Taist Eestisse kauba saatmine

Kust saaks lugeda selle kohta, kui palju tollimaks on, kui tahan Taist Eestisse näiteks 10 mobiiltelefoni saata? Kas on üldse mõtet äri eksportimisega tegema hakata? Millist toodet soovitate Eestisse importida?

teab vähemalt sellistki aadressi: http://www.emta.ee Kui ise seda ei teadnud, siis pole kindlasti mõtet "äri eksportimisega"(misasi?) tegelema hakata.

Kui üle miski summa (vist suurem kui 800eek) siis tuleb tollis ka käibemaks otsa.

Alates sellest aastast on käibemaksuvaba piir 22EURi e 344EEKi. Kusjuures käibemaksuga maksustatakse ka transpordikulud.

10 mobiiltelefoniga tahad exportööriks hakata??? Sa arvatavasti ei suuda neile isegi garantiiremonti pakkuda? Hakka Tai kodanikke siia saatma..nad peaks ka ju päris hästi maksma selle eest?

Jah, endalgi kasutada sealt toodud fake 2-e SIM-ga Mini I-Phone millega väga rahul, kuid pean ära mainima, et enamus telefonidest seal ilma CE märgistuseta ning tõenäolisus, et saadetis läbi tolli sinuni jõuab on õhkõrn. Kui paar telefoni pakis, siis võid veel kuidagi vingerdada, et oma tarbeks aga kui neid rohkem, siis on ikka suht kindel, et oled pakist ilma. Võin eksida, kuid peaks nii olema, et kui soovid elektroonilisi vidinaid k.a. telefone siin turustama hakata ning konkreetsed mudelid ei ole veel Tehnilise Järelvalve Ameti poolt aksepteeritud, siis pead ka seda asutust kooskõlastusteks külastama. Ja siis veel mõned pisiasjad nagu et sealsed telefonid on riigikeele toeta, väike manuali tõlkimine/ trükkimine, garantii ja remondi organiseerimine, lisaks veel kamaluga akusid jm. mudru ja... Aga julge hundi rind on rasvane ja tuld!

Natuke teemast mööda, aga ei hakanud uut teemat ka tegema. Natuke veider ehk, aga ostsin Taist ühe väga hea kookosõli ja ma mitte kuskilt ei leia seda, et tellida saaks kuskilt. Kas äkki oleks võimalik kellelgi Tais viibival mulle see osta ja saata/tuua? Kui oleks mõeldav, siis rohkem infot annaksin meilis ciizumiizu@hotmail.com.

Vaata loodustoodete poodidest, kas ei ole. Lääne-Euroopast leiab kindlasti. See "õli" on meie kliimas tavaliselt tahkes olekus ja valget värvi. Igatahes mina eelistan seda ... Muidugi ei pruugi see Sinu lemmik olla ...

Vot siin ongi konks selles, et olen ostnud siit ka mitmesuguseid, aga ei anna võrreldagi. Jah, tahked nad on, aga ei ole seda mõnusat lõhna ega imendu nii hästi nagu see Taist toodud õli. Niipalju kui googlest otsisin, ei suutnud ma kuskilt just täpselt sedasama tuvastada. Eks kunagi plaan taas Tai poole sattuda, siis tean targem olla ja rohkem varuda :)