Torm on Euroopas tekitanud lennukaose

Euroopas ja Põhja-Ameerikas on tormituuled tekitanud päris tõsise kaose. Märkimisväärne hulk lende on kas tühistatud või suunatud teistele lennuväljadele. Eriti hull tundub olema olukord kõikides suuremates lennujaamades (Londoni omad, Pariis, Amsterdam).

Heathrow’s on tühistatud vähemalt 300 lendu, neist umbes pooled BA poolt. See number ilmselt muutub. Ka Gatwickis ja teistes lennujaamades on muudatusi.

Lufthansa ootab suurimaid probleeeme Münchenis.

SAS on tühistanud lennud Stockholmist ja Kopenhaagenist Londonisse, kuid tühistamisi oodatakse rohkemgi. 

Finnair esialgu katkestustest pole teatanud

Teada on veel Wizz Airi, easyJeti Turkish Airlinesi, Air France-i, KLM-i ja teiste lennufirmade lendude tühistamise kohta. Igal juhul tasub juhul, kui lend ees, kontrollida jooksvat informatsiooni lennufirma kodulehelt ning kontrollida SMS-e ja postkasti.

Kui kellelgi on jooksvat infot jagada, saab seda siia lisada.

Kui kedagi peaks huvitama, siis Luksemburgi lennujaam on tühistanud kõik lennud.

edit: mõned lennud siiski maanduvad/väljuvad, aga London, Frankfurt, München jms on endiselt tühistatud.

Olukord on igal pool erinev, näiteks Frankfurdis täna hommikul suuri ärajätmisi ja hilinemisi ei olnud. Saksa Raudtee peatas kõigi pikamaarongide sõidud eile kl 18 kuni täna kl 10, nüüd liiklus vaikselt taastub (v.a. Baierimaa).

Tänu tormile aga üks maailmarekord ka - pühapäeval püstitas üks British Airwaysi B747 tormifrondis New Yorgist Londonisse lennates atlandiülese rekordi, läbides tänu tugevale taganttuulele vahemaa vähem kui viie tunniga: https://edition.cnn.com/travel/article/british-airways-fast-flight-scli-intl-gbr/index.html. Kusjuures idast läände lennates kulus samal lennukil aega 7:35...https://www.flightradar24.com/data/aircraft/g-civp

Sama kehtib ka Euroopa sees, lõuna/edela poole lennates tasub lisaajaga arvestada, samas kui vastassuunas tehakse rekordaegu. Näide: eileõhtune Tallinn-Brüssel 3:20, Brüssel-Tallinn 2:00 (graafikujärgsed ajad vastavalt 2:35 ja 2:20).

lendasin  pühapäeva õhtul AMS-RIX-TLL, peab tunnistama, et nii Luft kui AirBaltic käitusid väga efektiivselt eile. Mul oli mytrip.com kaudu ostetud LH pilet, aga AMS-FRA canceldati juba laupäeva õhtul.

LH viisakalt, ilma küsimata, rebookis AB peale ümber ja teade tuli SMS. Online ei saanud check-ini teha, aga lennujaama check-ini eest rulli ei küsitud, nagu AB tavaliselt teeb.

AMS-RIX hilines korralikult, aga RIX-TLL lend ootas hilinejad ära, mitte ei pannud nina eest uksi kinni nagu eelmisel aastal korra juhtus.

Eile õhtuse Tallinn-Brüssel lennuaega mõjutas suuresti ka see, et Brüsseli kohal tehti mitu ringi. Ca 45 minutit pani see lennuajale otsa.

Hilisõhtune RIX-TLL paar kuud tagasi ootas ka kõik hilinejad Riias ära. Väljalend hilines oma pool tundi ja siis tehti veel lisaks ka jäätõrje aga mind ei seganud. Pigem just positiivne, et hilinemise korral saad ikka koju.