Takso Kuala Lumpuris?

Veedan Kualas vaid 1 öö ja lennujaama piirkonnas asuvasse hotelli jõuan u 20.00 kohaliku aja järgi. Kui on eluvaimu sees siis mõte ka õhtul linnapeal ära käia - seega küsimus , et kuidas seal kõige mõistlikum on taksot võtta linnasõiduks?

Tihtipeale on ise organiseerimine palju soodsam, kui hotelli kaudu tellida. Kuidas Kualas selle teemaga on? Tänud ette asjalike soovituste eest.

Loe http://www.trip.ee/node/53820 või muid teemasid Malaisia alt. KLIA ekspressiga on Kuala Lumpurisse tunduvalt kiirem ja mõistlikum sõita, kui taksoga. Lennujaam on umbes 70 kilomeetrit Kuala Lumpurist eemal. Linnas liikumiseks võid kasutada taksot, minu mäletamist mööda ei olnud see eriti kallis. Alati tasub küsida taksojuhilt hinda või see kokku leppida!

Sinised taksod on poole (või isegi veel rohkem) kallimad, kui punane takso taksomeetri tööle paneb, on ikka väga odav.

Takso on odav. Nt KL Sentralist Petronase tornideni maksis 10 MYR. Soovitan osta pileti KL Sentrali taksode kassast. Ütled kuhu tahad, maksad kassasse ja taksistile annad pileti. Ei midagi rohkemat. Kui südametunnistus vaevama jääb, siis jootrahast ei öelda ära. Tänavalt püütud punase taksoga tuleb juba kaubelda, kuid hinnad pisut kallimad. Taksod on enamuses vanemat tüüpi Protonid. On ka uuemaid ja uhkemaid.

Lennujaamast tasub küll minna vaid KLIA Expressiga, mis lõpetab oma teekonna KL Sentralis. Kui maandumine on hoopis odavlennuterminalis (nt AirAsia Londoni lend maandub seal), siis võtta sealt LCCT-Sentral ametliku bussi. Seal pakutakse ka taksot ja muid shuttle buse, aga nendest ei ole mõtet välja teha.

KL'is tasub küll taksoga ringi liikuda, aga siniseid on targem vältida. Üldiselt tasub eelistada taksomeetrit ja kui see kipub ummikute pärast liiga kõrgeks tiksuma, siis võib teha viisakalt märkuse. Endal on olnud kogemusi, kus mõni juht on nõustunud hinna nö. kinni panema ja maksad selle, mis parajasti ees juba on. Üldiselt ei tohiks see üle 20 RM kerkida, kui väga kaugele ei sõida.

Suured tänud asjalike vastuste eest. Oskate veel öelda, et kui kaua see sõit linna aega võtab lennujaamast? Aeg oleks õhtune - u 20-21 paiku linna ja 12-01 paiku tagasi.

Üle tunni läheb linna. Otseselt 4-5 tunniks lennujaamast linna minna on suhteliselt mõttetu.