Viimased kommentaarid

Suured tänud Udoka ja Seep12 põhjaliku vastuse eest:) 

Ma ei tea kas season praegu või mitte, aga enamus autod kõik välja renditud ja hotellid ainult mõned üksikud järel. 

Seep12, mis kohti soovitad külastada ja kas takso on kättesaadav ja mõistliku hinnaga kui autot mitte võtta?

Me oleme nüüd kahe kuu jooksul kaks korda samad sihtkohad läbi käinud. Lennuliiklus kiire ja odav, isegi paar päeva ette ostes (mitte nagu euroopas viimase hetke piletid meeletu hinnaga) 

AirAsia, Jetstar, Scoop jne odavlennufirmad, aga tõesti korralik ja professionaalne teenindus. Lennukid paremad kui mistahes Ryanairi voi Norwegiani omad. 
Singapur ja Kuala Lumpur selle piirkonna aasia linnadest koige sarnasemad euroopale. Väga arenenud ja turvalised. 
Singapuris ööbimisvõimalusi mitmeid (enamus suht kallid), aga Kuala Lumpuris 5 tärni hotelle leiad alates 30 eur ööpaev. Me oleme kasutanud kesklinnas The Face /Platinum Suites, mis on taiesti kesklinnas kaksiktornide lähedal, katusel bassein ja vaade nagu Singapuri Marina Bay Sandsis:) öö maksab kolmetoalises korteris kus kõik olemas 60-75 eur. (Kui soovi voin otse kontakti anda) 
Keegi küsis viisadest, siis viisadega probleemi ei ole, küsitakse Kuala Lumpuri soites edasise reisi piletit mõnikord. Aga Tai, Malaisia, Singapur, Filipiinid, Hong Kong, Macao, Indoneesia kusagil pole probleemi riiki sisenemusega. Langkawi jõudnud ei ole

Tervist, sain siit väga palju uut informatsiooni ja tänud, et neid kogemusi on jagatud. Küsiks siiski veel, kas on kedagi kes viimase paari aasta jooksul on Keeniat külastanud, täpsemalt Nairobit. Kui turvaline on seal liikuda naisterahvaga, milliseid hotelle Nairobis või seal lähedal soovitate (korralikke hotelle või midagi uut ja põnevat) 

Millist safarit ja kust otsida, palju umbes maksavad keskmiselt. Mille suhtes veel tähelepanelik olla. Kas toit on ohutu, kus süüa. Milliseid põnevaid kohti külastada. Reisi aeg 26.03-07.04, 10 paeva kuskil. 
Tänud ette kes jaksab ja viitsib vastata. 

Tänud vastamast. Tundub et Martinique on paljudel tripikatel veel vist avastamatta kuna infot väga ei leidu. 

On Sul omal või kellegil teisel äkki jagada infot Martinique kohta, kui omal samasse sihtkohta piletid veebruariks. Ette tänades.

Norsu vaata palun mu esimesi vastuseid. Jah, oli minu viga, et ähmiselt sai esimesed read valesti sõnastatud, millele sa ise ka tähelepanu osutasid, kuid vabandasin ja parandasin read koheselt nii, et sadat inimestki ei joudnud veel teksti süveneda. Ei olnud kordan veelkord plaanis kedagi sellega solvata või maha teha.

Niipalju kui mina tean, siis olen siin olnud sama kaua kui sinagi, aga pole väga aktiivne kommenteerija olnud ja samas ka pole otseselt abi vaja läinud. 
Selle jaoks see foorum siin ongi, et inimesid saaksid infot jagada ja ka mõne jaoks rumalaid küsimusi küsida. Aga kommenteerida inimeste küsimusi/muresid stiilis appi 34+ (ma ei tea isegi mida see tähendama peaks, mis ime vanusemäär see kogemuste ja teadmiste juures peaks olema), saa täiskasvanuks; vaimust vaene ja süüdimatu ei peaks küll inimeste küsimuste (kellegi jaoks rumalate küsimuste) vastused olema. 
Väga suurepärane kui tead asju teistest paremini, usun, et kõik olekskid väga tänulikud kui teeksid seda viisakalt ja austusega. 
Kui sa arvad et aastas 20-30 sihtkohta on vähe reisida siis tõesti olen nõus sinuga, ise nii ei arva. Anna andeks, aga teatud olukordadega pole siiski varasemalt kokku puutunud ning mille kohta lootsingi siit foorumist abi saada ja ka infot teistele jagada, kuid tekst oli tõesti valesti sõnastatud ja veidi segane alguses.
Eelmine aasta tegin näiteks kõik lennud ette ostes ja eraldi bookides 27 päeva jooksul 13 lendu. Igas sihtkohas 2-3 päeva ja ühegi lennuga ei tekkinud probleemi. Siiani koguaeg hästi läinud ükskõik kuskohas käinud ja nüüd selle reisiga väga palju uusi kogemusi ja probleeme olnud (enamjaolt ka oma muudatuste tõttu). 
Tagasitulles Kuala Lumpur - Dubai lennu juurde läbi India loobusin odavamast variandist ja ostsin pileti Emiratesi lennule Singapur-Dubai ilma vahepeatuseta. India saatkonnast täiesti võimatu kedagi kätte saada helistades ja kirjutades. Indianvisaonline -st vastatakse samuti, et pöördu oma lähima saatkonna poole ja peale e-viisa ei õnnestu sealt transiitviisat teha. 
Pilet küll kallim kaks korda, aga vähemalt asi kindel. Imelik lennupiletite juures veel see, et Singapur ja Kuala Lumpur ainult tunni kaugusel teineteisest, aga Kuala Lumpurist pea kaks korda kallim lennata otse Dubaisse. 
Norsu - rohkem päikest su ellu -Peace!

Markus1 Dubai reis oli tõesti edasi-tagasi koos ostetud, kuid sain Norwegianiga väga ilusti kaubale. Dubaisse lend tühistati ja makstakse lennujaamamaksud tagasi. Tagasilend Dubaist kenasti jõus ja kõik muudatused ilma lasatasudeta:)

Tänud Markus1 vastuse eest.


Norsu, kui sul midagi tarka õelda ei ole siis võiksid oma kommenteerimised omale hoida. Jah, olen reisinud palju, aga teatud olukordadega pole lihtsalt varasemalt kokku puutunud seoses ettearvamatute reisimuudatustega. Netis on infot igasugust, üks räägib üht, teine teist.  Eriti vajalik on see situatsioonides kus infot ei saa kuidagi lennufirmadesse helistades, emailidele ei vastata jne. Trip.ee pidi olema koht, eriti foorum, kus saab uurida, küsida ja jagada infot. Kui sulle tunduvad mõned küsimused rumalad, siis palun ignoreeri ja mine kommenteeri muid algatatud küsimusi, kus on samuti igasuguseid lihtsaid ja vahel tõesti vbl isegi veidi naljakaid teemasid. Või käid sa igalpool samamoodi targutamas ja õiendamas. Tundub, et aasta ei alganud sinu jaoks vbl kõige paremini, äkki peaksid puhkusereisile minema;)
Teistele abistajatele ja arvamuste avaldajatele alati suured tänud ette!

Norwegianiga oli pilet Helsingist Dubaisse ja tagasi. Kui neid eelnevalt teavitada ja tühistada sinnalend kas siis ka ei õnnestu tagasi lennata? See nagu Tallinki laevadega juba sama jama:)

Korralik seiklus on samuti Kuala Lumpurist Dubaisse saamisel kuna vahepeatus Indias. Teeks heameelega India viisa, aga kedagi kusagilt kätte ei saa nii telefonis kui emaili kaudu. Vaatasin Soomes India saatkonna kodulehel oli transfer viisa 22 eur, mitte 80. Aga e-viisa taotlemisel seda kuskil ei pakuta. Kellegil on kogemust kas transfer viisat saab ainult saatkonnast voi on seda lennates kohapeal ka võimalik taodelda?

Isaac point on selles, et meil on tagasilennupiletid Sanyast Helsinki läbi Pekingi ja Amsterdami juba ostetud 2 jaanuariks. Kuna vaja oleks äriasjus päevaks Kuala Lumpuri minna, siis mõtlesime, et pikendaks puhkust ja lendaks Sanyast Pattayasse 160 eur 3 jaanuar ja sealt edasi Kuala Lumpuri 56 eur 7 jaanuar. Kuna meie järgmine reis tuleb peale 10 jaanuar Dubaisse siis oleks mötekam ja odavam otse Dubaisse juba lennata. 244 eur aga läbi India:S Kõik muud piletid on otselennul 800-1000 eur. 

Siit vbl kellegile rumalana tunduv küsimus,  kas lende on võimalik nagu laevapiletitega ka ümber bookida või hüvitist saada kui neid ei kasuta:)? 

Tänud vastuste eest. Jällegi paras riskimine ja jändamine. Kas keegi India viisat on taodelnud viimasel ajal ja kas see on pikk ning kallis protsess? 

AndresR tänud lingi eest, kuid siin kohapeal seda avada ei saa. Samuti ei toimi kõik muud apid kohapeal olles millegipärast või ma siis lihtsalt ei oska neid tööle seadistada. 

Vatse - pileti ostaks kiwi.com kaudu kus Kuala Lumpurist India lendaks Air Asia ja Indiast Dubaisse IndiGo. Üldiselt on pagas alati lõppsihtkohta läinud ka erinevate lennufirmadega sõites. 

Tänud Isaac täiendava info eest. 

Tegime reisiplaanides muudatuse ja suundume edasi Taisse puhkama. Reisi lõpuosas tahaks lennata Dubaisse läbi India (Tiruchirapalli), kus tuleb lennufirmat vahetada. Siit tuleb ka järgnev küsimus India viisa kohta. Ega Indias ei nõuta seljuhul viisat? 
Tänud ette vastajaile. Kuna omal hetkel Hainanis suurem osa kasutatavaid veebilehti ja sotsiaalmeedia ei toimi või blokeeritud on väljaselgitamine raskendatud:)

Norsu õige märkus, ei olnudki plaanis kellegile liiga teha selle tekstiga ja tekst oli tõesti valesti sõnastatud, mis sai nüüd parandatud. Ideaalis muidugi oleks võinud märkida, et selle vastava marsruudiga piletitele lennates läbi Pekingi Sanyasse vajab Eesti kodanik seljuhul viisat. Muidu Sanya viisavaba kui otse lennata. Isegi saatkonnas ei vaevutud sellist asja selgitada ja vastati, et Eesti kodanikule Sanya viisavaba kuni 30 päeva:)

Koige kiirem

Ja odavam paistab olevat Tallinn-Copenhagen Norwegiani kaudu. 
4h ja 145 eur. 

Merlin, kas sul oli hiina viisa samuti olemas Hainani minemiseks? Kui ei siis mis marsruudiga Hainani liikusid?

Aga üldjuhul saan aru, et lennukiga on kõige mötekam liikuda. Rongi vöi bussiga liikuda tahtsin seepärast, et rohkem näha ümbruskonda. Aga nagu aru sain ei olnud bussiga liikudes just midagi erilist vaatamist ja öörongi vöttes pimeduse töttu samuti midagi ei näe. Võibolla päeva rongid sama odavad siis veel. Aga linna on plaanis külastada küll, siis võibolla bussiga oleks toredam reisida, sest lennukitega saab Aasia tripi ajal lennata veel küllaga.
:D

Kas rongiga on samuti võimalik Kuala Lumpurist Singapuri reisida ja palju vöiks see maksta vörreldes bussi ja lennukiga. Mis riskid, suuremad väiksemad?