Türgi - mida kaasa võtta?

Tere,

Sooviks teadjatelt infot Türgi, eriti Kemeri kohta. Sõidame perega 22.04-29.04 Novatoursi lennuga. Kuna reisikogemused väljaspoole EL-i puuduvad, siis sorry kui mõni küsimus väga loll võib tunduda ;)

Mis raha ja kust tasub kaasa võtta? Kas ainult EURist piisab ja kohapeal vahetada liiride vastu, või on mõtekam siit liirid ka kaasa võtta? Kas Kemeris on võimalik ka kaardiga maksta või sularaha välja võtta? Kas sel juhul peaks arvel olema EURid või piisab et on EEK? Milliseid Novatoursi ekskursioone soovitaksite? Millistest hoiduda? Mis on Kemeris head restoranid ja pidutsemise kohad, kuhu kindlasti tasuks minna? Mis on mõistlikud söökide-jookide hinnad restoranides (teadmatusest ei tahaks üle maksta :))? Kas on tõsi et alates 08.märts 2008 pole eestlastel enam Türgi viisat vaja? Mis on Türgis kallim kui meil ja mis odavam? (söök, jook, riided, kuld jne.) Mida tasub sealt osta mida mitte? Palju nad tingida lasevad?

Tänud juba ette neile, kes mõnelegi küsimusele vastata oskavad ja sellega meile suureks abiks on!

1
2

Ma lähen ka lapsega puhkama(29.04 Novatoursiga), kuid mitte Kemerisse, vaid Antalyasse. Ootan ka huviga infot Türgi kohta.

0
0

olin seal 2004 aastal ja oli parem $ kasutada, sest oli sama hind eurodes ja dollarites...ei arva et saate palju seal kaardiga maksta

Tegelikkult te võite võtta ekskursioone tänavatel asuvatel büroodes - tuleb palju soodsam kui Novatoursilt..Nii see lähebki et inimesed kes on seal esimest korda ei tea seda ja veel oma Tour võib öelda et ärge ostke=) täielik jama! ärge kartke seal on kõik sama , aga võib-olla 2 korda soodsam. Ise ei teadnud seda alguses muidugi ja ostsime esimesel päeval Novatoursi käest. Olime siis Aquapargis mis asub Antalyas (DEDEMAN) ja jahi peal ka sõitsime.

kui lähete Antalyasse siis võite külastada Migros kaubamaja..nagu meie Ülemiste keskus, aga suurem ja ilusam ( 79 507 m2 )

jah see on tõsi et enam viisat ei ole vaja, aga see maksis varem mingi 10-15 dollarit

foto.turkey.ru/ siin v6ite fotosid vaadata

0
0

siin v6ite Antalya kaardi leida harita.turkcebilgi.com/Antalya_haritasi/ wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=135146 www.i-gunler.com/Antalya/Sehir-Haritasi

0
0

Võite auto rendile võtta ja vaadata Olimpuse , Likiya , Mirra...kanjon Geynük*is

võite ka mäge Tahtali külastada. öeldakse et see on väga seda väärt http://www.tahtali.com/english/

0
0

Meie lähme 19.04 Antalyasse, hotell 4* kõik hinnas ja asub keskusest 5 km kaugusel ranna ääras. Raha vahetasime eurodeks. Kuid rohkem oskan kommenteerida siis kui tagasi tuleme 26.04. Lähme 2 aastase lapsega. Tahame ka autot seal rentida.

0
0

Vastan siis: mina võtan kaasa ainult eurosid,kohapeal vahetan osa liirideks.Kemeris olin juulis 2007.Kemeris tahetakse liire,eurosid ja palju ka dollareid.Pangakaardiga pole tänavapoodides midagi teha,aga ehk apteegis siis.Kemer on kõige ilusam koht,mida olen näinud.Ritsikate laul paneb kõrvad lukku-nautisin.Saime seal nahale mingi lööbe,ehk ritsikatest või hiigelsääskedest.Võtke apteegist odav allergiavastane kreem kaasa(ilma retseptita).Kuid venelased rikuvad puhkuse,rannaski on vene musa ja hotellis tantsiti Kamaaruskat.Mujal Türgis seda ei kohanud.Kõik türklased räägivad Kemeris vene keeles sinuga,jube. Kui sularaha automaadist välismaal võtta,peab arvel olema ikka tavaline EEK,igas riigis saad siis kohaliku raha kätte,kuid maksad teenustasu,seega võta sulas kaasa-Türgi on väga turvaline.Maailma kõige ilusamad ja lahkemad,hoolitsevad inimesed on seal. Ekskursioone võtke tänavalt,seal poole odavam,kõik ok,kuid pole nii peen buss. Kemer väga kallis,riided ka,püüdke söök võtta paketi sisse.Kuid müüdavad riided on fantastilised.Türgi on mõnes piirkonnas sama hinnaga kui Eesti,kuid mõni kuurort kallis. Antalyas minge lapsega veeparki. Ise sõidan mais 6.korda Türki-iga kord eri kohta.Ei jõua ära oodata!!

0
0

mina sõidan samal ajal mis teema algataja, aga uurisin türgi saatkonnast ja öeldi et eestlased peavad veel ostma viisa, veel ei ole ära kaotatud!

m.

0
0

Kemer- Käisin ka aasta tagasi Kemeris Wassermanni hotellis. Linnake oli tore ja roheline eriti just kevadel, turiste oli vähe, kuna hooaeg algab alles mai keskelt. Aga noh aprillis on seal nagu Eestimaa suvi.Midagi halba pole öelda- kui ainult seda et Novatoursi ekskursioone ei soovita võtta- liiga kallid.Tänavalt olevatest büroodest saab 3 korda odavama hinnaga...Ise käisin merereisil ainult 16 dollari eest terve päev merel pluss söök. Kindlasti soovitan käia ära Türgi saunas - super koht!!! Ja millist mazaasi saab....Jalad läksid nõrgaks ja elukaaslase nägu väga mossi...aga alati tasub kaubelda sest tegelikult saab kõike poole hinnaga kui ainult küsida

0
0

Kas seal peaks olema kraaniveega ettevaatlik? Saan aru, et juua ei ole seda nagunii mõtet, kuid kas hamabaid ja puuvilju peaks pesema kindlasti pudeliveega?? Või pole seal asi nii hull kui Egiptuses?

0
0

Olen Türgis, ka Kemeris ja mitmel pool mujal joonud naise suureks meelehärmiks kraanivett ja midagi pole seni õnneks veel juhtunud. Hammaste ja puuvilja pesemiseks kõlbab kindlasti. Kemeris tuleb vesi arvatavasti mäestikujõgedest, kus vesi peaks puhas olema, eriti kevedepoole, kui jõgedes palju vett. Jõin kord ka Kemeri lähedal Olümpose mäel ekskursioonil olles jalamil ühest ojast vett ja hiljem nägin kohkumisega, et kogu see mäele minev turistide vool läks sellest ojast, kes paljajalu, kes plätudega läbi. Korra aga läksin alt küll Bangkokis, hotelli poolt tasuta jagatava, soojaks läinud pudeliveega.

0
0

Nonii mis raha siis see aasta kaasa võtta, eelmineaasta vahetasime dollareid kaasa aga see aasta kas on mõtet ? Dollar nii madal , vaevalt et nad see aasta liiri,dollarit ja eurot üks ühele loevad või mis ?

0
0

Kas Kemeri kandis ka Raftingut pakutakse?

0
0

Pakutakse ikka aga bussiga sõidutatakse sind ~150 km kaugusele mägedesse. Bussisõidu viimane osa päris huvitav. Väljasõidu raftingule saad osta igast tänaval asuvast "reisibüroost".

0
0

150km Türgis on ikka päris pikk sõit:) alarpile: aga mida huvitavat sealkandis veel ekskursioonina pakutakse? On midagi mida ei tohiks vahele jätta?

0
0

Tegelikult pole see maa läbida midagi hullu. Väikebussiga sõit päris kiire ja mugav. Igatahes elamus seda väärt, vähemalt kevadel oli. Huvitav koht ka Pamukkale (http://images.google.com/images?hl=en&q=pamukkale&btnG=Search) aga sinna oli vist midagi peale 300 km ja päris väsitav. Lähimat ümbrust parem rendiautoga uurida. (Olympus, Myra, Phaselis...) Türgi sauna kohta uuri kindlasti puhkajatelt, kes juba mõnda neist külastanud. Sama hinna juures kvaliteet vägagi erinev.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased