Tai või India?

Plaanime minna reisile, aga ei oska otsustada, kas Tai või India. Kummaski kohas veel käinud ei ole. Kes on käinud, võiksid soovitada. Tegelikult mängib rolli ka rahakott - kus odavamalt käidud saab? India pilet kallim, aga kohapeal vist odavam kui Tais? Tai lennupilet jälle odavam, aga kohapeal ilmselt rohkem ahvatlusi ja kulub rohkem raha. Palun andke nõu, kellel viitsimist. Ilmselt plaanime minna ka Eesti reisifirma kaudu, tundub kuidagi odavam, kui ise lennupileteid otsida, sest lennupiletid ei ole just odavad ja kui kohapeal hotell ka juurde võtta, siis päris kallis. Jällegi, kui kellegil midagi head soovitada, andke teada!

Alustaks Indiast, sest peale Taid võib paljudele India šokina mõjuda.

Kuid rahulolu Tais 100% garanteeritud.

Üldiselt need nii võrreldamatud maad. Mis tüüpi reisijad olete? Kui seiklejad, siis tasub ikka omal käel minna. Tavaliselt on piletid Indiasse hulga odavamad kui Taisse.

No seljakoti reise siiani teinud ei ole, oleme ikka alati hotelli võtnud ja koha peal olnud. Samas koha peal olles oleme ikka ringi ka käind, aga nii, et õhtuks hotelli tagasi. Et pigem tahame mugavust.
Ja see on mulle uudis, et India piletid odavamad kui Tai omad. Pean siis veel uurima/vaatama. Kas keegi oskab öelda, mis Indias hotellid maksta võivad? Et kui osta lend ise ja kohapeal hotell võtta, kas leiab kergesti hotelli ja mis hinnaga?

Kui India all pead silmas Goad, siis sinna ei pruugi jah tihti kohata lennusooduspakkumisi (pigem harva). Mujale India linnadesse küll, valdvalt Delhi, Mumbai. Ja kui Goas omal käel käiakse, siis kombinatsioonis siselennuga mõnest India suurlinnast. Seiklejad rongiga.

Praegu väga hea sooduspakkumine Kagu-Aasia sõlmlinna:

Tallinn-Singapur-Tallinn 549 eur + lend maailma suurima lennukiga A380
http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/ee/specials/booking?nodeid=2097631&l=en&cid=1000230&specialid=6950

Sealt võimalik Air Asiaga odavalt Kagu-Aasia riikidesse (nt. Phuketti) lennata.

Kui esimene iseseisev seljakotireis, siis pigem soovitaks Taid. Tai on esmakordsele üksi minejale lihtsalt niipalju lihtsam riik kuhu minna. Broneerida ette mina ei soovita mitte midagi (kui just kindlat kuurorti vms ei taha).

Tln-Sin-Tln tuleb Lufthansa kodukalt lausa 544€ ja Frankfurdist edasiminek Singapore Airlinesiga...A380;) (haigelt mõnus lennuk ja väga hea teenindus). Ise käisime ka niimoodi Tais- Singapuris maandusime, olime paar päeva kohapeal ja siis rongiga läbi Malaisia Taisse. Kuala Lumpuris peatusime mõned ööd. Tagasi sõitsime samuti rongiga aga siis KLs vahepeatust ei jätnud, kuigi alguses plaan oli. Ise pole ka teab, mis seljakotirändurid- ööbisime ikkagi hotellides ja veidi pelgasime isegi rongitrippi aga kokkuvõttes jäime väga väga rahule ja rongipilet sleeperi vagunis Malaisiast Taisse oli ainult 13€. Rong sõitis öösiti, seega oli väga hea see 2 in 1 variant.

Suured tänud kommenteerijatele - sain julgust juurde, et ikkagi ise reis kokku panna. Muidugi otsustanud pole ikka veel, kuhu minna:)

Otsus tee sooduslennupakkumiste järgi. Kuid tuleb kiiresti otsustada.

Kindlasti soovitan valida Tai. India jättis mulle palju nigelama mulje. Kogu aeg oli mingeid jamasid ja pidi mõtlema et soovitu juhtuks, vahel oli hullumaja tunne ka. Samas: seiklesime omapead ja mitte rannaregioonis.
Tais asjad juhtuvad lihtsamalt ning on mõnusalt easygoing. Suht odav on mõlemal pool, Tais on hinna ja kvaliteedi suhe minu subjektiivse kogemuse järgi parem ja tünnitegijaid vähem.
Ühinen ka soovitusega kasutada Lufthansa pakkumist ja igal juhul julgustaks omal käel minema, mitte paketireisiga.

Nii nüüd said siis lennupiletid ära ostetud. Lufthansa pakkumise magasin maha, aga võtsin Turkish airlinesi kaudu Riga-Bangkok. sealt edasi vaatame ise, kuidas omal käel Kambodžasse saame. Eks loen kindlasti siit foorumitest juurde, et kuhu minna ja kuidas. Aga, kui kellegil mingeid häid soovitusi anda, siis võib kirjutada. Nüüd ilmselt peaksin hakkama viisat vaatama ja Kambodža -Bangkok oleks ka mõistlik ära osta, et õigeks ajaks ikka Bangkokki jõuda ja koju saada.

Lähete hoopiski Kambodžasse?

Ma käisin Indias ja ei anna võrreldagi Taiga. Õieti tegid:)
Me ka alustasime Riia-Bangkok.
Bangkokist - Pattyale , seal olime ka 2 päeva ja sealt Trati ja sealt saarele Koh Changi.
Koh Changist läksime Kambodzasse kohaliku reisibürooga -fantast ja odav. ja sealt tagasi Bangkokki.Olime 2 päeva enne tagasilendu.
Väga lihtne oli asju ajada ja mõnus reis oli.

Hoopis Kambodža jah:) Tahaks ka Vietnami, aga targemad räägivad, et ei ole mõtet, et kolme nädalaga ei jõua. Ise ei kujuta eriti ette, kuidas see asi seal kõik välja näeb. Eks loen ja uurin siit Tripist ka!