Toscana ühistransport

Küsimuseks mure, kas Toscana väikelinnade vahelises liikumiseks oleks mõistlik kasutada ühistransporti või siiski peab autole truuks jääma. Plaan on külastada umbes 7-10 päeva vältel Tosacana piirkonda, majutus reisi esimene pool Lucca/Pisa piirkonnas ja teine pool Siena piirkonnas, just linnade külastamisel eelistaksin ise rongiga sõitmist, et jääks ära parkimise jms. mure. Kas keegi jagaks kogemusi?

Aga mis probleem nendes kohtades parkimisega on? Minul küll seal mingeid ebamugavusi ei olnud.

Ära tee endale muret asjadest, mis ei ole muretsemist väärt!

Kas Sul Lonely Planet Tuscany ja GPS on? Kui nii, siis LP soovitas paljusid tasuta suuremaid parklaid, paned aga GPSi tänava nime sisse ja oled kohal. Näiteks Luccas asus see parkla ca 200 meetri kaugusel vanalinna müüridest. Üks parkla oli veel lähemal ka, aga see oli autosid täis. Samuti kasutasime Firenzes tasuta parklat, asus mäe tipus (LP-s jälle aadress olemas), oli küll väga täis see parkla, aga mees tiirutas autoga natukene ja lõpuks sõitsime parklast välja ja parkisime tee äärde, ca 100m kaugusele sellest parklast. Ja sealt alla Ponte Vecchio sillale oli ca 15minutit jalutada. Ainus koht, kus me maksime parkimise eest, oli Pisa linn. Parkimine tänava peal, paariks tunniks maksis ca 1,5 - 2 eurot. Ja Pisa torn jäi taas mõnesaja meetri lähedale. Kohtade leidmisega probleeme ei olnud. Greve in Chianti's samuti oli tasuta parkla (GPS sel ehtkel küll ei töödanud, kuid läksime teiste veinituristide järgi) ja linnake ise õnneks nii väike, et kerge oli parklast jalutada. Seega meie kogemus näitas, et linnades ikka leidub tasuta parkimiskohti ka, mis on mõistlikul kaugusel kesklinnas/vanalinnast.

Meil oli küll rendiauto, aga näiteks Sienas jäime parkimiskoha leidmisega nii hätta, et Firenzesse sõitsime rongiga. Ja rongiga oli tegelikult väga mugav. Autoga oleks muidugi neljakesi odavam olnud.

Kui sa tahad käia linnast linna, siis ma soovitaksin kindlasti käia rongiga, kontrolli enne lihtsalt Trenitalia lehelt üle, kui hästi neisse saab. Kui tahad loodust näha, autoga.

Tänan vastusete eest, nii ma mõtlesingi, et suurematesse linnadesse rongiga ja muud paigad autoga. Kui tagasi tulen anna kindalsti teada kuidas oli.