Transport Martiniquel

Uurisin netist transpordivõimaluste kohta Martiniquel ning info eri lehtedel on vastukäiv. Kusagil väideti, et ilma rendiautota ei ole seal midagi teha, sest ühistransport liigub juhuslikult ning harva. Teisal jälle kiidetakse, et marsruuttaksod "taxicod" on odavad ja sõidavad saarel igale poole. On kellelgi kogemusi?

On Sul omal või kellegil teisel äkki jagada infot Martinique kohta, kui omal samasse sihtkohta piletid veebruariks. Ette tänades.

Minul kahjuks ei ole, sest ei jõudnud sinna seekord. Piletid olid eraldi ostetud ning esimene lend jäi ära.

Tänud vastamast. Tundub et Martinique on paljudel tripikatel veel vist avastamatta kuna infot väga ei leidu. 

Martinique kohta suurt midagi infot ei leia jah, aga oktoobris sai käidud 2 nädalat.


Äge saar ja plaanis tagasi minna millalgi. Soovitan auto rentida, sest jala ilmselt raiskab väga palju aega ära. Ise tegime selle vea, et võtsime manuaalkastiga auto. Ei teadnud, et saare ülemine pool on väga mägine + ummikud aeg-ajalt. Manuaaliga ummikus kuskil mäeküljel olles, nägu taevapoole, ei ole eriti hea olla, niiet estakaadi sai ikka mingi 500x küll tehtud. Saare põhjaosas oleks maastur parem, sest asfaltteed on auklikud ja järsud seal.

Tasub päevi ette planeerida, sest kell 06:00 läheb valgeks ja 18:00 läheb jube ruttu kottpimedaks. 2h lisaks kuskil ummikus keset Fort de France passid hommikul, siis valget aega jääb lõpuks vähe kätte.

Pühapäevaks tasub toit ette ära osta kuna kõik poed on kinni. McDonalds ainsana oli lahti.

Seep12, mis kohti soovitad külastada ja kas takso on kättesaadav ja mõistliku hinnaga kui autot mitte võtta?

Taksot ei kasutanud aga minu teada on see üsna kallis lõbu seal. Pakun, et hinnad on vast mõnikümmend eurot ots.  Arvan, et ilma autota läheb keeruliseks kui just niisama "Les Trois Ilets" piirkonnas (turistikas) paikne olla ja tsillida ei taha. Kui mälu ei peta, siis Uber seal ei toimi ka nt.


Soovitan terve saare läbi käia kui võimalik. Rannad (Les Salines, Anse Couleuvre), rummivabrikud, botaanikaaed, vulkaan Mount Pelee jne.

Pealtnäha väike saar, aga 2 nädalaga ei jõudnud isegi täitsa tervet saart läbi sõita.


Kindlasti auto. Saartele ei ole ju mõtet ennast hotelli aheldada (vähemalt minu arvates). Martiniquel on nüüd valmis ka "trammiliin", millega saab lennukast FDFi ja sõidavad MB Sprinter linnade vahelised bussid (erkrohelised), millega on võimalik liikuda, kui tõesti autot ei taha/ei ole võimalik võtta. Aga siiski on auto 100x mugavam eeldusel, et peale resordi muu ka huvitab ning oled ise oma aja peremees. Taksod on väga kallid ning Uber jm seal ei toimi.


Salines on biitšidest kõige turistikam, aga seal kena valge liiv ning pikk strip, olemas nii "väike" kui "suur" Salines + ning neist edasi ida poole veel ka nudistide ala.

Mulle endale meeldib väga Diamanti rand, sest seal suuremad lained ja tegemist rohkem. Kui mäest üles Anse Noire'i poole sõita, saab ka ilusad vaated Diamant Rocki peale üle vaadata. Musta liivaga randu siis veel põhja pool läänes, kus Mt Pelee asub. Vulkaani "otsas" olen kaks korda käinud, aga kummalgi korral ilmaga ei vedanud. Võrreldes La Soufrierega kindlasti lihtsam ronimine. Pelee peale tasuks ronida mööda St Pierre tagust rada, seal on vähemalt mingigi lootus, et näete maad ja vett, sest üldiselt tipp on ikkagi pidevalt pilvedes.

Poodidega on nii, et kogu monopol (CF, LP ja Casino) on pühapäeviti 12.30ni lahti. Muidu 20.00ni.

Lisaks tasub käia ka Les Trois Iletsi juures olevas Martinique "mustade" ajaloo vabaõhumuuseumis. Tekstid kõik inglise keeles olemas ning väga informatiivne koht. Annab ülevaate kogu koloniaalajaloost ning elust-olust.
https://www.lasavanedesesclaves.fr/photos

Suhkruroomuuseum jm jätaks ise vahele. Parem minge parem mõnda korralikku rummikotta, kus antakse suhkruroost ja selle kasutamisest hoopis põnevam ülevaade koos põneva proovimisega ;) Kui veab, saate värsket sucre de canne´i ka proovida ;)

Ma ka seda meelt, et isegi 2 nädalat on vähe ja tuleb uuesti tagasi minna.

Suured tänud Udoka ja Seep12 põhjaliku vastuse eest:) 

Ma ei tea kas season praegu või mitte, aga enamus autod kõik välja renditud ja hotellid ainult mõned üksikud järel. 

November-veebruar on tõesti tipphooaeg. Samas autosid peaks jaguma, kuid hinnad lihtsalt üsna kallid. Hotelli asemel võtke julgelt Airbnb.

Meie käisime seal küll vaid põgusal päevatripil St. Luciat külastades, kuid võrreldes St. Luciaga on Martinique üldse kallim, samas on tunda ikkagi ka Euroopa hõngu ja teed olid korralikumad kui St. Lucial.  Teed olid kitsad eriti linnades seega rendiks tasub võtta ikkagi väikeauto ning olla tähelepanelik parkimisel. Marsruuttaksosid teedel eriti ei näinud aga vbla kasutasid nad rohkem nö kohalikele mõeldud teid, ka nö päris taksosid oli vähe näha.