Tõrva meepotti

Sai siis ka Tais ära käidud ja mingit erilist kiidulaulu ja tagasimineku kihku küll ei tekkinud. Lugedes siinseid kirjutisi, jäi mulle mulje, et Tai näol on tegemist paradiisiga kus peab vähemalt korra aastas käima. Igatahes mina seda küll ei toeta. Märksa lihtsam ja mitte kallim on käia lähiümbruses ja saada praktiliselt sama emotsioon. Mis mulle tais ei meeldinud või mis häiris. Liiga kuum, pidevalt 35-40 kraadi sooja. Rahvas kihab nagu sipelgapesa. Isegi rannas ei jäeta rahule. Voodid on liiga lühikesed (vist 195) ja kõvad :P . Enivei kui taisse minna siis kindlasti seljakotiresile, rannapuhkus on rohkem enese piinamine ja tavalisest lebotamisest võid unistada. Variant on muidugi kambapeale mingi suvila kisast ja kärast eemal üürida ja siis rahu nautida. Lennureisist ei hakka rääkimagi, igaüks teab et 10-11 tundi on piin mis piin, pluss transfeerid(phuketi lennujaam oli nagu hullumaja). Kokkuvõtteks eelistan isiklikult mina Malaisiat Taile ning lähiümbrust (Kanaarid, Türgi,Küpros,Kreeka) kaugematele maadele. Järgmist reisi kuigi planeerin Mehhikosse, tea kas see nüüd muidugi lähemal on :) .

Heh, ja mina mötlesin, et olen ainuke, kellele Siiami völud ei avanenud :-)

Jah, olid ilmselgelt seal esimest korda, ja pakettireisijana (Tais siis). Ilmselt oli teid ka elama pandud Puhuketis Patong beachi piirkonda, mis ei ole just see koht, kus saada, või õigemini nõudagi rahu. On ju olemas inimesi, kellele selline kära, kisa ja hullus meeldibki. Nendele on see paradiis seal. Aga seesama Phuket, ja paljud seal ligidal asuvatest kohtadest, pakuvad palju suuremat rahu, head omaette olemist, ja siiraid elamusi, et oled paradiisis. Noh, või siis peaaegu paradiisis :) Ehk siis soojamaa paradiisis õigemini. Minu soovitus on, et ära tee ennatlike järeldusi, vaid tee siiski ära kodutöö, ennem kui kuhugile suundud. Reisipaketi müüja ju ei tea, mis meelelaadi ja eelistustega sa tegelikult oled. Internet on selles suhtes väga tänuväärne koht, kust leida infot selle kohta, mida kuskil peale hakata, ja kuhu seal siis minna. Et kus ja missugused on need kohad, mis just sulle passiksid. Iseasi on see, et ega see Tai sulle vist ei sobi jah, sest: a) Kui lend on kauge, siis ta on kauge. Ega sa füüsiliselt seda lähemale, seda Taimaad, ei too. Muideks, informatsiooniks sulle, et Frankfurt Bangkok reis kestab 10 tundi 10 minutit, aga Frankfurt Mexico City 12 tundi 10 minutit. Niisiis, kui pikk lennureis on paha, on ka Mehhiko vale sihtkoht. b) Palavus. See on isikliku füüsise värk juba. Kui ei sobi, siis ei sobi. Mehhikosse peaksid minema siis talvel, sest suvel (usu mind, ma olen ka seal käinud) on ka seal hullumeelselt palav. c) Suur segadus ja paabel ja kisa ja kära....Tai on Mehhiko kõrval köömes :) Mehhiko ja kogu Ladina-Ameerika võib olla kohati palju pöörasem. Aga Hispaania, Kreeka ja Küpros on tõesti väga normaalsed kohad. Ja ka seal on palju avastada, kuigi tunduvad meile nii ligidal, juba avastatud ja igavad. Tegelikkuses absoluutselt lahedad kohad. Minu viimase aasta sisse jääb Kreeka reis, ja see oli super. Aga ma tegin korraliku kodutöö, ja iseendale ka reisimarsruudi, mis ennast igati õigustas, ja mu meeled siiani väga särama lööb. Super mälestus igaveseks. Niisiis, kodutöö-kodutöö-kodutöö, on kõige hea algus, kui tahad reisile minna, ja sellega ka rahule jääda :)
Edu uue reisi alustamiseks, sest reisimine on lahe :)

Ja krabil Ao Nangis, käisime päris palju ringi aga enivei see mingit erilist muljet ei avaldanud. Aga kodutööd tasub neil teha, kes sügavamat kulturi ja maad tundma tahavad õppida, kes tavalist puhkust tahab, sellel vaevalt mingit ime inffi vaja on. Ilmselt teed sa kodutööd ka, siis kui ntx Keila ujulasse lähed :D .

Kuigi maailmas polegi vist sellist kohta, mis kõigile meeldiks on ühe Phuketi reisi põhjal Tai üle otsustamine sama, mis Eesti üle otsustamine külastades ainult Stockmanni kaubamaja hulle päevi. Ka minu jaoks oli näiteks esimene päev Bangkokis tõeline shokk - polnud ma ju enne seda Aasias käinud - mõne päeva jooksul võid sa näha kogu ELU. Sünnist surmani. Ja ei oskagi öelda, mis hetkest alates ma juba kõrvuni sisse võetud olin. Ma arvan, et sa võiksid/peaksid proovima korra veel, iseseisvalt. Mitte piirduma ainult teatud/tuntud randadega. Ja käima peale lõuna ära ka põhjas. Seal pole nii palav, rahvas on samuti tore ja looduski väga ilus. See oleks hea vaheldus rannaelule. Mehhikot ei kommentaari )). Minule istub Aasia kultuur tunduvalt paremini. Aga eks ilu ole vaataja silmades)).

Nüüd ma võin sinust isegi aru saada. Patong on kaunis jube koht)) Aga kui midagi näha tahad, pead ka enne nn.tavalist puhkust kodutööd tegema. Niisama ei saa siin maailmas mitte midagi ja kui sa arvad, et tarvitseb ainult kohale minna, ja ennäe, siin ta ongi, see elamus, siis pead sa tõenäoliselt veel mitte üks kord pettuma((

Anna andeks Punkel aga mulle tundub, et kui minna täisti teise kultuuriruumi, milleks Tai kahtlemata on, suhtumisega, et lähen nagu Keila ujulasse, siis võib kohalik olustik tõesti kummastav tunduda. Aga mida sa ootasid? Et ei olnudki vaikne nagu Lohusalu rannas? Voodid olid väikesed ja linn kihas mingitest mõttetutest tüüpidest? Mulle tundub, et "mina ja maailm" mentaliteet võis reisis pettumisel olulist rolli mängida. Ma ei saa jätta nõustumata AL-ga - uuri enne põhjalikult riiki, kuhu sa lähed, siis ei teki ka iga asja peale ka "ahhaa-elamusi". Kindlasti on meeldiv, kui inimeste materiaalsed võimalused võimaldavad käia algul Tais ja siis kohe Mehhikos jne., kuid võibolla just seetõttu poleksi nagu põhjust asja uurida. Tahan - lähen. Tehtud!

Lisan ka oma lusika siia suppi :-) Mul oli eeltöö tehtud, nii ajaloost kui ka tänapäevast. Kuulun kotikute hulka. Tai ja kogu Malaka poolsaar on läbi kolatud. Tyhja neist vooditest ja pikast lennureisist, see köik on kökimöki. Kui köik ymberringi kiidavad Taimaa ilusat loodust ja superhead teenindust, siis vägisigi tekib ootusi. Aga... millegi erilisega Tai loodus mulle meelde ei ole jäänud. Puudus nö dramaatika, ja kauneid saari ning sukelduspaiku on mujalgi. Teenindus? Maakohtades parem kui Euroopas, Bangkokis kohati eesti tasemel. Nähtavused? Kui näed yhe templi, oled näinud need köik, näed yhed varemed, oled näinud need köik. Kuna vanu ehitisi pole peale kivitemplite palju säilinud, siis praegused pole arhitektuuriliselt kuigi hiilgavad. Inimesed? Meenutavad paljuski skandinaavlasi, ei päästa kergelt ligi, ei nii avatud kui nt malaid.
Vöib olla olen liiga palju maailmas köikvöimalikku juba näinud ja mul on raske millestki yllatuda?

Ilmselt oleme ühesuguse mõttega või kultuurinägemusega. Kui käisin Kreekas esimest korda, siis peale reisi oli tunne nagu oleks meeletult petta saanud. Kooliajal räägiti neist kui suurtest mälestusmärkidest - värkidest ja kohal olles olid ainult suured kivihunnikud. Arvasin tõesti rohkem .

Kui lähed poodi ja tahad telerit siis selle sa saad, pärast tuleb aga välja, et naabril on sana mark kuid palju parem. Tuleb teada mida tahad ja mitte pärast ohkida.

Olen käinud sealkandis Malaysias ja olen sama meelt. Muidu on ju kena ja odav aga jamasid on rohkem. Palavus on üks asi, kuid piiratud loodus teine. Jalutada saab vaid kindlatel radadel, vaba loodus on ohtlik. Samuti igatliiki putukaid. Pean kindlalt parimateks puhkusekohtadeks Horvaatiat ja Crna Gorat.

Puhkamas käib terve maailm ja vaevalt enamus neist pead murrab milline see maa on . Tavaliselt saadakse turismifirmast inffi mida kohapeal teha saab ja millised on kohalikud olud puhkamiseks(ilm, vesi, söömine joomine jne). Ja kui see inimesele sobib, siis ta sinna ka läheb ja just PUHKAMA, mitte ennast vaevama mingi maa kultuuri või eluoluga. Mida tahab turist, üldjuhul normaalset majutust(osad ka sööki), normaalset teenindust, normaalset randa ja sooja vett, ja et kõik oleks odav. Kõik muu sinna juurde käiv (rannalisad, kohalik toit, eksursioonid jne) on sekundaarne. See kas pidu pillerkaar käb hommikuni või mitte puudutab väga väheseid. Enamus puhkajad ootavad puhkuselt ikka akude laadimist, mitte ennast terve päev võhmale tõmmata. Vaadake väheke saateid kus näidatakse kalleid hotelle, enamus neist rõhuvad privaatsusele, kuna praegu on see ainult rikaste hobi, siis ma usun, et mida rohkem aeg edasi, seda rohkem puhkajaid hakkab privaatsusele rohkem tähelepanu pöörama. Kes siin mainis telekat , siis praegusel ajal ise mingit uurigut teha , milline telekas parem või halvem on, jääb ikka ainult spetsialistide pärusmaaks. Tavainimene läheb poodi ja ütleb oma soovid müüjale ning saab, siis vastava teleka(miks ka mitte mingi mu tehnika vidina). Püüdke selest veneajast juba üle saada, kus inimene kõike oskama pidi.

Asjalikud kommentaarid kõik, aga lisaks veel, et kuidas küll sai üllatusena tulla kuum ilm Tais,suur hulk rahvast ja pikk lennuaeg.See kõik on ju siililegi selge ja oleks pidanud teada olema juba enne reisi bronneerimist.Ausalt öeldes paistavad igalt poolt välja inimeste masendavalt kehvad teadmised geograafiast,ei tea, kas tänapäeval seda ainet koolides enam ei õpetata.

Ikkagi nõus eelkõnelejatega, et tuleks enne aru saada, millist puhkust soovid. Hea reisibüroo oskab ka soovitada, kuidas sobiv pakett kokku panna, aga eelteadmised võiksid ka endal olemas olla.

Kui tahad head sööki, teenindust, puhkust, rahu, privaatsust, seda kõike koos, siis ei leia seda massturismi pakkuvast piirkonnast. Vali puhkuseks parem mõni väike Kariibi mere saar, Maldiivide saarestikust miskit vms. mitte hiigelsuur massturismi resort Tais.

Sama kogemus: esimesel aastal oli BKK ja Pattaya - täielik pettumus, kahtlesime, kas üldse enam minna Taisse. Siiski järgmisel korral olime Koh Samuil Lamai rannas mererannal bungalo tüüpi majakeses ja seal tundsime ennast küll kui paradiisis. Edu valikutel !

kas siis teemaalgataja tõesti ennem sõitu ei uurinud milline ilm on reisisihtkohas või kui kaua lennuk sõidab. Olen ka ise Phuketis käinud(ööbimisega siiski Karonil)ja reisieesmärk oli puhata ja elu nautida ja see õnnestus 100%! Ning palju reisinud inimesena võin siiski öelda , et teeninduskultuur oli küll seal väga hea, kuidagi sõbralik ja siiras ja lihtne, mitte pingutatud. Aga jah, võibolla mõnele sobib selline külmem ja konkreetsem stiil. Ja väiksemad saarekesed kuhu sõitsime olid tõesti oma valgete liivarandade ja sinise läbipaistva veega nagu paradiis.Minul küll ainult ülihead mälestused! PS!Head reisi sulle Mehhikosse ja tunne oma reisist mõnu!Lase ennast vabaks ja tunne rõõmu, et sul on võimalus nii palju reisida!Kõik algab siiski meie enda mõtlemisest ja suhtumiset!

Ehk siis sai kodus hoolega eeltööd tehtud ja tulemus oli seda väärt. Sai otsitud vähe vaiksemat paika ja see ka õnnestus. Olime 2 nädalat Ko Lanta saarel, reis sai võetud Finnmatkate viimase hetke pakkumistest. Lend Helsingist Krabisse vahemaandumisega Abu Dhabis - mugav variant sai vahepeal jalgu sirutada. Transfeer Krabilt Ko Lantale 3 tundi.Ööbisime suht lihtsas bangalos Sea Sand Sun resort Klong Khong beachil, kõik norm eluks vajalik oli olemas. Teenindav personal sai samuti max punktid, ei olnud asja mida ei teatud või mida ei suudetud korraldada. Ilusad rannad, vähe rahvast. Leidus piisavalt kohti, kus sai lausa üksi rannamõnusid nautida. Igav ei hakanud kordagi, erinevaid paadiretki snorgeldamiseks/niisama vaatamiseks olemiseks ümbritsevatele saartele on külluses. Samuti saab rolleri rentida ja saart ise avastada. Turistidest on saarel 90 prossa rootslasi. Seetõttu asub saarel ka rootsikeelne kool, kus käib hooajal 250 last. Naljakas oli vaadata kui nn kohalikud rootslased ise tuk tuki roolis oma perega ringi kimasid. Kohalikud taid on enamuses moslemid, kuid ega seda rohkem märka kui mõnede naiste kaetud nägudest ja osades baarides, kus kange alkohol puudub (vahel ka õlu). Kuid piisas vaid öelda, et tahaks õlut või kangemat kraami, kui löödi roller käima ja toodi õlu poest ;)). Kangem kraam lohistati välgukiirusel kohale kõrvalbaarist.
Kes otsib rahulikku puhkusekohta, kus samas tegevust piisab julgen soojalt soovitada. Seljakotireisi fänn enam ei ole, suht hale oli neid backpackereid vaadata, kui nad +35 kraadiga higist tilkudes ühest bangalost teise tuikusid ja meeleheitlikult vaba ööbimiskohta otsisid. Aga kui see on vastuvõetav, miks mitte. Inimesed on ju erinevad. Sellel saarel on veel ruumi kõigile, vähemalt rannas ;)))

Patong on minu hinnangul Phuketi kõige nilbem paik üldse. Ülerahvastatud, lärmakas, pealetükkiv. Nagu purjus prostituut. Ise olin seal ühel kenal vaiksel rannal, kus vähe turiste ja mõnus rahulik olla. Hotell oli väga mugav, laia pehme voodiga avar tuba suure rõduga.

Massturismi maades tasub käia muide väljaspool hooaega, säästab närve ja raha. Tais näiteks oktoobris-novembri alguses, siis ei saja enam nii palju.

Omast kogemusest lähtudes (olen käinud Tais 4x ja Mehhikos 1x) võin öelda, et mõlemad kohad on lihtsalt suurepärased aga samas totaalselt erinevad. Seda juhul kui vältida suuri turismimekasid nagu Pattaya, Phuket või Cancun.

Kliima suhteliselt sarnane, lennutundide arv peaaegu sama ning rannad ilusad.

Kultuuriliselt/keeleliselt Mehhiko meile sarnasem seega suurem kultuurishokk jääb ära.

Nii Tai kui Mehhiko on kohad kuhu läheksin iga kell tagasi, sest seal on nii palju avastamata kohti :)

Mehhiko on 'kihilisem' ja värvikam kui Taimaa. Ja kui aus olla, siis Mehhikos on rohkem avastamist.

Pole kahjuks Mehhikos käinud aga Tais korduvalt - igal talvel. Tulin just asja, kõik endiselt SUPER! Jään ootama järgmist talve ja tervitused Varesreisidele, ainuke Eesti tur.firma kes pole rahast lolliks läinud.