Teemaksud Itaalias rendiautoga

Rendileingus on kirjas, et hind sisaldab ka teemakse. Kas see ka toimib? Teatavasti on teemaksud Itaalias kõrged ning oleneb sihtkohtadest, võib see olla lausa mitusada eurot. Ja kuidas see siis käib? Sõidan lihtsalt kontrollpunktist läbi või?

Ma natuke kahtlen, et hind teemakse sisaldab. Pigem sisaldab hind teemaksude andurit ehk saad Telepassi ridadest läbi sõita ja ei pea kassajärjekordades ootama - aga täpsusta see rendifirmast järele.
Kui autol on Telepass peal, siis sõidadki Telepassi tähisega reast läbi ja tõkkepuu avaneb automaatselt.
Hiljem võetakse need tasud (+ teenustasu) krediitkaardilt maha. Kui teenustasusid maksta ei soovi, ei pea Telepassi rida kasutama, vaid võib ka sularaha ridadest läbi sõita ja kohe ära maksta.

http://www.viamichelin.com annab üsna täpsed teemaksud teada, kui oma planeeritava marsruudi sinna sisestad.

Kindlasti ei tähenda see kiirteemakse. Maksad ikka nii nagu tavaautoga. Pigem on mõeldud mingeid aastaseid makse vms, et üldse liikluses osaleda. Tolliputkades maksad ikka nii nagu kõik teisedki.

Meie sattusime kahel korral kiirteele, kus aluses oli kena silt, et tollroad, kuid maksta polnud mitte kuskil. Eks mingi hetk tehti pilt, kuid kuidas oleks saanud maksta jäigi arusaamatuks. Oli ka mingi telefoni nr kuhu helistada, kuid meil see igatahes ei õnnestunud. Need teed, kus olid putkad, on igati arusaadav, et lähed võtad pileti ja siis teelt väljudes maksad ning see pole üldse nii kallis, kui me kartsime.
Mis maksab ja kuidas toimub selle summa maksmine, millistel teedel polnud putkasid, veel ei tea, eks ole näha palju kaardilt maha võetakse. USAs vähemalt võeti hiljem maha aga ei midagi ulmelist.

Olime ka taolise toreda teadmisega hädas.. järeldasime lõpuks, et see tähendab umbes seda et hind sisaldab käibemaksu :) Lihtsalt oletan, et Itaalias on mingisugune aastane maks või auto soetamisel makstav maks mis suunatakase teehooldusesse. Igasuguseid põnevaid makse on ju olemas - kuskil skandinaavias näiteks televiisorimaks vms. Täpsemalt ei ole viitsinud uurida.
Kiirteel tuleb ikka maksta vastavalt autoklassile ja läbitud vahemaale jms.
Telepassimärk/andur tuleb eraldi soetada.

Olen Itaalias korduvalt kiireel sõitnud ning mul ei ole olnud kogemust suurema summa maksmisel kui 60 eurot, see oli ka siis kui läbisime ca 300 km. Tavaliselt pigem ca 12 eurot kanti summad. Alati ilusti putkasse sularahas maksta saanud. USAs tõesti kallim, kuid mitmesaja euro suuruste tasudega pole isiklikult kokku puutunud.

See rent ei saa kohe kuidagi kiirteemaksu sisaldada. Seda ei ole võimalik ette ennustada, kui palju keegi kiirteed kasutab.
Pigem on see mingi teemaks, mis lubab sul üldse auto tänavale ajada.