takso või ühistransport Hurgadas

Oleme tulemas Hurgadasse 01.03.2016. Hotelliks sai seekord valitud Mirage Aqua Park, mis asub vist mingi 20km keskusest. Kuidas oleks võimalik keskuse ja hotellivahet kõige paremini liigelda?

Taksoga, aga eelnevalt lepid hinna kokku ja muidugi tingid vajadusel. Kui paariks tunniks, lähed poodlema, siis tuleb takso kokkulepitud kohta järgi ja viib hotelli.

Sinu taksoreisi hind on 35 kohalikku raha. Sellest hotellist Hurghada keskusse. Selle saavutamiseks pead jääma enesekindlaks, aga olema mitte ülbe. Valgema nahaga keeruline alguses, aga aega varudes nad lõpuks nõustuvad. Käi küsi teiste käest ka, lahe sebimine hakkab. Soovitan veel mitte võtta edasi-tagasi reisi, siis ei saa sa kunagi sinna, kuhu palud, vaid lähedusse kuskile taksisti tuttava bazaari. Ja ta ei tule kunagi kokkulepitud ajaks, vaid oled seal kõrvaltänavas nagu lammas huntide keskel kuskil kopitanud kaltsukas, vahid ringi. Sihtpunkt küsi midagi väga konkreetset, McDonalds, Rockcafe, mõni konkreetne hotell keskuses jne, mitte "shopping street", "centre" vmt...! Esimesel paaril päeval pakutakse 50 piastrist (paberraha) vahetada peenemaks ehk samas vääringus naelteks. Pimedas rahaga sahmides näidatakse sulle sekund hiljem jaburalt väiksest rahatähte, mille sina olevat andnud... reisi alguses lepi hind kokku nii, et see kehtiks kõigile reisijatele. Ühesõnaga igasugu tsirkust tuleb ette, aga keegi ei varasta ega röövi sind, ise sa annad oma raha käest. Üks taksojuht nähes, et ma sain õige hinna lähedale, rottis minult veel kaks kaasaostetud õlut välja :) Mis muud kui kindlat meelt ja lahedat puhkust!

Sellest hotellist peaks kindlatel kellaaegadel tasuta buss keskusesse sõitma. Ka süidavad nn linna liini bussid, valged väikse. Kohalik rahvas kasutab neid enamasti. 2 EGB üks ots. Bussijuhile tuleb anda paras raha, muidu jääb ülejäänud jotsiks.

Selle rahavahetamisega tuleb olla ettevaatlik. Ma tahtsin osta 150 kokku maksvate asjade eest ja tahtsin maksta 200se kohaliku rahaga. Raha võeti vastu ja siis näidati, et ma olevat andnud neile nende 5se kohaliku raha, et jääb puudu. Petised seal enamus. See ongi varastamine ja röövimine.

Meie, 2 keskealist blondiini naisterahvast, käisime kohaliku bussiga. Tõstad kätt, kui peatub, ütled oma sihtkoha ja üldjuhul saime vastuse, kui see ei marsa ei sõitnd sinna, kuhu tahtsime, tegime järgmise valge marsaga sama. Hind 2 kohalikku. tulime ka kl.23,30 sellega sheratonilt hotelli. marsa tundus isegi turvalisem, kui takso, kuna taksojuht korra hakkas meile jama ajama, kui senzost tulime ja olime sunnitud ta kuradile saatma ja väljuma. aga kui ikka esimest korda hurghadas, siis ehk äkki ei soovitaks. Võimalus on ju ka hotellist takso võtta. Turvaline, aga kõvasti kallim.