Tripsta nõuab topelt raha

Tere, on üks mure, ehk keegi on sama asjaga kokku puutunud või oskab keegi nõu anda, mis edasi teha?
Jaanuaris soovisin osta Tall-Hels-Tall lennupileteid ja sai valitud Tripsta kodulehelt. Tegin broneeringu kuni maksmiseni ära, aga maksmine ei läinud läbi. Kuna kodulehel mingisugust sisse logimist ega konto loomist ei toimunud, siis ei saanud ka naasta broneeringu juurde ja lihtsalt uuesti üritanud maksta. On ka varem selliseid asju juhtunud ja nagu ikka alustasin uut broneeringut. Selle sain ilusti tehtud ja makstud ka. Lendki juba ajalugu.
Veebruari alguses potsatas postkasti kiri, millega kaasas arve broneeringule, mis mul esimesel katsel makse tõrke tõttu maksmatta jäi ja nüüd tahavad, et ma maksaks arve (560 eurot). Oleks tegu trahviga, siis mõistaksin, aga täis pileti hinda küsida? Mille eest? Lihtsalt selle eest, et tegin broneeringu ja ei maksnud? Pole mulle keegi mingeid topelt pileteid pakkunud, ega ka meeldetuletust maksmatta arve kohta. Kohe kuidagi ei soovi seda arvet maksta...
Kui kellelgi on kogemusi sama firmaga või oskab nõu anda, siis oleksin väga tänulik !

Saan aru, et lend on juba ära läinud. Mille eest raha küsitakse?

Suhtle nendega, et sa pole ju seda piletit meilile vms saanud, järelikult ei ole sa ka lepingut sõlminud. Kui said siiski piletid ikkagi kätte, on olukord muidugi keerulisem. Aga pead eelkõige nendega suhtlema ja välja selgitama, mis täpsemalt juhtus. Kas krediitkaardil siis raha ei broneeritud esimesel korral? Ja miks nad arve saatsid, kui oleksid pidanud krediitkaardilt raha eelkõige broneerima?

Ei, pileteid pole saadetud, nad nõuavad raha nii öelda tehtud tellimuse eest(mis makse tõrke tõttu maksmata jäi).Raha ei broneeritud esimesel korral, kuna maksmise tegemisel ilmselt ületasin selleks ette nähtud ajalimiiti. Teise katsega saadud piletid maksin ära ja reis on juba toimunud. Imelik ongi, et tavaliselt, kui ei maksa tellimust, siis tühistatakse broneering, aga nendel jäi esimene tellimus(maksmata tellimus) nii öelda süsteemi alles ja isegi, kui nad pole pileteid saatnud, ega enne reisi toimumist mingit meeldetuletust saatnud, et raha on maksmata, nõuavad tagant järgi arve tasumist.

Sancta simplicitas! Kas tõesti on Helsingi pilet nii kallis?
Sellise arve koht on ilma pikema jututa prügikastis ja lõpp lool.

Prügikasti mina midagi visata küll ei soovitaks. Tripsta on minu meelest ka ELis tegutsev ja üldiselt on ELis võimalik võlgade piiriülene sissenõudmine. Ma soovitaks küll asjas selgusele jõuda ja vajadusel siis vaielda arvele põhjalikult vastu.

Kui mingit teadet ega broneeringut, mida oleks pidanud tasuma, ei ole saadetud, siis ei saa ka raha nõuda. Kui siiski broneering oli tulnud ja seal oli ka info, et see tuleb ära maksta jne - siis jääb arusaamatuks, miks oli vaja broneeringu uuesti tegemine? Samuti, mida räägivad Tripsta kasutustingimused? Paljudes portaalides on näiteks reegel, et kui broneerngu eest a´la tunni jooksul ei maksa, siis broneering tühistatakse. Ehk siis, praegu oleks nagu olukord, et Tripsta broneeris justkui lennufirmalt sulle pileti ära lõputuks ajaks ja ei teavitanud sind sellest. Selle alusel küll raha nõuda ei saa.

Tegemist oli piletid neljale edasi-tagasi. Mingit broneeringut ei tulnud. Asi on nagu netis ikka, valid toote ja maksad ära, alles siis tuleb kinnitus meilile, et kõik on korras. Sama oli ka teisel katsel, kui maksmine õnnestus. Esimesel katsel maksmine ei õnnestunud ja broneering jäi lihtsalt nende süsteemi ülesse, kui maksmata broneering.

Tripsta ei saanud ka pileteid mulle tegelikult ära broneerida, sest lennukis oli kõik kohad välja müüdud.

Siis tulekski nendega ühendust võtta ja nii oma vastuväited esitada.

Adria Airways. Eile tahtsin osta piletit Adrialt ta lehelt. Amexiga maksmisel ei tulnud kinnitust, vaid mingi pooltühi Adria leht lõi ette ilma piletiostu kajastuseta. Ootasin-ootasin, siis kontrollisin mailboxi - kus polnud midagi - siis läksin tagasi 1 klikiga ja seal oli mingi box, kus oli lugeda "error". Paari tunni pärast proovisin uuesti ja toimis ilusti, kinnitus sekundipealt mailboxis. Ei anna siiski nende lehte võrrelda nt. Finnairi lehega.