trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai viisa

Kas kellelgi värsket infot Tai viisa tegemisel Helsingis. Kui kiiresti võimalik kätte saada ja kui kaua viisa kehtib ka 60 või 90 päeva. Tean, et aastaalguses oli seal muudatus toimunud. Palun infot.

Bangkoki lennujaamas saab kohapeal ka viisa.Palju muretum ja palju odavam

Nojah, kuid ei lähe Bangkokki. Soovin just infot Soomes tehtava viisa kohta.

Sai just tehtud Tai viisa Helsingis.Saatsin postiga passid Tai saatkonda.Iga passi kohta tuleb panna 25 euri riigilõivu ühekordse sisenemise puhul. Tagasisaatmise kulud kolme passi puhul olid umbes 6 euri, panin 10 euri ja tagasi ei saadetud midagi,ülejäänud jäi vist saatkonda kohvirahaks. Aega läks umbes 9 päeva. Viisa kehtib 60 päeva, alates sisenemise kuupäevast.

Huvitav: Jaana ühes teemas väitsid, et sa sõidad ju Bangkokist -Pattayale. Siis ikka lähed ju Bangkokki?

See Jaana polnud nüüd kindlasti mina!

Aga kas sa saatsid need passid tavalise postiga ja tagasi samuti tavalise postiga?

omikul varaseima laevaga Helsingisse ja siis saatkonda , TAGASI KELL 13 KUI VIISA KÄES odavam ku reisibürood kasutada , vähemalt alates 4 inimest on nii

Saatsin maksikirjana e. tähitud kirjana, hind koos ümbrikuga u 40 eeki. Tagasi tuli ka tähitud kirjana. Ära unusta koos passiga panemast ka täidetud viisablanketti ja lennupiletite koopiat.

sellest võid praegu ainult unistada

Tänud Sulle, Soll! Aga kas neile peab kuidagi ütlema ka, et saatke tähitud kirjaga, või lihtsalt raha ja aadress kaasa, ise teavad?

Esmasbal viidi, reede anti kätte

Ei pea neile ütlema midagi, saadavad sulle kenasti tähitud kirjana passi tagasi.

Selle viisaga piiril võib aega minna. Minu lennuk jõudis Bangokki hommikul kell 8 Melbournist aga oh häda, samal ajal lõudis ka Indiast mingi lennuk. Nii ma siis seisin viisa järjekorras vist 5 tundi nende mustade ja higistavate india meeste keskel, kõigist peajagu pikem. Tais nad väga aeglaselt liiguvad, lausa magavad. Tellitud auto koos autojuhiga läks ka minema peale 2 tunnist ootamist ja nii pidin selle tõttu ise tee hotelli leidma... Piiri peale viisa kehtib aint 15p. Kui peaksin minema järgmine kord, siis ma teen viisa enne ära, seal piiril enam oodata küll ei viitsi. Muidu on olemas netis Tai saatkonna lehel piiripunktid, kust saab ka viisat teha. Aga kui kord sisenete Bangokki siis on juba lahe ja huvitav.

Seda piiripeal tehtavast viisast tean, just huvitab mind, et kas sellel sügisel on keegi käinud ise viisat SOOMES tegemas. Kas on võimalik saada viisad kätte ühepäevaga? ca 15 passi? Või on see müüt ja enam nii kiiresti ei saa.

enam päevaga viisat kätte ei saa, varem oli seal üks soome tädi, nüüd tema asemel olevat tööle võetud kari endiseid go go tibisid... lol...arvesta kuni 2 nädalaga.

Viisime passid see teisipäev Soome 09.10.2007 ja öeldi ,et kätte saame esmaspäeval ehk siis 15.10.2007.Ei tea kus eelmine kirjutaja võtab,et arvesta kuni 2 nädalaga.Ei rohkem ega vähem kui 4 tööpäeva.Kuna meil Bkk-st edasi lend lõunasse,siis ei tea kunagi kaua võib aega võtta see viisa saamine piiril.

Muretsen selle pärast,et kui viisa tegemine lennujaamas võtab vahel 5 h aega,siis mis saab kohvritest ,mis ilmselt peale piirikontrolli kuskil transportöörilindil keereldes omanikku ootavad. Ega nad äkki jalgu alla ei võta vahepeal. Kas keegi oskab oma kogemuste põhjal selgitada ?

Mul on läinud 2 tundi viisa tegemine. Olin ka mures oma pagasi pärast. Kott oli lindi pealt maha tõstetud ja vedeles keset saali. Õnneks ei olnud keegi mu koti vastu huvi tundnud. Nii et väärtasjad võiks sel puhul käsipagasisse panna.

jah, mul kulus ka viisa saamisega ja passikontrollist läbimisega ~3 tundi ja ka mõtelsin, et mida need kotid seni teevad.

Saatsin passi tähitud kirjana Soomes asuvasse Tai saatkonda (lisatud 25 euri single-entry viisa jaoks, lennupiletite koopiad, lühike kaaskiri, enda aadressiga ümbrik passi tagasisaatmiseks ja veel 10 euri postikulude katteks) ja kätte sain ca nädalaga, aga võiks arvatavasti arvestada pisut suurema ajakuluga, kuna praegu siiski Taisse-minekuks off-season. Seega minu kulud posti teel viisa saamiseks: 30 EEKi tähtkirjale (minu teada ei tohiks öelda, et raha ümbrikusse paned, muidu kallim tariif) + 25 euri viisale + 10 euri passi tagasipostitamiseks. Tagasisaadetud ümbrikul oli marke 6.20 euri väärtuses ehk siis 3.80 euri jäi veel kommirahaks. Aga samas saad ka kviitungi, et 25 euri on ilusasti makstud. ehk siis minu kulud viisa saamiseks alla 600 EEKi. Piiril saaks kuni 15-päeva viisa soodsamalt, kuid ise olen Tais üle kahe nädala, seega oli varasem viisavormistamine ainuke võimalus. Viisavormistamise teenust saab ka Estravelilt, hind 1025 EEK, kallim, kuid arvatavasti annab teatud kindluse. Mina sain aga viisa postiga ja juba kolmapäeval minek, loodetavasti saab ka vihm Tais otsa :D