Teidele minek

Huvitaks kui lähedale on võimalik autoga sõita? Ja kui palju peab jala kõndima, et üles jõuda? Kas sinna tippu minekuks on vaja mingit luba? Keegi kunagi rääkis miskit, võibolla ajas jama aga küsin ikka :)

Luba tuleb hankida vähemalt 7 päeva enne Teidele tõusu. Saab teha meilitsi mailto:teide@oapn.mma.es
Põhimõtteliselt 2 võimalust - kas märgitud rada pidi, mis algab üsnagi autoparkla lähedalt või siis sõita teleferico'ga üles vaateplatvormile ja jätkata sealt jalgsimatka kraatri servale.

Nats infot ka siin http://www.fell-walker.co.uk/page66.htm#theclimb

Igaks-juhuks lisan siia, et tasub kindlasti jalga panna pikad püksid ja tossud ning kaasa võtta lisaks kampsunile ka jope, sest üleval on tõesti külm.

Autoga pääseb kuni selle köisraudtee majani. Tippu saab ainult sellega. Samas tipu jalamil on veel mitu parklat ning enamik pildistab neid uuristatud kaljutükke.

Jala vist ikka tippu niisama küll ei roni , minu GPSil oleva kõrguse järgi sain arvutatud et parkla ja tipu vahe oli ca 1 km.

Inimesi, kel on olnud eesmärgiks jala tippu minna, on käinud seal küll ja enam. Isegi selle külje pealt, mis loa kontrollijate vaatevälja ei ulatu, on käidud.

Märts 2010 sai loa samaks päevaks isegi pealinna kontorist. Jälgisime ilmaolusid ja olime varakult kontoris platsis. Seal kus telerfico lõpetab, lastakse loa alusel väravast edasi. Meil tuli ühte last seltskonnas süles tassida üles, aga naised on tugevad... väga ilusad pildid saime.