Tai, Laose ja Kambodža viisad

Tere,

Selline küsimus, et kuidas oleks kõige mõttekam teha viisadega, kui plaanime minna Bangkokist Laosesse ja hiljem võib- olla Laosest Kambodžasse ning Tallinnasse tagasi peame jälle lendama Bangkokist. Kohal oleme kuu aega.

Olen ise ennem Tais reisinud, siis tegin viisa lennujaamas. Kas sedasi on võimalik, et kui me lennujaamast lähme otse edasi Laosesse, siis Tai viisat pole üldse vaja? Või me peame igal juhul ära tegema selle 14 päevase turistiviisa?

Oskate soovitada? Kambodža viisa on igal juhul vist mõttekas teha piiri peal, kuna me pole kindlad, kas sinna lähme või tasub kõigi kolme riigi viisad nt soomes ära teha?

Kokkuvõtvalt on mu pika jutu mõte see :): tahame minna Laosesse ja peame seda tegema läbi Tai... Kuidas on kõige kasulikum viisa teha? Soovitusi?

Ette tänades,
Kaidi

Sa ei märkinud, kuidas te Bangkokist edasi lähete. Kui lendate otse Laosesse ehk Bangkokis transiit, siis pole Tai viisat tõesti vaja.
Kui maad mööda, siis Tai viisat puudutavat on siin johhaidii kordi käsitletud, aga lühidalt on see nii: BKK Suvarnabhumis teete 15-päevase Visa on arrival-i, panete edasi maad mööda ja Laose piiril saate Laose viisa.

Laose kohta natuke siin blogis, alustades sellest postitusest (kus ka Laose viisast juttu).

Aitäh. Ma vist kirjutasin ennem segaselt. Ma tean tõesti, kuidas neid lühiajalisi turistiviisasid saada, kuid pigem oli mu küsimus, et kas see on ainuke viis? Sellisel juhul pean maksma Bangkokist väljudes ja sisenedes 2x 15 päeva turismiviisat (kuigi veedame Bangkokis maksimaalselt 3-5 päeva, alguses ja tagasi minnes). Bangkokist meil hetkel pole otsesõitu laosesse, aga mõtlesin, et kui lennujaamast väljumiseks pole vaja seda 15 päevast viisat, siis äkki tasub meil lennukiga minna (nt airasia-ga) ja laose lennujaamas laose viisa teha (sedasi me ei pea tai 15 p turistiviisat tegemagi ning hoiame raha kokku).

Lihtsalt asi selles, et kui me veedame laoses kuu, siis peaksime nii palju erinevaid (lühiajalisi)viisasid tegema. Kas kuskilt on võimalik teha ka nt mingi pikemaajaline, mis tuleb odavam või see pole võimalik?

Teine võimalus on teha Tai viisa Helsingis (vt. http://trip.ee/node/35409).

AirAsiaga Laosesse ei saa. Variandid on Bangkok Airways, Thai Airways, Lao Airlines. Bangkokist saab Vientiane'i, Luang Prabangi ja Paksesse.

Kui teete Helsingis kahe sisenemisega viisa siis selle hind on ühekordse sisenemisega viisa omast kallim ja hinnavõitu ei tule.

Laose piirilt anti minu mäletamist mööda kohe 1 kuuline viisa. Sama ka Kambodźa piiril.

Kui Bangkokist kohe edasi lennates viisa raha kokku hoiate (ma tõesti ei tea, kas nii saab), siis on lennupilet palju kallim kui maad mööda bussi, rongiga minnes. Et hinnavõitu tegelikult ikkagi ei tule.

Air Asiaga lendamine ei vabasta Teid Tai viisa hankimise kohustusest! AINUS viis oleks lennata THAI Airwaysiga Euroopast üle Bangkoki Vientiani. Kuid ilmselt lendate mõne teise firmaga. Sel juhul peate Te läbima passikontrolli ning Air Asia puhul minema check-in´i tegema, mis just asub Tai territooriumil. Seega ei mängi välja kuidagi ilma viisata. Samuti võite Vientiani sõita bussiga (kas Bangkoki Kaosan Roadilt turistibussile pileti ostes või sõidate kohaliku bussiga Bangkokist Tai piiriäärsesse Nongkhaisse ja sealt võtate lühireisi Nongkhai- Vientiani bussile -> kui see kõik tülikas pole). Visa-on-arrival puhul võidakse kontrollida sularaha olemasolu (vist oli min 10,000 bahti). Lollikindlaim on võtta Tai viisa Helsinki konsulaadist (kui mal pole aega, saate tellida mõnest meie turismifirmast lisatasu eest, Laosest naaastest saate võtta viisa Vientianis saatkonnast ja saate viisa veel sama päeva jooksul).
Mulle endale Laos ei meeldinud eriti. Võrreldes Taiga vähearenenud riik, kuid kui huvitab suhteliselt puutumatu loodus, siis on ok. Paljud baarid jms suletakse juba 23.30. Huvitav on teha Vientianist 1-päevane bussireis läbi mägede kunagisse Laose pealinna Luang Prabangi.

Veel täpsustus. Viisa kohustusest võite vabaneda peale vaid THAIga lendamise asemel mõne Star Alliance lennuliitu kuuluva firmaga Bangkokki lennates ja siis THAI lennule ümber istudes (näiteks Lufthansa, SAS, Turkish). Sellisel juhul teete lihtsalt transfer check-in´i ja ei pea lahkuma transiit-tsoonist.

Chiang Maist ka midagi rääkida oskad? Oled seal käinud? Kui oled ja tead, siis äkki teed sellise teema kuna minu küsimus siin vahel pole just teemasse. Vabandust.

Olen C/Mais ka käinud ehkki selle reisi ajaks valisin Tai uue aasta, mitte tüüpiline, aga üldiselt olen kursis. Pikemalt seal elanuna sai erinevate piirkondade teemadega ikka kenasti kurssi. Las keegi teine küsib küsimuse või paneb püsti, siis oskan midagi vast lisada. Mulle isiklikult meeldib muidu Lõuna-Tai rohkem. Põhja-Tai on huvitavam rahvakultuuri huvilistele, samuti on põhi veidi vähem turistlik. Loodust on siiski ka põhjas ilusat. Või näiteks niiöelda maoküla, kus inimesed peavad kodus kobramadusid lol ..

Taid ei pruugi "on arrival" viisat anda kui sul 15 päeva jooksul toimuva äralennu piletit pole ette näidata. Nojah. Selle v6ib p6mst ise ka joonistada. Aga nad kontrollivad olemasolu ja kui pole, siis pead sealt ostma.

On-arrival viisa nõuetes kohaselt võidakse küsida tagasi- või edasisõidu piletit ja rahaliste vahendite olemasolu. Sagedamini küsitakse neid hindudelt jms seltskonnalt, aga võidakse vabalt chekkida ka eestleselt, nii et jah ilmselt oleks parem nende osas kord hoida. Paremaks jääb ikka varem viisa saatkonnast hankimine. Sel juhul lüüakse sisenemistempel passi üsna masinlikult muid küsimusi esitamatra.

Visa on arrival (Krabis)tehes, raha peab olema just 10 000B või võib olla samaväärne summa dollarites?