Tai (Phuket või Krabi) või Malaisia hoopis?

Nimelt pikalt plaanitud Taisse minna ja just Phuketisse. Viimasel ajal uurides maad, et kus majutuda ja mida teha, on jäänud silma, et Krabi oleks vast parem. Samas Krabi ei ole saar, millele saaks konkreetselt ringi peale teha ja risti-rästi läbi sõita. Räägitakse, et Phuketis on hullult turiste ja seal pole midagi vaadata. Oleme tavaliselt käinud saartel (Korfu, Kanaarid, Mauritius), kus saab kenasti tervele saarele pilgu peale. Aga Tai on ju nii suur ja ei teagi, mida teha.
Täna hakkas silma, et läheks hoopis Malaisiasse, hinna vahet väga ei ole ju algusega Bangokist. Aga jällegi, see vist veel suurem ala. Ei teagi nüüd, mida teha või kuhu minna. Plaan minna märtsi keskel kaheks nädalaks.
Ootaksin soovitusi (plusse/miinuseid nende kolme koha kohta), et kuhu võiks minna ja miks ja miks mitte just teise kohta minna. Eesmärgiks on näha ilusat loodust, võmalikult palju näha kahe nädalaga. Igasugused ekskursioonid väikestele saartele, dzungisõit, snorgeldamine jne. oleks kavas. Mõned tunnid ikka rannas ka :)Et siis mitte vaid rannapuhkus, aga kõik kõige ilusam ära näha ja huvitavam ära teha.

Aitäh!

Kuigi ma olen Malaisias käinud ainult Langkawil, meeldis Bali mulle rohkem. Inimesed on vast sellised vabamalt sõbralikud, kui Malaisias, Tai omad on teistega võrreldes klass madamal. Bali oli minu arust odavam ka. Bangkokist sõidab AirAsia otse Balile(kuigi ainult hommikul). Krabi on pisike koht, seal mingit suurt kurge ei püüa, ringi kannatab ja ka seal sõita, suundi on palju ja kohad huvitavad, Phuketil minuarust sellist analoogi ei olnud. Meie viimane reis oli Krabi ja Bali . Sõitsime Bangkokist Krabile ja Krabilt KualaLumpuri kaudu Balile, kannatas lennata küll. Kaks nädalat jääb muidugi sellise reisi jaoks väheks , punnitage nädal juurde.

Meil minek Ko Changile - ilus saar, lopsakas loodus, turiste oluliselt vähem ning suur osa neist on kohalikud. Tavalist pornoturismi ei ole.
Sinna ei ole ka keeruline Bangkokist kohale saada, buss väljub otse lennujaamast.

aga mille alusel seda top 10 arvestada. Minu arust juba see, et iga ruudu peale on 2 inimest teeb sellest tavalise ranna. Rääkimata pidevast siginast saginast paatidega. Krabi küljeall on kümneid randu, kus on nii heledat liiva, kui ka mere sügavust ja ei pea üksteisel seljas elama, kusjuures kohale saab ilma paadita :) . Isegi see Phuketi kaluriküla(nimi ei tule praegu meelde) rand on etem.

Me olime Tais kuus nädalat ja kõige meeldejäävamaks kohaks oli üldse Põhja-Tai linn Chiang Mai. Väga vinge oli seal ja see oli oluliselt odavam, kui Lõuna-Tai. Tegime seal kolmepäevase džunglimatka Pai piirkonnas, ööbisime džunglis Birmast ning Tiibetist põgenenud hõimude juures. See matk ei olnud üldse turistikas (ntks Chiang Raisse matkamine on väga turistikas ja maksab palju, nende pikakaelsete naiste pärast), seda viib läbi selline agentuur nagu Nice Place Tours ja nende grupijuhid, kes 5-8 inimesega matkama lähevad, on ka nende hõimude liikmed. Nad räägivad mõlemat keelt üldreeglina ning suudavad looduslikes tingmistes imeasju teha. Nagu Mowglid :)
Magasime praktiliselt lageda taeva all džunglis, sõime hõimude valmistatud toitu ning õhtul küünlavalgel vaatasime hõimulaste esinemisi (elektrit, levi jms neil seal pole), ühel õhtul käisime džunglis öösel kala püüdmas. Omaette kogemus!

See oli väga silmaringi avardav- kogu see matk. Matk lõppes raftinguga ning elevandisõiduga läbi džungli. Kokku läbisime vist ainult kolme päeva jooksul midagi 20 km kanti, aga see oli väga raske, sest vahepeal olid üle kilomeetrised mäed ning tõuse päikesega oli päris raske võtta. Aga hea võimalus ennast proovile panna, kogeda midagi enneolematut ning näha Taid teise pilguga.
Kokku maksis see kolmepäevane tuur söökide ja majutusega midagi 1900 bahti nägu.

Ja saartest soovitaksime Koh Changi (kuigi ta on võrdlemisi kallis)ja Koh Phangani. Koh Phangani loode osa on väga vinge snorgeldamiseks, lõuna pool on rohkem möllukohad (seal toimuvad need Full Moon Partyd)
Koh Phuket on kenade randadega, aga väga palju muud tegevust seal ei leia. Krabist saab võtta ka ühepäevase matka legendsaarele, mis on paljude seljakotireisijate lemmikuks Koh Phi Phile. Me ise jäime Koh Phi Phile paariks päevaks ja veendusime selles, et see on üüüüsna kallis saar.
Sõbrad käisid Koh Lantal ja kiitsid seda ka igati!

Jah, mõtlesin niipalju välja, et valime siiski Tai ja Phuketi vist esialgu. Phuketist pidavat saama ekskursioonidele kõige mugavamalt. Kuna Tai ise on ju nii suur, siis ei jõua niikuinii korraga kõike näha ja läbi käia. Tahaks siis kasvõi mingigi osa ja põhjalikult käidud, siis teinekord teise kohta :)
Samas Krabi kiidetakse rohkem. Aga see on ju suurem pind ka vist?
Phi Phi saare kohta olen lugenud, et väga ilus ja selle peaks päevaga vaadatud saama.
Kuna me ei ole seljakotiga reisijad, siis on väga ebamugav kohvriga ühest kohast teise rännata, seepärast tahaks ühte nö. paikset kohta terveks ajaks (majutust siis)ja siis võtta päevaseid ekskursioone mujale ja käia ringi.
Kunagi ehk, kui olen suuteline oma kraami vaid seljakotti mahutama, tahaks kindlasti käia niimoodi rännates, et paar päeva ühes kohas ja paar teises.
Niisiis, kuhu minna/mida teha Phuketis ja selle ligidal? Kas Phuketis saab kuskil ka dzungliekskursiooni elevantide seljas? Seda tahaks väga.
Või valida siiski Krabi?
Minek märtsi keskel (kui täna õhtuks jälle soodsamad piletid otsa ei saa:))

Punkel, kas oled ise ikka seal käinud? Mulle tundub, et ajad midagi segi. Ilmselt mõtled Railey bangalote esist randa. Mina seal õiges rannas (kuhu viib jalgrada piki kaljude jalamit) küll mingit rahvamassi ei kohanud. Rahvast loomulikult oli, aga mitte häirivalt palju. Rand on päris pikk ja meie leidsime alasid, kus inimeste vahe oli mingi 50 meetrit. Mälestused sellest kohast on igati positiivsed.

Mis hinnaga need sooduspiletid on?

Ilmselt loeb millal seal olla, ma olen mõlemad korrad veebruaris olnud. Bangolo rannas ei saa üldse pikutada, kui siis vasakul pool merelt vaadatuna.

No hetkel saaks Tallinn-Helsingi-Bangok ja tagasi 12500-ga ühele, AGA see hind kogu aeg kõigub, kord 16 000, siis jälle 12 000, nüüd ootame, et õigel ajal jaole saada. Päeval lihtsalt poole bronnimise pealt sessioon katkes ja läinud soodsad piletid. See hind on soodne üsna mugava lennu kohta, st. et ei ole kuskil kaua passimist ja saab otse kodust minna. No ja siis lisaks kuskil 2000 eek kahele Bangok-Phuket-Bangok. Enamus muud soodsamad lennud on kuskil 9000, mis ma leidnud olen, aga ikka päris paljude ümberistumistega ja pikalt vahe ootamistega.

9000 saaks, aga pikad ooteajad jne.

Kas sa finnmatkatest oled uurinud? Sealt saaks otse Phuketile ca 10 000- 13 000 krooniga lennupiletid. Ainult reisiaja pikkust ma ei oska öelda...
Või näiteks bookinghousest vaadates Helsingist otse Phuketile läbi Amsterdami pole ka väga pikad ooteajad (ca 1-2h). Hind 12 000- 13 000 kr.
Soome sõita pole raske ja tuleks ikka odavam kui Eestist Bangkoki ja sealt Phuketile :)

No 12 000-13 000 eest sõita eraldi laevaga Helsingisse ja sealt lennujaama ja siis siiski ei saa otse, vaid ümber istumisega Amsterdamis, tuleb ju parem variant sama hinnaga otse kodust (elan lennujaamast 1 minuti kaugusel:)) Bangkoki ja sealt edasi Phuketile. Vaatasin, et minnes lennuajad klapivad väga hästi ja kogu sõidu pikkuseks 12 tundi. See normaalne. Aga need hinnad muutuvad kogu aeg, äkki öösel on rahulikum ja hinnad all taas :)
Aga Finmatkadest ma leidsin 1690 euri kahele ilmselt. Sel juhul oleks täitsa ok, aga tagasi tuleb alles kella 22-23 paiku lennuk ja siis ei saaks Tallinna jälle. Sel juhul tuleks ööseks Helsingisse jääda ja seegi maksab lisa. Aga täitsa huvitavad hinnad näiteks kahele koos majutusega on 37 000, mis oleks ka päris ok. Peab vaatama ja uurima kogu aeg :)

Phuketist kohalikke reise väike valik. Sealt Phi Phile ühepäevane reis kujuneb ainult sinna ja tagasisõiduks. Juba Phuketi majutuskohtadest sadamasse ja laevsõit saartele ja tagasi võtab pea kogu sealse lühikese valge päeva. Ja kui juba Phi Phile minna, siis tuleks mõlemale saarele kasvõi selle pikasaba paadiga tiir peale teha peatustega sealsetes ilusates randades, eriti Maya Bayl ja ronida õhtul päikeseloojangut vaatama Wiew pointi üleval mäel, kuhu võimalik minna läbi dzungli ja ka treppe mööda.
Samas Krabilt on väga palju reise erinevatele saartele ja randadele ja võimalus jalutada õhtul Krabi linna ööturgudel.

Nii, igatahes piletid ostsin hetk tagasi ära, tuli hetkeks jälle see soodsam 12 500 Tallinn-Bangok-Tallinn ja imekiirelt tegin ja saingi, üks mure murtud nüüd :)Samas teine hetk hiljem neid enam ei olnud. Nüüd veel välja mõelda, et kuhu täpsemalt edasi minna. Phuketilt pidid olema ekskursioonid soodsamad, sest lähemal väiksematele saartele, keda siis nüüd uskuda? Õnneks aega pea 2 kuud otsida.
Ja veel, viisa mure, kuidas/kust/millal ma seda uurima peaks? Kas see maksab midagi, on keeruline saada jms.? On veel midagi, mida peab teadma Taisse minekul?

http://www.trip.ee/node/48633 , keegi kuskil kirjutas et pidi kuni aasta lõpuni tasuta olema. Phuketil 2 nädalat peaks piisvalt ära tüütama. Minge siis Phuketile ja sealt Krabile(laevaga) ja Krabilt Bangkoki lennuhind on sama lisandub paadipilet(hinda kuramus ei mäleta) aga samas saate suurema ja asjalikuma tiiru. Meie käisime küll Krabi -> Phuket aga mina arvan et vastupidi on popim, saate puhkuse lõpus tempo maha.

Võid vabalt väikese saaretuuri teha ära. Phuket-Phiphi-Lanta ning bussiga Krabile.
Ekskursioone Phuketilt Phiphile võtta on suht mõttetu (ühepäevaiseid siis) sest sõit moodustab poole. Mine ise laevaga ning igal saarel võta saarele või selle ümbrusesse trip.
Phiphil saad paari päevaga hakkama ning Krabil ka mitu päeva tegemist (linn ise on suht surnud). Phuket on vastavalt maitsele ning minu isiklik arvamus ei olnud võrreldes teiste kohtadega kõige positiivsem, kuigi niimõnigi eestlane peab seda paradiisiks maal.
Kokkuvõttes jääb kahest nädalast väga väheseks.

Nende ekskursioonide pärast pole vaja väga muretseda. Mõne võib võtta, siis näeb asjade korralduse ära - üldjuhul võtab korraldajate transfeer palju aega, kuni pool ajast isegi. Ühesõnaga, vali kuhu tahad minna ja uuri kohalikelt kuidas sinna saab - kiirem ja huvitavam. Ja veel, minu meelest on 2 nädalat Phuketil liig. Kui rannas vedeleda, siis pole ehk vahet, mis rand. Aga ringivaatamiseks soovitan vaadata Tai lennufirmade kodulehti. Hinnad on soodsad ja teenindus tasemel. Nende abil saab Taimaast parema ülevaate. Bangkokis soovitan ka ära käia.

Soovitan Phuketis minna kohe Patong Beachi. Näete ära. Tõenäoliselt järgmisel hommikul ka lähete ära...:)

Äraminekuks võiks võtta hommikuse tripi Phi-Phile, kell 7-8 väljumisega, 30min sõitu poolsaare teise otsa, siis 3h praami peal ning lõunaks kohal (mingi 300THBga saab vist).

Phi-Phil võiks veeta kuni 2-3 päeva - puhkamiseks, saarte tiiru tegemiseks ja Wiev pointi jm ronimiseks. Kolmandal päeval võiks edasi sõita Lantale, sealt Krabi-tiir ja ning (eel)viimasel päeval tagasi (praam Krabilt läbi Phi-Phi Phuketti on kokku vast 6h).

Viimase õhtu võite olla Phuketi linnas, kus ei ole mitte midagi muud teha kui õnnelik olla oma eelnevalt tehtud otsuste üle.

Tal ju pilet Bangist Tlnasse. Krabilt ikka otse Bangi.

Lobster, tänud hea info eest!

Mcneelson, jah 2 nädalast jääb niikuinii väheks, aga miskit siiski. Polegi veel välja mõelnud, et kuhu siis Bangkokist edasi, kas Krabile või Phuketile. Aga aega on veel ja katsume seekord läbi mõeldud plaani paika panna, et võimalikult palju näha ja aega mitte niisama raisata :)

Kaksteist, no Phuketil üski 2 nädalat on küll vast liig, seepärast tahakski erinevaid ekskursioone ja võimalikult huvitavaid kohti külastada.

Aga tänud info eest, panen kõik kirja ja siis valib lõpuks miskit toredat kokku.
Tahaks kindlasti dzungli ekskursiooni elevantide seljas ja näha loomi ning loodust. Näiteks ühe ööpäevane retk nagu viky kirjeldas, oleks eriti lahe.