trip-krainetrip-ukraine-dark
Tropicana Tivoli Hotell*** Sharmis

Kas keegi oskab muljeid avaldada? Milline teenindus, reeglid, toit seal on? Milline rand seal lähedal on?

Tuba oli meil päris jube. Küsisime küll uut tuba, kuid need, mis näidati, olid veel hullemad. Jäime ikka esialgse juurde. Toit oli normaalne, eriti õhtusöögid. Need toimusid basseini ääres, õues. Venelasi oli palju selles hotellis. Oma asju ära lohakile tuppa jäta, mul varastati viimasel õhtul 200 euri ära, avastasin alles lennujaamas. Kunagi raha tuppa niisama ei jätnud aga viimasel õhtul jätsin õhtusöögi ajal koti tuppa ja tehtigi ära. Randa tuli sõita bussi või taksoga - ranna nimi El Fanar. Kui varakult minna, saab vee ääres head kohad. Kui hiljem lähed, saad päikesevarjude all istuda. Rand suht ülerahvastatud.

Head reisi! Ise sinna hotelli tagasi ei läheks.

Peale selle kommentaari lugemist kadus mul igasugune reisituhin. Mul ei jää muud üle, kui soovida meile toredat ekstreem-puhkust. Üritan oma väärtusliku kraami hoida sukasääres või rinnahoidja vahel.

To Lisette: mitmendal korrusel teil tuba oli, I või II korrusel? Ja kas tubades oli seif ka või oli ainult receptionis?

Ahh pole hullu midagi. Õnneks ma pole seda tüüpi eestlane, kes saab ülisoodsalt vaat ehk poolmuidu omale reisipaketi ja siis veel vingub ka, et miks nii või miks naa.

Tropicana Tivoli kõige suurem miinus on rand- see on lihtsalt nii kohutav, et kõige hullemas unenäoski ei osanud sellist asja ette kujutada :D Hotell oli muidu enam-vähem ok, kuid tube eriti hoolikalt ei puhastatud. Voodid tehti alati korda, kuid põrandat ei pühitud vist iialgi. Kõige tobedam on see, et Estour pakub seda hotelli ja väidab, et rand asub 1,5km kaugusel. Helistasin neile kohe peale reisi toimumist- lubasid ära parandada, kuid sellest on juba rohkem kui kuu möödas. See on täielik inimeste petmine.

Kaugel see rand siis tegelikult on?

Minuarust vähemalt 3-5 km. Tegelikult ka, see on ikka liiga kaugel.

Rand asus max. 2km kaugusel, toad olid enam-vähem (põrandaid ei pestud). Muidu jäime rahule. Süüa oli piisavalt, teenindus oli hea, midagi toast kaduma ei läinud, samas kuulsime, et naaberhotellis oli ilge jama uputava vannitoaga (hind oli kallim kui Tropicanal). Meie jäime 2 in 1 hinnaga rahule.

Kas keegi on olnud sellises hotellis Sharm el Sheikhis. Kuidas oli ja kas lapsega minnes oleks hea valik?

Kas see hotell on kolme või nelja tärni hotell? Siin eespool kirjutati sellest kui kolme tärni omast kuid meile reisikorraldaja tutvustas seda kui nelja tärni hotelli. Äkki oskab keegi kommenteerida.

Vaata: http://www.google.ee/search?hl=et&lr=&q=tropicana+tivoli&start=10&sa=N On märgitud erinevalt: nii kolm-, kui ka neli tärni. Aga mida see ühe tärni vahe sulle annab? Kaldun arvama, et mitte midagi erilist.

Kas Tropicana Tivoli hotellil on üks (El Fanar) või kaks randa? Juhul kui on veel teine rand, siis kus see asub?

Käisime mehaga kahekesi 2008 detsember ja ei kuna see oli meil eismene kord Egiptuses olla, siis ei osanud midagi oodata. Hotelli jõudsime hommikul kell 04.30. Meid viidi hotellikompleksi taha nurka ja kui toauks lahti tehti siis vajus mul suu lihtsalt lahti, sest see tuba oli õudus kuubis. Esikus oli üks väike riidekapp ja see oli mingi halli mögaga täis pritsitud, toas oli 2 eraldi voodid, mille vahel oli 1m x 1m väike vaibatükk ja telekas asus väikse kapi peal...muud toas polnudki.Kuna vannitoas tuli ei põlenud siis jäin suurimast ehmatusest ilma, sest ilma valgustusetagi oli näha, et vannituba oli must ja servad hallitasid. Noh, ilma pikema jututa ütlesin siis pakikandjale, et NO WAY me siia tuppa jääme. Kuna vennike, kes meil kassas oli, inglise keelt ei osanud siis hel. alla hotelli fuajeesse, kus siis toru anti kellegi kätte, kes mu ära kuulas. Kuna olin magamata ja väsinud, siis oin suht kuri ja tõre telefoni otsas:))Ilma pikema jututa juhatati meid uuesti toast välja ja viidi basseini juurde asuvasse tuppa. No see uus tuba oli juba väääga ilus, õigemini oli tegu siis appartmenti stiilis toaga, kus oli elutuba ja magamistuba eraldi ja uksest sisse tulles oli ka kööginurk. Toad olid hubaselt sisustatud ja rõdu oli ka mõnusalt avar.Vannituba oli ka puhas ja korralik. Ahh, eks see nii võibki olla, et neil hea lolle turiste nö"šokituppa" visata ja vaadata, kas jäävad rahule või mitte. Meie õnneks tõstsime kisa ja saime väga ilusa toa:)

Muidu oli enam-vähem puhkus kui väljaarvata rand- no see oli ikka õudne. Rannariba oli nii väike, et kui hommikul olid venkude poolt kõik rannatoolid hõivatud, sii spolnud isegi oma asju kuskile panna....rääkimata, millised need rannatoolid välja nägid- roostetanud, orad püsti ja need mis olid puidust,need mädanesid. Vesi ise oli hästi ilus ja kohe rannariba ääres algas riff, kus oli hästi palju sukeldujaid ja snorgeldajaid. Meri on seal tõesti võrratu!

Aga juhul kui keegi mõtleb, kas sinna hotteli minna või mitte, siis kindasti ei soovitaks seda. Käisin sel aastal teist korda Sharmis ja sel korral käisime Sharm Cliff Resortis3*(all inclusive) ja vot selle hotelliga jäin rahule. OLi kohe NaamaBay keskuses kalju peal(trepist alla minnes olime 2-3min keskuses), restoran korralik, toad suured ja puhtad, 2 suurt basseini, millest üks soojendusega, sportimisvõimalused, 2 erinevat ja väga korraliku randa....ja selle kõige eest maksin ainult 1500.- rohkem kui Tropicana eest. Nii et tasub ikka eelnevalt eeltööd teha, kui hotelli broneerima hakkate:)

Tropicanal on vaid 1 rand ja see vist jah El Fanar

Kas kellegil on värskeid muljeid antud hotelli kohta. Endal lootus 12. märts sinna minna. Oleks tore enne kogemusi ja teadmisi omandada :)

Pabistasin juba, thypouses, et kuhu ümber broneerisite, aga no tollest Elyseest parem peaks nüüd siiski olema. :) Ranna suhtes lugege ehk mu randade lehekülg läbi, et kui hotelli rannas ei meeldi, siis saate omal käel kuhugile mujale mina - Sharm on ju lõppude lõpuks üks suur rand. Too Fanara, kuhu Hadaba odavhotellid viivad ongi ka tegelikult üks Sharmi parimaid - kõige soojem ja kõige ilusam snorgeldamiseks. Kuid eestlane pole looomulikult harjunud sellega, et tooli ja tooli vahele vaevalt liikumisruumi jääb ja vaba liivaruumi pea üldse mitte. Kuid kohe nurga taga ja üle tee saab raha eest ka muid randu kasutada. Siin on päris tõetruu foto sellest rannast http://www.panoramio.com/photo/46590145

Tolle foto kõrval ongi kohe ka Hadaba kaart, kui veidi ülespoole liikuda, siis Tivoli on umbes seal, kus paistab kaks rivi hotellikesi kahe suure täis ehitamata nelinurga vahel - umbes täpselt selle rivi vasaku otsaga kohakuti. Kui suurendate, siis kuvatakse tänavanimi "City Hall" (tegelikult on "Council Street", aga see selleks). Tivoli silt on liiga alla nihkunud, peaks olema Lunast üle tee vasakul see hotell, mille basseini põhjast kumab läbi suur sinine tärn. Peatselt näeme Teid seal sulistamas! :D

Sügav lahesopp sealt edelasse on Vana turg/vana Sharm ja sealsed liivarannad. Seal on juba märksa avaram, eriti jällegi päikeseloojangu poolses (kaugemas) otsas. Kus on kiri "Sharm ek Sheikh, seal on juba süvasadam ja tsiviilasustuse lõpp :).

Hadabas on tore see, et on palju erineva iseloomuga kohti käeulatuses - vana turg on kohe mäest alla kõndida, kohe üle tee on Il Mercato kaubakeskus, kus on ka kohvikuid ja laste mängunurki, ja järgmises kvartalis on Alf Leila ehk 1001 öö hoov, kõhutantsuetendus algab kell 23.00 ja on üks Sharmi parimaid (erinevad tantsijad ja rühmad) kell 21.30 on natuke kitshilikum turistietendus - tantsivad hobused, tuleneelajad jms. Ümmargune hoov, mille keskel lava, mille ümber vaatajad, mille ümber kaubandus ja restoranid. http://1.1.1.4/bmi/lh3.ggpht.com/_KsOvWlHkI60/RgGtsYNM3II/AAAAAAAAAjE/Q7nDQq7vBKE/IMG_1157.jpg

Piki Alf Leilat ka väljaspool kulgeb kaupmeeste rivi, üsna sama valik nagu vanal turul, aga rahulikum atmosfäär. Nefertari looduskosmeetika poeke asub ka just seal (poeke nr 5/6).

Aqua Park ja selle ees olev kaubatänavake/kohvikute promenaad - kohe Alf Leila kõrval. Kõik hotellist u 10 min jalutada.

Krokodillishow ja delfiinishow, jälle just sealsamas, aga need kaks võiksid loodusearmastajad ehk vahele jätta. ;)

Lisaks palju fikseeritud hindadega suveniiripoode siin-seal tänavatel.

Suured tänud ülevaate eest. Nüüd vähem kui nädal reisini, ootus suur ja lootus ka :)

Tropical Tivoli

19.veeb sinna minek, kas kellegil värskemaid kogemusi selle hotelli kohta? Ette tänades:)

Kas mõtlete Tropicana Tivoli hotelli Sharmis?