Taimaale reisima

Tere reisisellid!

Alles alustan teema uurimisega, aga mõtlesin siit juba küsida paar küsimust, mis tekkinud.

Nimelt plaanis minna umbes kuu aja pärast Taimaale nädalaks paariks.

Kuidas on lood covidiga, kas mul peab olema mingit sorti vaksiinitunnistus?

Viisa saab ikka piirilt nagu aru olen saanud?

Olen uus siin, et vabandan kui rumalad küsimused...

0
1
1
23
3
0

Eelpool viidatud linkidel on põhiline info kenasti olemas.

Küll lisaks aga siia, et vaktsiinitõendi olemasoleks oleks siiski soovitav.

Nimelt hakkasid "luku taga" olnud hiinlased hiljuti massiliselt reisima ning arvestades hiinlaste suurt huvi Tai külastamise vastu ja asjaolu, et nende hulgas on palju viirusekandjaid (Hiina ka ei testi riigist välja lendavaid reisijaid), võib Tai valitsus võtta vastu mingeid piiranguid oma riiki reisijatele.

See võib juhtuda ilma pika etteteatamisajata. Ja see võib hakata kehtima ainult Hiinast saabujatele (aga ei pruugi).

P.S. Kas lennupiletid on ikka olemas? Hindadega kursis?

4
0

Tänan vastuste eest.

Uurin, tutvun infoga, mõtlen.

Momondost olen lennupileteid vaadanud, eks ta mingi 1000 euro ringis tuleb lõpuks, üks finnairi lend jäi silma, vahepeatusega Helsingi, tuhat ja natuke peale.

0
0

Taisse saad odavamalt. Otsi siit mõni pakkumine, isegi aegunud või tulevane, muuda kuupäevad ära ja peaks olema.

Loomulikult kustuta otsides pidevalt küpsised ära, muidu maksad hingehinda

0
2

Alla 1000 leiab praegu normaalsete ümberistumistega ehk Finnair + Hong Kong Airlines lendusid (TLL-HEL-HKG-BKK).

Rõhuv enamus muudest variantidest on kas öise pika vahepeatusega, vahepeatusi rohkem kui 2, pagasit pole hinnas jne jne.

Teemaalgatajana valiksingi ma selle Finnairi lennu, mis algab Tallinnast ja teeb vaid ühe vahepeatuse Helsingis. Igaks juhuks mainin ka, et Finnairil ei ole enam nii, et äraantav pagas on automaatselt hinnas. Ainult Economy Classic sisaldab äraantavat pagasit. Nii Light-il kui Saver-il seda hinnas ei ole.

On jah veel need Finnairi ja Hong Kongi lennud aga mina isiklikult jätaksin selle variandi viimasel ajal Hiinast tulnud uudiste valguses kõrvale. Praegu ei tundu just meeldiv perspektiiv olevat lennata Hiinast Tai poole (ja tagasi ka) haigeid hiina turiste täis lennukis, arvestades sealset olukorda ja seda, et neid turiste keegi ei testi enne lendu.

Pigem maksaksin see 100 EUR rohkem, kui laseksin oma (lühikese) puhkuse ära rikkuda.

Olen kaks korda lennanud Hiina ja Tai vahel ja saan oma kogemusest öelda, et rahulikud need lennud just ei olnud. Hiina turistile paistis olevat täiesti ebaoluline, kuidas teised ennast tunnevad tema käitumise pärast.

1
0

Taisse nädalaks pole mõtet minna,tulla.See pole midagi Egiptuse reis et istud lennukisse ja järgmine päev oled rannas!2 ,3 nädalat.Detsember kuni aprillini, muud kuud kuumad ja vihmased.phuket,Krabi,Koh samui.

Bangkok max 2 päeva.

2000 eurot läheb umbes kohal 3 nädalat.

4
4

@ kasutaja 28

"Taisse nädalaks pole mõtet minna,tulla."

Keegi ei olegi ju kirjutanud, et nädalaks.

"Detsember kuni aprillini, muud kuud kuumad ja vihmased."

Kindlasti oleneb asukohast ja aastast. Olen olnud nii novembris, kus ei sadanud peaaegu üldse (ja kindlasti ei olnud ka kuumem jaanuarist või veebruarist) ja olen olnud märtsis, kus tuli pea iga päev vihma (hooti). Samuti olen saanud jaanuaris korraliku nädalapikkuse vihmahooaja tunnistajaks.

"Bangkok max 2 päeva."

Sõltub, mis huvid on selles linnas näha ja teha. Saab ka rohkem tegusaid ja huvitavaid päevi seal veeta, kui soovi on. Juba ainuüksi maailma suurima välituru (Chatuchak) külastamisele ja seal rahulikule ringivaatamisele ja ostlemisele läheb pool päeva kindlasti ära.

Veel kohti külastamiseks ja ajaviitmiseks

"2000 eurot läheb umbes kohal 3 nädalat."

Jällegi, sõltub asukohast, harjumustest ja elustiilist. Saab ka 2X odavamalt hakkama soovi korral (ja mitte ühel kohal istudes ning igavust tundes). Alkoholi tarvitamine lisab loomulikult korralikult arvele juurde.

6
4

Juba tuligi uudis et Tai taaskehtestab lähipäevil vaktsineerituse nõude: https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/thailand-covid-vaccination-proof-requirement-travellers-b2256667.html. Ja et mitte Hiinast tulijaid diskrimineerida, siis kehtib see lähtekohast sõltumata kõigile Taisse reisijatele

0
0

Kui kolmas süst tehtud aasta tagasi, kas see on ok?

Ja tõendiks kõlbab see tavaline digiloost väljaprinditud vaktsineerimise tõend?

0
0

@Mmesimumm, väljaspool Euroopat ei huvita kedagi, millal viimane süst tehti, peaasi et vähemalt 2 süsti tehtud ja paber olemas. Tõendil pole ju isegi mingit kehtivusaega peal, oluline et oleks 2/2 või 3/3 ja sellest piisab nii Taisse kui ka nt USAsse pääsemiseks. Digiloo tõendist piisab.

1
0

Endal sama mure.Lend juba esmaspäeval.Lugesin veel ,et kui täna teeks ühe süsti siis võimalik kohe uus tõend välja printida.

0
1

Kas kellelgi on kogemus ka 1/1 vaktsiinipassiga (Pfizer)? St ma olen üks neist, kes sai sellise, kuna oli läbipõdemine ja siis tehti 1 süst ainult ja loeti, et on fully vaccinated.

Ma tean, et paljud k.a Euroopa riigid ei aktsepteerinud seda. Et kuidas mujal maailmas see tõend toimiks? Süst muidugi tehtud ka juba 2a tagasi..

1
0

@Saskia, muu maailma osas nõuab nt USA Pfizeri puhul täisvaktsineerituse saavutamiseks ikkagi 2/2, kusjuures viimane peab olema tehtud vähemalt 14 päeva enne riiki saabumist, vt https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.html , alajaotus Are you Fully Vaccinated for Air Travel to the United States? Booster seal nõutav ei ole.

@ivok65, ilmselt kuni järgmise nädala alguseni saab veel ilma vaktsiinipassita riiki siseneda, kuna valitsus pole veel otsust teinud, aga järgmine nõupidamine neil teisipäeval: https://thepattayanews.com/2023/01/05/thailand-proposes-more-covid-travel-requirements-like-proof-of-vaccination-but-needs-final-cabinet-approval/ kui soov kindla peale minna, siis võib teise süsti ära teha, seni pole küll kusagilt lugenud et Tai mingit tähtaega süsti ja täisvaktsineerituse vahel rakendaks. Igaks juhuks tasub ka reisikindlustuse Covidi kaitse osa välja trükkida ja koos poliisiga kaasa võtta.

2
0

Tai jaoks kehtib digiloost välja võetud tõend. Igaks juhuks võib immuniseerimispassi ka välja lasta, seal on peal mis vaktsiinid ja millal täpselt tehtud.

Mul pigem see mõte, et tõhustusdoosist on reisi ajaks aasta ja 3k möödas, laps (15a) tõhustust pole saanud. Hiinlaste vallapääsu valguses on vast mõistlik tõhustust 4-2 ndl enne reisi korrata, ähk kaitseb mingil määral raske haigestumise eest. Eelmine talv käisime Tai passi nõude ajal, vaktsineeritud, kokku 3 PCR-i, maskid, käte pidev deostamine, ikka suutsime haigestuda. Küll kergelt, aga ebameeldiv ikkagi.

1
0

Tai võimud on andnud korralduse COVID-19-ga seotud piiranguid veidi suurendada alates 6. jaanuarist, kuna rahvusvaheline haigusaktiivsus kasvab. Uute direktiivide kohaselt peavad kõik saabuvad rahvusvahelised reisijad esitama tõendi vähemalt kahe vaktsineerimise ja COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse kohta. Väljaminevad reisijad, kes reisivad riiki, mis nõuab saabumisel negatiivset RT-PCR-testi tulemust, peavad esitama tõendid COVID-19 tervisekaitsega kindlustuse kohta. Lisaks soovitavad ametnikud reisijatel kanda avalikes kohtades näomaske.

Siseriiklikud meetmed Kõik provintsid kuuluvad kõige vähem rangete roheliste tsoonide alla, kus on minimaalsed kogunemis- ja äripiirangud. Rohkem kui 2000 inimesega koosviibimiste korraldajad peavad teavitama kohalikke tervishoiuasutusi. Öised meelelahutuskohad võivad tegutseda, kuigi pubides ja klubides on lubatud alkoholi serveerida ainult kuni kella 02.00 öösel. Ametnikud julgustavad jätkuvalt inimesi kandma näomaske rahvarohketes kohtades või halva ventilatsiooniga kohtades.

Ametivõimud nõuavad, et COVID-19 nakatunud inimesed isoleeriksid oma elukohas viis päeva; haigetel inimestel soovitatakse oma sümptomeid veel viis päeva jälgida. Eeskirja jõustamise tase on provintsiti erinev.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased