Trip: New York - Los Angeles

Ammu juba selline unistus olnud, et elaks USA-s mõne aasta, õpiks keelt, töötaks ja lihtsalt puhkaks. Käisin 2006 aasta novembris Germalo reisidega USA-d avastamas ning kõige parem mulje jäi LA-st. Plaan on siis lühidalt selline: Juuli alguses lendan New Yorki, sealt ostan auto ning eesmärk on jõuda augustis LA-sse. Mind huvitab just teie arvamus, et mis osariikidest ja linnadest soovitate läbi sõita, mis vaatamisväärsusi vaadata, mis klubides käia, kus hotellides oleks mõttekas ööbida jne. Kõik ideed on teretulnud!

tere

kus sa LA-s peatuda kavatsed? me plaanime samuti augustis sinna minna,a ööbimisega on lahtised otsad praegu....

Ma jään LA-sse arvatavasti kaheks aastaks. Kui sinna jõuan, siis üürin korteri. Kauaks te jääda kavatsete?

eriti kauaks jääda ei saa, vaid puhkuse ajaks. oled ka mõelnud, kuhu täpselt üürida? ma vaatasin neid kortereid seal, no kohe oleks läinud... ma koliksin kohe sinn,a vaja veel aastake tallinnas olla

Veel ei ole mõelnud. Koha peal hakkan otsima, et mis odavam on. Netist ei ole mõtet eriti otsida, sest selleks ajaks kui ma sinna jõuan on korter nagunii juba läinud. Kuhu ise oled mõlenud?

ma pole ka kindel, kus peatuda,sest ei tea sellest kohast midagi. oskad sa soovitada mõnda netilehte vms, kust vaadata?

Ma olen veidike uurinud selliseid kohti: losangeles.apartments.com www.forrent.com www.losangeles.com (sealt real estate)

käi kindlasti ennem San Fransiscos ära kui ennast LA'sse sisse sead. Mõnedele meeldib SF märksa rohkem, kaasa arvatud mulle :)

korteri saate loomulikult www.craigslist.com

Olen San Franciscos käinud, LA meeldib mulle millegipärast rohkem :) Mis Sulle SF-s silma jäi? Kaua olid ja kus elasid?

kallid trippijad, selle linna nimi on San Francisco, Fran-C-isco :)

kristole-sa tundud kursis olevat :) ma hakkaśin praegu hotelle vaatama, palun ütle, millisest piirkonnast eemale hoidma peaks

Piirkondade kohta ei oska ma kahjuks midagi öelda, eks seda koha peal näha ole. Ja kahjuks ei ole ma eriti millegiga kursis, sellepärast ma ka sinna lähen, et ennast kurssi viia ;)

Soovitan lugeda GO Reisiraamatu sarjas äsja ilmunud Olev Remsu raamatut "Toronto. New York. Los Angeles", leiad selle siit http://www.rahvaraamat.ee/?id=62&no=R073645. Remsu sõitis mullu sama marsruuti mööda, bussireis NYCist LAsse võttis tal kolm ööpäeva. Muidugi on see väga kiire, ent ma teisi USAs nii pika distantsi maad mööda liikumise kirjeldusi väga ei teagi (kui jätta kõrvale 1964 eesti keeles ilmunud USA nobelisti John Steinbecki "Teekond Charleyga. Ameerikat otsimas", mis räägib küll nüüdseks juba ilmselt kadunud ajastust). Remsu raamat sobib eeskätt n-ö meeleolu loomiseks, ent ta jagab siiski ka üsna palju praktilist nõu.

Tere, Annan siis enne teada, et olen elanud usas juba viimased kaks aastat ja sellest viimased 9 kuud LA-s. Niisiis Kristo soovitus sulle marsruudiks. Kui NY-st tulema hakata, siis esimene peatuspaik Pittsburg, omamoodi linn aga tegevust jagub kyllaga. Seej2rel Chicago, sest see on linn, mida kohe peab usas olles kylastama. Seal palju erinevaid kuulsaid 88klubisid, kus chillida ning tegevust leiab seal palju ka lihtsalt linnas ringi liikudes. Seej2rel j22vad teele veel Kansas City ja Denver, m6lemad head suurlinnad ja vaatamisv22rsusi palju :) Peale Denverit suund las vegase poole ja teel sinna j22b ette suur kanjon, vaatamisv22rsus ja elamus omaette. Ja siis k6ige m6nusam osa Las Vegas, sest nagu ma aru saan, siis sul peaks sellel tripil olema k6vasti meelelahutust ja las vegases pakutakse seda rohkem kui kyll. Muidugi enne las vegasesse j6udmist on ees ka hoover dam, see ka omamoodi vaatamisv22rsus. Ja ega peale las vegast enam suurt j22gi s6ita kui juba LA ees :D Nii siis edasi korterid... sellega on t2pselt selline lugu, et eestlased, venelased, l2tlased elavad enamjaolt hollywoodi kandis, kuna see on k6ige m6nusam linnaosa ja t88otsi leidub ka parasjagu. Kyll aga on hollywood teistest linnaosadest omajagu kallim, kuid samas majad/korterid siin on super. Ise elan p2ris hollywoodi keskuses ja yyrin samuti korterit, hinnaga $1500. Kuid majas on olemas ka t2iesti tasemel j6usaal, suur bassein hoovis, kus on olemas ka barbeque ahi ning m6nusad palmid. Kohapeal on korterit otsides on samalugu, mis yks eelnev inimene pakkus, craigslist.com kui tahad odavalt, kui hind ei ole nii v2ga m22rav, siis tee yks tiir vastavas linnaosas, kus elama asud ja k6ik majad on silte t2is, kes ja mida yyrib v2lja. Nii edasi Annika... piirkonnad, mis on soovitavad turistidele on Santa Monica, Hollywood, Burbank ja selle ymbrus. Hotellide hinnad on siin eriti suurte k6ikumistega... v6imalik saada n2dal hotelli kahele umbes $350 ja v6imalik $3500. Kui hind kipub odavamaks j22ma siis ei ole enam hotellid nii head, basseinid puudu, yhised wc-d/dussid, telekad puudu jne. Piirkonnad kuhu kuidagi ei soovita minna china town ja korea town, teistes kannatab k2ia. LA-s on palju erinevaid kohti, mis m6eldud just turistidele ja ainuyksi nende k6ige l2bik2imiseks kulub nii m6nigi n2dal. samuti on palju kohti ymber LA... San Diego yks soovituslikumaid. Ja las vegas on ka k6igest 5-6 tunni kaugusel, kui minna autoga. Vajate rohkem/spetsiifilisemat infot andke teada siin v6i saadke mail: trey@sobranie.ee

Mul oleks küsimus vaid viisa kohta.Viisavabadus veel ei kehti , ning kui see ka tuleb siis kuulsin et sa viisavaba aeg on vaid 90 päeva.Mul endal kah soov USA-s aastake veeta, kui mitte rohkem :D Aga on see võimalik ka illegaalina , või kuda sul endal plaanid on? (mina tahan ise minna suve lõpus)

Minu teada on viibimise luba 6 kuud, siis pead korraks maalt väljas käima. Võib-olla piisab kui käid Kanadas või Mehhikos või Bahamal ja siis tagasi saad jälle 6 kuud. Pole kindel. Illegaalina pole mõtet minna, sest siis tööd ei saa ja kui vahele jääd, siis on paljud piirid alatiseks kinni. Illegaalina ei saa juhiluba ega midagi teha, isikukoodita tööd samuti ei saa.

Siinkohal huvitavadki mind seepärast postitaja enda teadmised ja uuringud , kuidas tal see plaan teoks teha on? Siis oska võrrelda seda enda omadega.Viisaga on selline õudne jama, et kui sa selle saad peale pikka jamamist, siis ikkagi on ta piiratud ajaga ja tead , et lust lõppeb varsti.Kuidas saaks Greencard-i?:D See oleks nagu palju kasulikum. Oletame, et saad heale tööotsale , palk on hea, elu on hea.Nüüd saad teada, et kahe nädala pärast pead riigist jalga laskma.

Kurat, selliste haledate illegaalijobude pärast nagu teie, Maire Aunaste jne. polegi Eestil 2008. aastal ikka veel viisavabadust USAga ja nii mõnedki tavakodanikud ei saa kahtlustuse pärast viisat. Jackal, pärast häid illegaalinõuandeid küsid järgmisena kuidas narkootikume ära peita lennujaamas, tropp?

Mis on "hea tööots"? Kuskil värvida või koristada? Muid töid ei saa üldiselt, eriti veel pikemaks ajaks. Lisaks on parematel tööotsedel juhilube nagunii vaja, sest USAs käib kogu elu autode kaudu. Sellised pisiasjad teevadki selle illegaalitsemise mõttetuks.

Keegi ei olegi maininud , et on plaan illagaalselt sinna jääda.Seni kuni on viisa, pole sa illegaal.Niiet nõuandeid illegalismi kohta pole ma küsinud.Härra Snoop võiks lugema õppida!Samuti pole seotud Maire Aunaste aga muud "jobud" Eestist , sellega et viisavabadust USA-ga veel pole.Lisaks sellele pole mul vaja sinu nõuandeid narkootikumide peitmisest, sest sa kannad neid juba minu eest piisavas koguses üle maailma laiali (oma pärakus). Juhiload on olemas! 732, kas sa oled käinud USA-s ja töödanud ?

Jackal68 22 mai, 2008 - 18:31 "Mul endal kah soov USA-s aastake veeta, kui mitte rohkem :D Aga on see võimalik ka illegaalina , või kuda sul endal plaanid on? (mina tahan ise minna suve lõpus)"

Sinutaolised kirjaoskamatud tobud on OTSESELT seotud viisataotluste tagasi lükkamisega: http://www.saarlane.ee/uudised/arhiiv/2001/01/17/3058/

Aunaste kohta võid lugeda: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=245093&q=illegaalid

Valetada sa ka ei oska, mode võiks selle teema sulgeda.