Tai reisi planeerimine

Tere. On plaanis minna Taisse 26.10-10.12 . Olen kamminud igasuguseid foorumeid läbi aga mitte keegi ei ole teinud DETAILSET LÜHIÜLEVAADET kuhu-minna-mida-teha. Osad räägivad et mine kohale ja avasta. Aga ei tahaks nagu avastada vaid enam-vähem kindla peale välja minna. Kohapealsed reisiputkad pidavat pakkuma igasuguseid reise (saared, snorgeldamine jne jne) aga kuna aega on tegelikult suhteliselt vähe siis kehvemate kohtade peale aega raisata ei tahaks. Usun et kui inimesed kes on HUVITAVATES kohtades käinud kirjutaks ilma liigse jututa vihjeid siis oleks sellest abi igaühele kes esimest korda Taisse läheb. Toon näite... Phuket- Big Buddha maailma suurim (transport kuidas sinna minna jne). Paha ei teeks ka igasugused muud asjalikud soovitused nagu millist kõnekaarti koos netiga osta, millega-kuidas ringi liikuda, head odavad hotellid, kuidas võimalikult väikese kaoga raha vahetada jne. Igatahes tänud kõigile kes viitsivad kirjutada. Ahjaa, kui keegi samal ajal läheb, anna märku sest esialgu oleme vaid kahekesi.

Kohe esimene vastus, mis mul tuli kui su reisi info google'isse sisestasin: http://www.backpackerbanter.com/blog/4-weeks-thailand-itinerary. Ilusti transpordiinfoga ja puha. Ülejäänud kaks nädalat - ole kas kuskil pikemalt või mine lisaks Koh Phi Phile ka ülejäänud lähikonna saartele (Koh Lipe, Koh Lanta jne).

Vaatasin korra seda tsheburaska linki kiirelt ja tundub, et seal on vaadatud asja sukelduja vaatevinklist, sest näiteks Phi-Phi 4 päeva ja Koh Tao 5 päeva jagaks ma südametunnistuseta 2-ga. Kui muidugi sukeldumine huvitab, siis teine jutt.

Teemasse. Ega vale polegi öelda, et mine ja avasta...Tai-s loksuvad paljud asjad ise kohapeal paika. 6 nädalat on piisav, et teha tiir Siiami lahe saartel ja ka Andamani saartel. Väikestel saartel on väga mõnus roller võtta ja vaatamisväärsused läbi sõita.

Esimese Tai reisi ajal oli mul Lonely Planet taskus, nüüd on juba hea ,kui on nutitelefon ja hotelli wifis saab vajadusel tripadvisorist rohkem infot. Lihtne küsimus seal "What to do in..." ja järgmiseks "How to get..." ja juba tuleb detailsemat infot rohkem kui sa siit saaks.

Mis kohad need kehvemad on ja Tai ongi kindlapeale minek
Ivo

Issand jumal, kas reisijuhid on tõesti müügilt ära korjatud?

to Veigo. Arvestades Tai populaarsust viimasel ajal, siis täitsa võimalik, et kõik müüdud:)...digi versiooni muidugi peaks piiramatult saama.

Eks küsida vast ikka võib ja äkki keegi isegi viitsib siin kirjutada detailselt,, mis tähendaks Tai kohta a.la 500 lk raamatut, aga kuna asjaga tundub nüüd kiire, siis Tripadvisoril on kordades rohkem kasutajaid ja sealt saab info kiiremini kätte. Lisaks on seal mõnedel teemadel kommentaatorid kes elavad kohapeal ja annavad vahetult infot kui küsida.

Kõnekaarti koos netiga võiks keegi siin küll isegi soovitada, polegi sellele mõelnud kunagi..alati hotelli wifi-ga hakkama saanud.

Kõnekaart - väljud lennujaamas tollist. Ees terendavad erinevate firmade letid, mis pakuvad netti. Vali näiteks punast värvi lett, True Move'i Thai Tourist SIM. Sama hästi sobib dtac või AIS.
Ütled, mis ajaks tahad kaarti, ulatad telefoni, kaart pannakse sisse, telefon seadistatakse, olemas.

Kuhu minna - mida teha TOP 10 on kõik kirjas phuket.com lehel !
Phuketil on kõik väga lihtne, igal pool on turismi putkad, kus igasugu ekskursioonid saadaval hea hinnaga. Tullakse hotelli järgi minibussiga ja väga mugav. Phi - Phi saar ( võiks ka ööbida-kihvtid rannapeod tulevärgiga) ja Bondi saar külastamist väärt.