TomTom One Europe 31

Kas kellegil on see mudel? Kuidas tundub, kas tasub osta?

Kui kiiresti on vaja ja alternatiiviks on vaid paberatlas, siis võid ära osta. Elionis on hetkel saada hinnaga 1990.- EEKi. Kui ostuga on veidi aega, siis soovitaks oodata TomTom One IQ Routes mudelit. Saad juurde kaks väga olulist tarkvaratäiendust - IQ Routes ja Advanced Lane Guidance, mis muidu saada vaid kallimatel seadmetel. Hind tuleb muidugi kallim kui 2K, aga selle eest tasub ka lisaraha välja käia.

Kas see newest map guarantee tähendab, et saab selle uuema kaardi, kus Eesti on 99% kaetud?

Kui ostetud TomTomi seadme kasutamisest pole möödunud rohkem kui 30 päeva, siis saad kaardiuuenduse tasuta. Aega hakatakse lugema hetkest, kui ühendad oma seadme TomTom Home tarkvaraga. Tarkvara kontrollib automaatselt uue kaardi olemasolu. Seega praegu navi ostes pole probleemi, saad kindlasti uue 100% detailsusega Eesti kaardi kasutajaks. Kas siis juba koos naviga või tasuta läbi TomTom Home tarkvara.

Kuidas saaksi uuendada oma Tomi kaarte? Kasutan seda juba aasta.

Kaarte saab osta kas läbi TomTom HOME tarkvara või TomTomi kodulehekülje kaudu.

TomTom home pakub aastast uuendust. Maksab natuke ala 1000 krooni. Krediitkaardiga saab läbi TT Home osta. Mul installis uued Eesti kaardid ilusti vanade asemele.

Kas see aastane uuendus alla 1000 krooni maksis ainult eesti kaart võisai selle eest ka ida ja lääne euroopa kaardi uuendused?

Selle eest saab kõik aasta jooksul tehtavad põhikaardi uuendused. Väidetavalt uuendatakse kaarte kord kvartalis. See ei tähenda muidugi seda et iga kvartal tuleb välja uus Eesti kaart vaid värskendatakse mingit osa põhikaardist. Seekord oli siis Eesti kord. Kindlasti uuendati ka muid piirkondi kuid mingit listi nende uuenduste kohta ma ei ole suutnud leida. Eesti oma aga sai kohe käega katsuda.

Uuel TomTomi v830 kaardil täienes lisaks Eestile teedevõrk oluliselt ka Leedus (senise 34809km asemel on nüüd kaetud 66675km) ja Venemaal (ca 120000km võrra). Väiksemaid täiendusi tehti Türgis (lisandus ca 11000km), Kreekas (lisandus 8000km teid ja 7500 huviväärsust) ja Rumeenias (lisandus 8800 km teid). Ülejäänud riikide puhul on täiendused juba suhteliselt tühised, lisati enamasti vaid veidi uuemaid teid ja majanumbreid ning korrastati huviväärsusi.

See uus kaart Eestis ikka väga asjalik. Kõik põllu ja metsavahe teed ka nüüd olemas. Kui ennem oli navi rohkem suurlinnas sõitmiseks siis nüüd juba tõsine abimees kogu Eestis. Kaardi ja atlase lapamisest juba ammu loobunud:P

Uus Eesti kaart on küll asjalik selles suhtes, et palju teid on peal, kuid väga palju on vigaseid andmeid: näiteks ei suudeta koostada otseimat marsuuti, sest ilmselt on kuskil teelõigul katkend sees. Kui kriitilisest kohast üle sõidad, tehaks juba uus marsruut. Seda olen kohanud Viljandi maakonnas ja ka Ida-Virumaal sõites. Teine suur probleem on see, et kiputaksegi juhatama metsateid pidi, mida isegi teeks nimetada ei saa ja sõiduautoga läbimatud. Viljandi maakonnas juhatas lausa läbi taluõue. Nii et arenguruumi veel on.

Eastern Europe v8.30 Download 179.5 MB Detailed map covering Eastern Europe with the latest IQ Routes™ data for faster routing. Map coverage statistics:

* countries fully covered (99.9%): Czech Republic, Hungary, Lithuania, Poland and Slovakia
* countries partially covered: Bulgaria (54%), Estonia (72%), Latvia (63%), 

Ehk siis tootja andmetel kaetud ikka sama suur % nagu viimaste aastate jooksul? Saab keegi kinnitada et 8.30 on muutunud eesti osas võrreldes 8.15ga?

TomTom´il mingi jama jah selle Eesti 72%-ga. Eesti kaart muutunud kõvasti paremaks, ka väikesed teed peal. Suht suures ulatuses töötab ka aadressiotsing. Enam ei jää ta Garmini kaardidest midagi maha.

Tegelikut jääb ikka kõvasti maha kaardi täpsuselt. Näiteks- Regio kaardil on lisaks aadressotsingule juba ka talunimede otsing.

Jah, selles on "kloot´il" õigus, et otsing Garmini uutel kaartidel põhjalikum, kuid kui täpsuseks arvestada teedevõrgustikku, siis see neil siiski juba suht sarnane. Kes ka jalgsimarsuute tahab jälgida, sellele vist Garmin hetkel veel tiba parem.

Kui mujal saab täitsa hakkama 8.30-ga, siis Saaremaal paneb ikka täitsa puusse. Hakkad Triigist tulema Mustjala poole ja soovitab kord keerata metsateele, kord mere äärde. Ilmselt on tal kõik teed sama kaaluga seal.

See 8.30 tahab jahh igalepoole metsavahele urgastesse juhatada, kus vähegi tee on, sinna juhatab, mis sellest, et panna kiireim tee ja vältida ka kruusateid. Ikka juhatab kuskilt sellistest kohtadest, kuhu muidu ei satukski üldse, endal küll TT720.

Kas keegi võiks palun täpsustada, kust ma leiaksin aastase kaardiuuenduse ostmise võimaluse.TT Home pakub ainult uusi kaarte osta mille hind küll alla 1000.-EEKi ei jää?

Olen selle kõige uuema kaardiga viimasel ajal kaks korda Saksamaal sõitnud. Mitmeid Ida-Saksa uusi kiirteid pole peal (isegi selliseid lõike, mis on juba paar aastat tagasi valminud). Sageli näitas kaart, et sõidan mööda põldu, juhatas korduvalt ammu suletud teelõikudele jne. Nii mitmelgi korral jäin kokkulepitud kohtumistele seetõttu kõvasti hiljaks. Päris vihale ajas juba lõpus.

Kui oled TT ühendanud arvutiga on aastase uuenduse pakkumise link ekraani paremas ülemises osas.