trip-krainetrip-ukraine-dark
Transport Lõuna-Goast Hampisse

Hei! Kas kellelgi kogemusi, kuidas kõige mugavam Lõuna Goast (ilmselt Agonda beachilt) Hampisse-Hospetisse minna? Rong, ööbuss või kodustatud autojuht? Kaua seal olla tasuks - kas ööbima tasuks jääda Hospetisse? Majutusesoovitusi? Ette tänades...

Varahommikune rong, loksub umbes 8 tundi, ühe terve päeva arvesta Hampi tarbeks. Käisin eelmisel aastal. Leidsin, et rongipiletitega tegelemine (Indias paras pain in the ass) ei ole asi, millega tegeleda tahaks, seepärast võtsin paketi ja tagantjärele mõeldes ainuõige tegu- Hampi on hoomamatult suur ja ka hea kodutöö enne minekut ei asenda asjalikku giidi, kes oskab juhtida tähelepanu huvitavatele detailidele ja legendidele ning sõelub välja (ajakava arvestades) külastamist väärivad kohad. Kahtlustan, et kõike vajalikku ise sebides- mälestiste vahel ringi sõitmiseks transporti, hotelli, kaarte jms tuleb omalkäel sõit kokkuvõttes kallim kui paketina ostes. Supergiidi- ja reisisaatjaga paketti vahendas Valerie travel, kontoreid leidub nii Calangutes kui arvatavasti ka mujal Goas.

Hampis ma ise ei ole käinud. Jokker on käinud ja kui talle sõnumitesse kirjutad, siis ilmselt saad samuti asjakohast infot. Rongipiletite ost Indias kohapealt on väga närvesööv tegevus ja kohati soovitud kuupäevaks on isegi võimatu piletit saada. Rongipileteid saab broneerida-osta ka internetist, selles oskab sind väga hästi juhendaja tripi kasutaja Ranno. Kodus, sohvapealt rongipileteid soetades ei ole see sugugi närvesööv tegevus, vaid on aega rahulikult kalkuleerida ja mõelda. Kui rong sõidab Goast Hampisse ca 8 tundi, siis igal juhul on mõistlikum võtta öine rong, sest nii saad ka ühe majutuse raha kokku hoida, sest magad sa ju rongis. Giidi teenuseid ma ei kasutaks, sest hea kodutööga näed isegi põnevamaid kohti ja kindlasti tuleb see soodsam ka :) Samas kui soovid reisida nn mugavustsoonis, siis on loomulikult auto+autojuht+giid vägagi teretulnud :) Valikute küsimus.

Oleks nagu kuulnud, et rong läheb vaid päeval, buss on ainus öösel sõitmise võimalus. Eks peab veidi infot koguma, siis saab otsustada.

Valerietravels teeb selliseid rongiga pakette, hind küll salastatud :) http://valerietravels.com/hampi-trip-in-goa-by-train

Läbinud selle teekonna teist pidi, öise rongiga. Rongipileteid hakatakse mäletamist mööda netis müüma kolm kuud varem. Kui konto tehtud, pole nende soetamises midagi keerulist. Võivad küll üsna ruttu, isegi tundidega otsa saada mõned marsruudid paremates vaguniklassides, sestap ostsin ise sõna otseses mõttes kohe pärast müügi algust. Hampis sai ringi kolatud omal käel ja jala, enda meelest sai tähtsam ära nähtud ja mingeid kulusid ei olnud peale ühe templikompleksi, mis oli piletiga. Saab ju internetist juurde lugeda, mis ja kuidas. Teisel pool jõge rentisime jalgratta niisama ringi uudistamiseks. Soovitan kindlasti üle jõe ka käia, eriti kui on soovi mõni külm õlu karastuseks võtta, mida nn pühas linnas teha ei saa. Loomulikult soovitan ööbida Hampis, mitte Hospetis, kui veel saab -- kuna varemed asuvad sealsamas igal pool, plaaniti juba paar aastat tagasi asula sealt ära kolida. Nii et uurige, kaugele sellega on jõutud. Loodetavasti ei ole üle jõe asuva hipiküla kallale mindud. Ise olime kohapeal kolm ööd ja oleks tahtnud rohkemgi olla, väga mõnusa fiilinguga koht.

Tere Hampi huviline, Endal süda on siiani Hampis Hampi väärib külastamist. Rong on bussiga võrreldes superlux. Rong on mõnus ja väga eksootilineelamus. 2. Klassis no ac oli nauditav sõita. Kui oled õllelemb siis uuri Hampis kummal pool jõge alkohol lubatud on? Ise peatusin õllesõprade poolel jõge Gopi Guesthouses kus hütt maksis 150 ruupiat per öö ja Guesthouse vabaõhukohvik asus ulmeliselt kaunite vaadetega riisipõldude kohal.Aastaid hiljem ei ole midagi mis suudaks seda kaunist vaadet ilu poolest võita kuigi kuue aasta jooksul indiat väisanud talveti, Hampi jääb hinge oma lummava ilu tõttu ja muidugi ka graniidist säilmed sinna juurde. Kohviku eripära , nauditav lebo asend - kõik külalised pikutavad mattidel... (ilmselt immiteerides oopiumimattidel lebamist) osad külastajad lihtsalt mediteerivad ja mõned moodsad kutid kimavad savu. Enamus piirdub paari õllega. Jalgratta rent ja ümbruse uuringud on parim elamus mida indias kogetud. head uurimist.

Aitäh kõigile. Selles olen kindel, et külastamist väärib! Ja rongi eelistan ka kindlalt bussile. Kogun lihtsalt poolt- ja vastuargumente, kas sebida rongipiletitega ise ja jääda soovi korral pikemalt peatuma või võtta rongiga valmistripp :) Rongikogemus on olemas ja ac2 ning ac1 sobivad reisikaaslasele paremini, aga sinna ka keerulisem piletit saada. Praegu pole enam kolme kuud aega ka, et pileteid ette võtta ja keeruline oli see ka ilma india telefoninumbrit omamata. Olen kuulnud, et majutust ette broneerida Hampis ei ei olevat vajalik, ikka saab. Kas kellelgi sellega kogemust?

Valeritravel pakkus:

The Price for the Below mentioned trip is Rs 4300 Per Person.

​HAMPI 2 Nights/ 3 Days Day 1:

Pick up from the hotel between 0500 hrs to 0530 hrs then We depart by train from Margao station at 0750hrs one of India’s most spectacular train journey which pass through the Western Ghats. We pass through untouched rural villages, Innumerable rock tunnels which are wet by spring water. The train even passes over the Goa’s famed waterfall “DUDHSAGAR” We arrive at 1500 hrs approx .After checking into the hotel Rest for the day.

Day 2:

Breakfast between 0630 hrs to 0730 hrs then proceed for Full day sightseeing tour of hampi with a lunch break in Hampi. The tour starts taking you through the erstwhile capital of the Vajayanagara kingdom, is full of delightful surprises- The Vithala Temple with its musical pillars and stone chariot, the Virupaksha temple Ugra Narasimha 6.7m tall monolith and much more…………

Shri Virupaksha Temple, Kadale Kalu Ganesha,Sasuve Kalu Ganesha, Krishna Temple,Ugra Narasimha, Badavi Linga, Udhana Veerabhadra, Under ground temple, Palace Area, Queen’s bath, King’s palace, stone chariot etc. Time given at the Tunga Bhadra river and in the evening go to malyavanta hill for panoramic view and sunset, then Back to hotel .Overnight stay in hotel.

Day 3:

After Breakfast check out of the hotel at sharp 0600 hrs and drive to the train station to catch train back to Goa at 0630hrs. Arrive Margao at 1500hrs approx. Transfer to hotel within 1 or 2 hours.

Tours ends. Price Includes : Hotel Accommodation (Bed & breakfast, Non Ac), Sightseeing with an English speaking guide, All transfers & Train tickets(return) on a 2nd Class sleeper Non Ac.

Days of Operation : Tuesdays & Thursday s Journey By Train : Approx. 08 hours. Recommended : Good walking Shoes, Cap, Light Insect repellent, Loads of film & Torch. Please carry your Passports.

MOUNUMENT FEES & MEALS NOT INCLUSIVE​

Küsisin ise ka Valeritravelilt pakkumist ja täpsemat programmi, aga veel ei ole saanud. See on siis küll hea hind, oletasin mingi 12 000 ruupiat pigem. Kui rongipileteid ei õnnestu saada, siis see on igal juhul ok võimalus seal ära käia :) tänan väga!

Ei olnud mingit probleemi kohapeal majutust leida ilma ette bronnimata. Üle jõe minnes on hea teada, et paadid lõpetavad vedamise kell kuus õhtul (kui õigesti mäletan), selleks ajaks tasub end sellele kaldale sättida, kus öömaja asub. Ise ööbisime mõlemal pool.

Ei olnud mingit probleemi kohapeal majutust leida ilma ette bronnimata. Üle jõe minnes on hea teada, et paadid lõpetavad vedamise kell kuus õhtul (kui õigesti mäletan), selleks ajaks tasub end sellele kaldale sättida, kus öömaja asub. Ise ööbisime mõlemal pool.

Ostsin homseks margao-hubli rongipiletid. Edasi bussiga. Tundub, et kui pikalt ette ei booki hospetisse, on see koige moistlikum lahendus. Piletid vabalt saadaval.

Lihtsalt infoks, et see siin jutuks olnud trip Lõuna Goast Hampisse sai tehtud hoopis autoga. Ma usun, et Valierie Travelsi poolt pakutav variant on ka täiesti ok, aga siis poleks ööbimisi Hampis kohapeal hipikülas, mis on omaette mõnus kogemus (neil on ööbimised kõrval asuvas Hospeti linnas)ja rongiga ei saa ka teel peatuda ja ringi vaadata, kui keegi-miski meeldib. Valerie hinnad olid 4300 INR inimese kohta, kahele oleks siis olnud 8600 Auto hind oli 12000 INR, aga mu meelest tasus ära igati (tegelikult on see ju alla 100 euri nägu kolmepäevase reisi eest). Sõiduks kuluv aeg samuti 8-9 tundi nagu rongiga, ehkki maad ainult 330 km. Teele jäävad suuremad linnad on Hubli ja Koppal. Teelt eksimise tõttu sattusime Lakkundi külla (suht Koppali lähedal) aga sinna peaks minema kindlasti. Küla keskel varemed a la Hampi ja ümberringi käib elu nagu oleks ajamasinasse sattunud. Ja Hampi ise on muidugi müstiline koht.