Taksoga Kuldset ringi tegemas

Kas keegi on Delhis võtnud takso ja sellega teinud kuldse ringi tripi? Kas taksojuhid nii pikka reisi ette võtavad? Mitu päeva sellele arvestada(min.) Palju see võiks maksta? Minek oleks veebruari esimestel päevadel. Kõik näpunäited ja info on teretulnud!

Üks väike soovitus - seda kuldse kolmnurga geomeetriat võiks muuta. Oma kogemusest, kui kõikjale ei jõua - asenda Jaipur Varanasiga. Varanasi on äärmiselt mitmekesine, põnev ja huvitav. Ehadaim India kogemus, mille ma sain. Marsruudi valikul - lenda Delhist Varanasisse, sealt rikšaga linna ja Varanasist rongiga Agrasse. Agrast on võimalik võtta ca 3000 Rs eest sobiv takso Jaipuri või jätkata tagasi Delhi poole. Kui Jaipuri ikkagi satud, soovitan igal juhul Ameri külastada. Hiina müürid mägedel, kuhu otsa ronida, kindlus, järved, kohalik-elu olu, see kõik on seda väärt. Tuulte palee minu jaoks nii suurt emotsiooni ei tekitanud. Agras tasub kuulata soovitusi ärgata enne päikesetõsu ja tõusu ajal Taj Mahali minna. Tunglemise vältimine ja päikesetõus on seda väärt.

0
0

Taksot selleks tripiks pole kasutanud. Küll aga sai küsitud hinnapakkumine hellotravelist, https://www.hellotravel.com. Paned sinna kuupäevad, mitu inimest ja soovitud sihtkohad. Siis hakkab pakkumisi tulema ja algul on hinnad ulmelised. Siis algavad läbirääkimised meili teel. Firma puhul pole muret, et autojuht kuhugi kaduda võiks, hotellid on broneeritud.

0
0

Plaanis on teha Delhi - Agra nelja päevane reis. Kaks päeva Delhis, kaks päeva Agras.  Saabumis- ja väljumislennu vahe on u 3.5 päeva.Kuna aega napib ja kohalikega vaidelda väga palju ei tahaks, siis mõtlesin võtta täisteenuspaketi - hotell, autojuht  - kogu perioodiks.Küsisin erinevatest kohtadest, hinnad u 400-550 eur 3 tärni majutusega. Enamik majutuskohti väga kehva review-ga (bookingus), asukohad kehvad.Pakkumisi tuli peaaegu 10st kohast, kõik samasse vahemikku.Järgnev mõte oli võtta ainult autojuht kogu perioodiks ning ise majutus vaadata. Ka seal olid hinnad u 250 eur. Viimaks leidisin ühe firma, kes on nõus mind 10k ruupia (u 128 eur) eest kogu aja sõidutama. Iseenesest enamvähem hind, aga ilmselt lisandub sinna erinevaid "tasusid".Hetkel on mõte lihtsalt kohale minna ja esimesest hotellist endale autojuht lasta tellida / või siis tänaval kohalike "ärimeestega" kokkuleppele jõuda.Huvitav on muidugi see, et firma, kes tegi esimese ja kõige kallima pakkumise, pakkus täna täpselt sama asja 275 eur eest. Special price for you, my friend...Huvi pärast uuriks, et kas keegi on Delhis pikemaks ajaks auto rentinud, kui palju on selle eest maksnud ja kuidas on rendini jõudnud (kas kohapeal olles või ette broneerides).

0
0

Miks sa rongiga minna ei taha? See paar tundi kannatab ära ning ega sa autoga kiiremini ei saa. Pilet ei maksa sisuliselt midagi. Agras ööbisime sellises kohas nagu Hotel Sidhartha mis asub Taj Mahalist saja meetri kaugusel. Kuigi tegu on 2 tärni hotelliga, siis sellegipoolest, puhas, konditsioneer oli, soe vesi oli, suur aed ja aia restoranis toideti täitsa normaalselt. Kõik vaatamisväärsused on käe, jala juures. Tuk, takso saadaval. Pooleks päevaks auto eest maksime 600 kohaliku, lisaks soti viskasime autojuhile.

0
0

Rongipiletid tuleks pikalt ette osta. Reaalne on olukord, kus su rong ei tule/sinu vagunit ei ole vms. Siis tuleb lõvi moodi võidelda, et sind sinna kuhugi ikkagi ära mahutataks, sest uusi pileteid pole võimalik saada. WL küll toimib, aga mina sellele ei loodaks.

0
0

Ma võtsin Delhi lennujaamast transfeeri Agrasse, hind koos kõikide maksude ja jootrahaga tuli 40€. Tuk-tuk maksab umbes 8€ 8h, kuid kindlasti mitte rohkem, kui 10€.  Auto  8h ja kuni 80k maksab 16€ ning lehekülgi, kus sellise summa eest auto ette bronnida saab, on mitmeid. Kui see 128 eur kogu tiiru eest lõplik hind, siis on see väga hea hind. Arvestada tasuks, et Delhi-Agra-Delhi autoga alla 70 euro kindlasti ei saa, vaevalt, et tegelikult isegi alla 80 euro väga pakkumisi leidub. Hotellidega paketi võtmisel ma isiklikult küll mingit mõtet ei näe. Vaata näiteks booking.com, valik on suur ja 20 euroga saab juba hea asukoha korraliku hotelli kätte. Eelnevalt soovitatud Hotel Sidhartha on tõesti super asukohaga. 

0
0

Üks võimalus seda Delhi-Agra liikuda oleks jah rongiga, aga ülejäänud India reisi jooksul jõuab veel mitu korda rongiga sõita ja sooviks korra autoga kohalikku tee-elu ka näha. Delhi-Agra reisi jooksul kõige lühem ots, siis mõistlik just seal autot kasutada.Hetkel on tulnud päris mitu pakkumist autorendi kohta kogu perioodiks, summad jäävad 128 ja 150 euro vahele. @Valeria.A - kas saaksid mõne lehekülje, mida ise oled kasutanud, anda. Kust saaks auto ette broneerida 16 eur eest.

0
0

Võid küsida ka pakkumist Ruby India Tours. Väga tore autojuht on Pratap, räägib arusaadavas inglise keeles, võtab arvesse kõiki soove. Talle võib ka näiteks WhatsAppi kirjutada: +919694899034 Mina soovitan plaanida nii, et olete Agras hommikul. Taj Mahali on hea külastada hommikul vara, kui turistide hordid ei ole veel kohale jõudnud. Ära võta giidi ei Taj Mahalis ega Amer Fortis – nad ei räägi midagi, mida sa internetist lugeda ei saa. Mulle Jaipur väga meeldis, jõudsin sinna õhtul kui päike hakkas loojuma. See, kuidas need punasest liivakivist seinad valgust  peegeldasid oli väga ilus.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased