Transfeer Krabi lennujaamast hotelli

Tere

Küsimus puudutab Krabi lennujaamast hotelli jõudmist. Reisi korraldame ise, aga kuna seekord on kaasas ka kolm last (vanuses 6-8 aastat), siis ei taha väga riskida ja küsiks teadjamatelt, kuidas on soodsam (ja peab olema kindel, et toimib!), kas:

  1. tellida transfeer ette ära siit: http://www.krabi-hotels.com/tours/destination/transfer-services.htm NB! Edasi-tagasi transfeer on soodsam, kui ainult üks ots bronnida. Hind sinna ja tagasi on väidetavalt 55 USD;
  2. loota, et lennukist väljudes on olemas auto või buss, kes pakub emale-isale ja nende kolmele lapsele transfeeri lennujaamast hotelli ukseni soodsamalt kui 55 USD;
  3. tellida takso (see punktis 1 pakutud lehekülg väidab, et sõit meie hotellini kestab umbes 40-45 minutit). Ei tea, palju taksosõit maksaks ja kas 5 inimest koos kolme kohvriga võetakse ühe auto peale; Olgu öeldud, et lennuk maandub kell 20.30. Ja et hotell fransfeeri soovitud ajal ei paku.

Ette tänades!

Internetist ette pole kindlasti mõtet tellida, kui tegu pole just hotelli pakkumisega. Maksate kordades üle.Lennujaama ees on transfeeri pakkujaid ja taksosid palju. Päris kindlasti saate palju soodsamalt, kui 55 USD- see on Aasias kohta ikka väga kõrge hind. Küsige esimese taksojuhi käest hinda ja siis pakkuge sellest poole vähem. Kui ta naerma hakkab, siis küsige, mis tema kõige soodsam hind on. Meie maksime Krabi lennujaamast Ao Nangi sõidu eest 6-le inimesele 1200 bahti - s.o. umbes 30€.

hhr-ile. Aga see 54 USDi on edasi-tagasi hind. Ehk sisuliselt 27 USDi maksan 5 inimese eest lennujaamast hotelli sõidu eest ja 27 USDi puhkuse lõppedest hotellist lennujaama sõidu eest. Seega tähendab see ettemaksu ka tagasisõidu eest ja ma pean uskuma, et kõik toimib. Ja USD kurss on ju EURiga võrreldes soodsam. Tundub, et 54 USDi on vähem kui 30+30 EURi... Või võib loota, et kuna meid on 5 (neist 3 lapsed), siis peaksime saama soodsamalt kui see 30€, mis teie 6 inimese eest maksite? Ei tahaks lastega õhtul kuhugi lõksu ka jääda :(

https://www.suntransfers.com sellelt lehelt edasi-tagasi transfeer läheb maksma 78 eurot (mitte dollarit). Kallim.

Ei jäeta Tais kedagi hätta. Lennujaamad on paksult täis transpordi pakkujaid. On olemas letid, kust saad mingi tingimisvõimaluseta fikshinnaga kviitungi, maksad kohe ja juhile annad ainult selle tšeki - vastavalt sinu olukorrale soovitatakse sulle just sobiv transport. Kui oled seiklushimuline, võid neid lette eirata ja otse taksojuhtidega suhelda. Seda peaaegu ei juhtugi enam, et keegi sulle kaks korda üle pakub. Odavamalt kui letist saaksid, on väga raske midagi leida, sest transpordimaffia on paigas ja liiga odavat hinda pakkunud taksojuhtide autod lõpetavad kurvalt. Lettide kasumimarginaal ei ole suur - kui nad müüvad 800-ga, siis reeglina on omahind 600 ja tingimisruum 100 bahti (2,5 eurot), sest kui lett müüks 600-ga, on ta pakkunud sulle teenust tasuta. Aga mitte kunagi ei saa tingida lennujaamas, vaid linnas müügilettides.

Edasi-tagasi ma ei soovita võtta, see tagasi on liiga kahtlane.

Aga sa võid olla 100% kindel, et Tais üheski lennujaamas ei ole sul kohapeal transfeeri saamisega normaalse hinnaga mitte mingisugust probleemi.

Jah, kui edasi-tagasi on 55 USD, siis on enam-vähem hind. Samas meid oli 6 ja taksosse ära ei mahtunud, mistõttu vajasime suuremat autot ja sellest kõrgem hind. Mulle tundub ka see ette edasi-tagasi ostmine pisut kahtlane. Tais üldiselt toimib kõik kohapeal väga hästi. Ja tagasi saate kindlasti ka juba hotellist või kuskilt tänavalt transfeeri organiseerida.

Avaliku minivaniga ühe otsa sõit hotellini Krabis või Ao Nangis maksis kuskil 80...100 BHT in. Minivani taksona peaks saama 800BHTiga samadesse kohtadesse.

To Lopster: midagi sassi ei aja? Nii odav nüüd kah pole lennujaama ots! Jätsid 0 panemata lõppu?

veebruaris saime lennujaamast 90-ga krabi linna,bussis küsiti mis hotell,bussijuht peatas hotelli ukse ees,pilet lastele peaks veel odavam olla

Tunnistan, et need on 2013.a andmed. Vaatasin märkmetest, tõesti oli sõit hotelli Krabis 90 BHTi nägu. Tiirutati mitu hotelli läbi, kus oli mahaminejaid, enne kui kohale saime. Ega need hinnad väga palju seal tõusnud ei ole. 2017 sai 6 tundi bussisõitu +praam Patongist Koh Phanganile 850BHTi eest.

Ära jumala eest midagi ette osta,Tais suuremjagu ausad inimesed ja meeldiv nendega asju ajada.Tingimisruum suuremjagu puudub ja on üleüldiselt paigas. Krabil on 2-3 suuremat takso/transfeer firmad kes koike haldavad.Kui viitsinud oleme,siis 1000bht pealt annab 100-150 alati maha kaubelda aga alati ei ole nainud sellel mottet.Kui sa ütled mulle oma hotelli nime ja asukoha,saan sulle saata täpse hinna aga kuna sa mainisid et soit kestab kuskil 45 min,siis arvatavasti Ao Nangi kandis hotell.Kuna alles viibisin krabi lennujaamas ja tegin takso hindadest pilti lennujaamas. Aga pohi linnadesse hinnad mini bussiga sellised,Ao nang ja selle ümbrus ca.1100bht,krabi town ca.600bht ja juba paari tunnised soidud mis phuketi poole jaavad,on kuskil 3000bht.

Meil minek Red Ginger Chic Resort. Ma saan aru, et ette pole mõtet transfeeri netist tellida. Kas saad sellelt tehtud pildilt hinda vaadata? Nüüd vastas hotell ka meile, et hind on 300 THB/ per person/ one way.

No kui Phuketis maksis minivaniga lennujaamast hotelli viimine u.180...200 bahti inimene siis Krabil on pigem soodsam

See hotell asub jah Ao nangis.Krabi lennujaamast saate privaat minibussi votta 1100.-bahti eest(ca.30eurot).Kui lennujaamast seest osta ei soovi,siis väljast saate vb kuni paarsada bht odavamalt ka.Lennujaama ees on kohe parkla ja see minivanne täis.Sinna mahute ilusti koik sisse.Sinna kus teil hotell asub,soitab ka ühistranspordi buss,nägu 90bht.Sellisel juhul peate kondima hotellini umbes 500meetrid jala,kuna see buss soitab mooda ranna äärt. Mitte teemasse minev asi,siis Ao Nangis pole üle 3 päeva midagi teha,teie hotell asub ka pohi rannast ja tänavadest paar km eemal nopparat thara Rannas,seal alles ehitatakse uusi hotelle hetkel.Teie hotelli suhtes vottes,teisel pool rannaloppus on sadamas,kus saab phuketile ja muudele saartele soita.

Me olime kevadel AoNangis. Enamus ajast käisime Nopparat Thara rannas - see on väga ilus. Kui minna päris paremale ranna lõppu välja, on kaljude vahel privaatne rand, kus on vähe rahvast. Sealt saab ujuda või mõõna korral läbi vee jalutada kaljusaare juurde snorgeldama. AoNangi põhirand, mis asub mere poole vaadates vasakul, on ülerahvastatud, aga seal on rohkem melu, rannarestorane ja tänavakaubandust. Kindlasti tasub sõita AoNangist mõnele teisele saarele ka.

Ma väga tänan kõiki vastanuid. Jääme siis lootma, et seal kõik toimib ja midagi ette ei telli (kuigi ette tellides tundub asi soodsam, aga mitmed hoiatavad tagasisõidu transfeeri ette äratellimise eest). Eesmärk oligi lastega vaikne rannapuhkus veeta eemal pidevatest kauba pähemäärijatest (lapsed võtaks/ostaks kõigilt kõike, olenemata hinnast) :) Mõtlesime Phi-Phi saart külastada ja Tiger Cave Temple, Emerald Pool ja Krabi hot springsi. Siit saab päris palju infot: http://www.krabi-hotels.com/tours/daytrips-excursions.htm. Ega kolme lapsega, neist kahe 6-aastasega väga palju teha ei jõua. Rahakott ka ei kannata kõike. Aga arvatavasti pole mõtet ei transfeeri ega ka ühtegi tripi siit ette ära tellida.

Meie tellisime transfeeri Krabi lennujaamast Ao Nangi Krabishuttle.com kaudu ja kõik sujus ideaalselt. Lend maandus varahommikul ja meie nimega autojuht oli vastas ja hind 600 bahti. Mulle meeldib, kui asjad on ette bronnitud ja ei pea kohapeal jebima.

Meil oli vist Krabitaxi.com... viis lantale. Tutikas Land Cruiseri maastur. Kõik sujus sujuvalt

Üleüldiselt on koik turismiga seotud asjad Krabil hästi korraldatud ja probleeme esineb vähe,Kõik tehakse turisti ees ettetaha ära ja ei pea nendega tomblema nagu kuskil egiptuses voi türgis.

Loomulikult võib ka ette tellida ja netist ette ära osta, lihtsalt märkused.

  1. Kohapeal on alati soodsam. Ette tellides tulevad soodsamad ainult väga pikad otsad (3-6 tundi privaatautoga kuskile).
  2. Krabi ainus mõte on olla turismipiirkond. Kohapeal on tohutu valik, sadu lette ja putkasid, mille ainus mõte on sulle reise/transporti müüa. Süsteem on sisse õlitatud ja kuigi tundub, et on meeletu valik, müüvad nad kõik tegelikult sama toodet - mõne üksiku firma korraldatavaid reise ja pakette. Kõigil nendel reisidel on konkreetne omahind, mis kõigile edasimüüjatele sama, erineb ainult juurdehindlus. Kõige kõrgem juurdehindlus rakendub interneti kaudu ette tellides.
  3. Transpordi ettetellimine muidugi toimib ja hinnavahe on vaid mõned eurod, aga kui lend hilineb või mingi probleem tekib, siis võib olla jebimist ja tagaotsimist. Seega on muretum mitte ette mõelda ja võtta suvalisel hetkel kohale jõudes mõni variant. Hinnad on paigas, kõigel on väga konkreetne omahind või kokkuleppehind, millest allapoole ei minda, seega 98% juhtudest on hinnaerinevus 100-200-300 bahti piires ja sõltub sellest, kui väikese vaheltkasuga on keegi nõus sind teenindama. Loomulikult on kõikjal ka oma varrukamehed ja pakkujad, kelle äriidee on leida mõni ullike kümnekordse kasumiga, kuid Tais on selle tõenäosus heal juhul 2%. See pole Egiptus, kus jutt algab 10 rahast ja kui viimaks 2 raha maksad, oled ikka kolm korda üle maksnud. Ka kohalikud elanikud sõidavad/söövad selle omahinna+mõistliku kasumiga ja kuna Tai normaalne päevateenistus lihttöö eest on 400-500 bahti ( 10-15 eurot), siis on see eurooplasele soodne koht tänu sellele, et kõik saavad tarbida hinnatasemel, mida saab endale lubada 10 eurot päevas teeniv kohalik. Loomulikult on üles ehitatud 5-tärni hotellide, eliitrestoranide ja luksuslike privaattransfeeride sektor neile turistidele, kes tahavad maksta, aga kohalike hindadega sektor on kõigile turistidele kättesaadav ja igasuguse tingimiseta avatud. See pole peidetud "ainult kohalikele ja asjassepühendatutele ja tingimisvõimelistele" hindade varju nagu enamikes Põhja-Aafrika, Lähis-Ida (aga ka mitmetes Aasia) riikides.