tõdema, et sel aastal (2023 jaanuar-veebruar) olid nad veidi rahulikumad ja mitte nii ülbed, kui eelnevad neljal korral (aastail 2013, 2014, 2016, 2020)

Phuketilt välja sõites saab rannaäärse hotelli alates 40€ öö- mõnusa rahuliku ranna, väärt söögikohtade ja ägeda kohaliku eluga.

1
0

Olin Tais mõni nädal tagasi. Hinnatase on suht sama mis epideemiaeelsel ajal. Turiste polnud mitu aastat ja see lasi hotelli hindadest õhku välja. Suurim muutus minu silmis on kanepi legaliseerimine, seda müüakse ikka väga paljudes kohtades.

Olen käinud Vietnamis, Malaisias, Tais ja Singapuris. See on puhtalt minu arvamus. Kõik need riigid on kuritetevuse mõttes üsna turvalised. Tüssata ei saanud kusagil. Igal riigil oma plussid ja miinused. Kui võtta eri tahud (rand, söök, loodus, hinnatase jne) kokku, siis parim minu silmis on Tai. Loodus on ilus, hea toit, puuviljadest ei maksa rääkidagi. Hinnatase on erinev- sõltub piirkonnast ja paljust muust. Oluline mida otsite- rand v loodus, melu v vaikus.

Venelasi on palju, aga ei häirinud.

7
0

Kambodza on võti - soodne ja tiblavaba.

4
2

Tänud relevantse hinnataseme ja -tõusu info eest!

Kas on ka hiljutisi kogemusi Koh Phangani kohta? Seal välismaalasi elamas rohkem ning eeldaks, et selle tõttu on ka hinnatase rohkem tõusnud kui Tai muudes piirkondades. On kellelgi hiljutist kogemust?

1
0

Jah nt. Phuketil enam keegi RUSSIA punases dressipluusis ei kõnni. Ei karju ka keegi " Vova prinesi mne pivo". Venelasi on linnades väga palju, aga nad on õppinud käituma, nagu ongi kohane. Ise puhkasin Patongi lennujaama läheduses paar päeva, rentisin rollu ja kulgesin Khao-Sok suunas. Tegin teepeal kaks erinevat majutust ja raftingu. Mõnes 70 kohalises basseiniga majutuses olime 2 ööd ainult neljakesi, tuba 30eur. koos hommikusöögiga. Hinnad poolsaarelt väljas olid vägagi sõbralikud, ka ei kohanud venelasi, sest venelane on teadagi karjaloom, eestlane pigem hoiab omaette. Tagasitulles dzunglitest majutusin Khao-Lakis 5ööd. Vägev, hinnad head, palju sakslasi, soomlasi, rootslasi, mõni venelane ka kuidas siis muidu. Lõpuks andsin naise soovidele alla ja majutusin veel Patongis 5 ööd. Vot see oli viga. Oleks nagu sattunud Kremli Punasele väljakule, muideks Nui Beach võttis meid vastu 3x5m. vene lipuga. Keerasime kohe otsa ringi. Õnneks liigume ainult rolludega ja oma aastaid sissetallatud radu, seega hotell on meile ainult magamiseks. Olen käinud Tais ca. 15a. kannatab olla küll ja juba vaatan sinnapoole, kuna saaks siit minema panna.

Aga kui keegi arvab, et Krabi, Ao Nang beach on rand, siis sellega ma iial ei nõustu.

9
1

käisin esimest korda 2016a ja sealt edasi veel kuus korda. Mu meelest massaaž kõik need aastad olnud leitav täpselt sama hinnaga.

Venelasi sel aastal oli tunnetuslikult samapalju nagu varem (Mai Khao ja Patongi piirkonna kogemus), aga kinnitan varem kirjutanute sõnu, et nad olid väga viisakad ja vaiksed ning püüdsid suhelda (teenindajatega või kohtati isegi oma enda lastega basseini ääres rääkides) pigem inglise keeles.

1
0

Pattayal hinnatase selline, et odavamad söögid koos joogiga lähevad ikka üle 100 kohaliku. Saab vähe odavamalt, kui kõrvaltänavatele minna .Hinnad kallimad ja toiduportsjonid on väiksemaks jäänud. Kohati võis isegi tunda, et toit on kehvemaks muutunud.

Pattaya Beach, palju turiste Indiast ja Hiinast. Walking Street on totaalselt muutunud. Gogo baarid ja ööklubide asemel restoranid. Tekkinud on rohkem indiast pärit tasulisi naisi randa ja kohati tundus, et mõnel on seal ka oma sutenöör.

Põhiline ööelu on teistele tänavatele kolinud.

Enamus restorane kus oli kanepi märk, olid pigem tühjad. Üks selline müügikioskitest sulges uksed, kleepse võeti maha. Saavad vist aru, et tavaline turist hoiab nendest kohtadest eemale.

Jomtien, 90% vene keelne rahvas. Tundub, et ka kohalikud on hakanud vene keelt õppima.

Kus söövad kohalikud? Tänavatoitu ostavad. Magavad seal samas autos, ranna ääres. Õhtul ja hommikul näeb, kuidas ühiste gruppidena söömine käib ja mõnel on veel pidžaama seljas. Väga palju käivad ka ööturul söömas.

Bangkok- korrutage odavamad toiduhinnad kahega. Leiab veel üksikuid odavamaid kohti.

Nana piirkond on enamuse oma ajaloost kaotanud. Uues suured kõrghooned peatee ääres. Nana street(soi4) elu veel käib, kuid midagi kiita ei ole. Enamus baarid tühjad.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased