Tallinn-Milano-Rooma novembris

Tere kõigile kogenud reisijatele :)

Tekkis mõte minna novembri keskpaigas Itaaliasse, kõige rohkem huvitaks just Rooma. Aga kuna ühtegi väga odavat (ja mugavate ümberistumistega) lendu selleks ajaks sinnakanti ei leidnud, peame praegu plaani, kas oleks mõttekas lennata selliselt, et:
lennata Tallinn-Milano, veeta seal päev, ning sõita edasi rongiga Rooma. Veeta seal 4 päeva ja siis tulla samamoodi rongiga tagasi ja lennata Milano-Tallinn.
Lennukipiletid + rongipiletid oleksid praeguse seisuga kokku ca 150€ inimese kohta.
Kuidas selline plaan tundub? Kas tundub mõttekas? Kas muul ajal aastas oleks otse lendamine odavam (Tallinnast või Riiast)? Kuidas november ja Rooma üldse kokku sobivad?

Olen igasuguse kaasamõtlemise eest väga tänulik :)

Teadmata kuupäevi - Vilniusest saab Ryanairiga otse Rooma lennata. Kui sõit Vilniusse ei hirmuta, siis see vast kõige lihtsam variant.
azair on abiks

Praegu pakub hästi soodsalt novembriks Easyjeti lende Malpensast Rooma.
Kui on aega ja kuupäevad ei ole kindlad, siis mina näiteks kombineeriks Tallinnast lennu Easyjetiga Milano Malpensale, olenevalt päevast 4-5 tunni pärast edasi lennu Rooma. Tagasi tulles võibolla oleks siis odavam rong Milaanosse ja Ryanair Bergamost. Rongi sõit oleks muidugi päris pikk ja väsitav.

Kiirrong on kõigiti mugav ja ülikiire (sõidab üle 250 km/h). Milano-Bergamo lennujaama ühendus on väga hea, tihe ja odav. Kiirrongide puhul tasub kõrgem hind igati ära, kohalik rong logiseb üliaeglaselt, teeb väikejaamades tihedalt peatusi ja kogemus näitas, et kui korra graafikust välja libiseb, siis peab igas teivasjaamas või lausa tagavarateedel teisi ronge läbi laskma. Kohalikud on harjunud 30-40 minutiliste hilinemistega ega pahanda.
Imestan alati, kui inimesed otsivad "odavamaid otselende" lähiriikidest - sinna tuleb ju ka kohale jõuda, teel tehakse söögipause, võibolla tuleb ka öömaja otsida - kõik see ka maksab + ajakulu toimingute peale ja pärale jõudes ollakse üksjagu vintsustatud... Ehk ei tasu kahetseda Tallinnast otselennu võimaliku kõrgema hinna pärast, kui see just väga valus pole. Mugavus kompenseerib.

Meie plaanisime nii Tallinn-Milano Easyjetiga. Milano-Rooma rongiga. Roomast Tallinna läbi Riia. Riias oli 1h aega ymber istumiseks, mis mul meelest täitsa ok. Lennupilet läks 220 kanti

Saan aru, et kriteeriumiks on novembri keskpaik ja kohapeal soovid olla 4 päeva. Ma vaatan, et nt AirBaltic on 14-18 november 176€, ümberistumine ca 2h ja lennuajad ka head. Minu hinnangul väga hea variant.

Õnneks või kahjuks ei ela kogu eestlaskond veel Tallinnas. Sõit Pärnu-Kaunas on 2-3 h pikem, kui sõit Tallinna. Kui see tähendab kuni 300% odavamat otselendu, mis säästab aega, siis miks mitte. Riiaga ei ole mul mitte mingisugust vahet.
Olles ise Vilniusest Rooma lennanud ja seal kohapeal ka pisut rongidega seigelnud - kellele ema, kellele tütar. Kiirrong läbib vahemaad kiiresti ja kui saad piletid aegsasti ette osta ning oma reisiplaaniga klappima panna, on kõik ok. Siiski, alla 44.50 rongipiletit ei saa. Air Baltic maksab 176.
Ryanair Vilniusest otse 67 €. Isegi, kui paned juurde sõidu Vilniusse (Luxexpress kõikide mugavustega 12 €) ja käsipagasi (mida pole ka alternatiividel), tuleb see oluliselt soodsam.
Valikute küsimus, ei ole ju probleemi ka endale tšarter tellida :)

Lihtsalt konkreetsel juhul Tallinn-Vilnius-Rooma ja tagasi oleks alla 100 €, lähimad alternatiivid 176 €.

PS - selle Air Balticu hinna suhtes - proovige, kas õnnestub ka maksmiseni jõuda või tekib ootamatu tehniline viga, mis hinna duubeldab?

Minu arvates on väga mõistlik plaan. Rongisõit iseenesest on ka huvitav ning €150 lennuk+rong on minu arvates okei hind kui Tallinnas lennata tahta. Samas ma ei ole see reisija, kes tikutulega kõige odavamat varianti taga otsib, aga keskmiselt sinnakanti Tallinn - Itaalia hinnad tulevadki.

Ühe idee annaks juurde: tasub kaaluda ka Firenze vaatamist, eriti novembris (turiste vähem, näeb rohkem, ja küllalt soe on veel ka, kui natukenegi veab).

November ja Rooma sobivad hästi. See on nagu meie august või september, selline päiksepaisteline ja jahe,
Minu arust võib lennata küll Milaanosse, rongipilet MIL-ROM võib tunduda küll kallivõitu, kuid Fiumicino lennujaamast Rooma on ju ka mingi 12 euri (lendad küll Rooma, aga lennujaamast linna jõudmiseks pead maksma).

Tulin just eile Bergamost. Sooja +12...+16, pilvine, sadas vihma. Täitsa nagu meie oktoober. :D Roomas olevat samal ajal +22...+24 kraadi.

Meie reis sai nüüd sellisena paika, et lendame Tallinn-Milano-Tallinn ja vahepeal käime rongiga Roomas. Lennukipiletid (Easyjet) ja rongipiletid edasi-tagasi inimese kohta 130€. Hind tundus ok, ajakulu ka (rongisõidu üks ots 3h) ning ma ei tea, kui sinisilmsetena, loodame rongiaaknast ka midagi näha :)