Türki minek, vajan veidi nõuandeid (:

Tere.

Lähen 29.okt Türki, kus ma pole varem käinud muidugi. Küsin siis targemate käest, et kuidas seal hinnad on, olen muidugi uurinud aga on erinevaid ütlusi, mõne jaoks kallis, mõne jaoks soodne. Täpsemalt öelda siis lähen Lüükia ringreisile, seega tahaksin ka teada, et kui mul hinnas ainult hommikusöök, et kas ringreisil on aega minna söögipoodi v kohvikusse vms ? :D Seoses kauplemisega on veel küsimus, et kas toidupoodides peab ka kauplema ? :D Ning võite mulle vajalike infokillukesi juurde anda, nt mida kindlasti kaasa võtta jn(:

Ette tänades, Victoria(:

No nii ongi: mõne jaoks kallis, mõne jaoks soodne. Muide, MILLE hinnad?

Konkreetse reisi kohta küsi ikka otse korraldajalt, ei meie tea, palju ta teile aega jätab. Küllap ikka jätab.

Toidupoodides ei kaubelda (minu kogemuse kohaselt).

Kaasa võta pass, fotokas, sõber...

Arvatavasti viiakse kuhugi lõunale ikka ja enamasti need kohad pole odavamapoolsed vaid just turistidele suunatud ja kallimad. Kõige odavam on ikka süüa seal kus kohalikud oma kebabi võtavad. Tänavatoit on hea ja ma pole saanud sellest kunagi mingit haigust.

Toidupoodides pole kaubelnud ja ei usu, et seda tehakse. Pole näinud kunagi kedagi kauplemas ka.

Mis reisifirmaga lähed?

Lähen Nikal Traveliga.. lugesin, et usaldusväärne firma ja enamjaolt on kõik rahul olnud. Hindadest mõtleisngi rohkem just toidukaupu, kuna mul ainult hommikusöök tellitud siis sellepärast tahtsingi teada palju toit muidu maksab (: . Ma ise arvasin ka, et toidupoes jn ei kaubelda :D , ja kaasa võtmise kohta, et mida väga vaja oleks, lugesin, et vihmakeep peaks olema, kui vihma juhuslikult hullult sadama hakkab :D

Mul tuttav käis ka eelmine sügis Nikal Traveliga. Seetõttu oskangi paar nõuannet anda :) Esiteks teid viiakse raudselt kulla, naha jms tehastesse/tootmistesse kus saab asju "eriti soodsa hinnaga". Ei saa, kui ise Türgi normaalset turuhinda ei tea. Enamasti makstakse ikka normaalsest hinnast 2-3x rohkem ja ollakse ise seejuures õnnelikud, kuna kaubeldi "üle poole hinnast alla". Giidid saavad selle eest tasu, et nad viivad turiste sellistesse kohtadesse. Seetõttu teevad nad kindlasti suurepärast reklaami ka.

Lõunasöögi kohta jätan sama arvamuse mis eelmises postituses kirjutasin.

Juhul kui pakutakse hotelli Hamammi külastust grupile, siis ärge mitte mingil juhul minge. Grupp võetakse seal läbi nagu konveieri peal. Tuttavale eelmine aasta ütlesin sama. Nemad sain 1,5h head teenust kuna läksid kahekesi eraldi ajal. Grupiga minnes oldi saadud teenust ainult 20-30 minutit.

Toit poes on muidu natuke soodsam kui meil siin, aga kui juhtud sattuma külapoodi, mis on ka ainuke seal, siis võivad hinnad suuremad olla. Tihti väikestes poodides pole muide hinnasilte, mis võib teha asja veidi keerulisemaks.

Ükskõik mida räägitakse, soovitan mina maksata liirides, mitte eurodes. Hea veel teada - kui lähed sööma kuhugi ja pakutakse nt enne pearooga salatit ette vms, siis kõige eest sa lõpuks maksad. Ära võta asju vastu niiisama, sest tasuta lõunaid ei ole. Kui tuuakse midagi lauda, mida tellinud pole siis ütlegi, et sa seda ei tellinud ja palu ära viia.

Mõned tavalised hinnad siis (need on küll Istanbuli hinnad): Döner kebab 6-10 liiri Kebabi praad 12-18 liiri 0,5l veepudel 1 liir Jäätis 5 liiri Simit 1 liir (ümar sai)

Väga oluline on meeles pidada, et enne, kui üldse söögikohas midagi tellima hakata, tuleb hinnad üle küsida ja kontrollida. Arvele lisatakse tavaliselt jootraha juurde, mille suurus erineb sõltuvalt kohast, tavaliselt 5 liiri. Toidupoest saab kindlasti odavamalt söönuks, kui restoranis-kohvikus, iseasi, kui kaua jaksad kuiva toitu närida - soe mõnus eine on ikka toredam. Üles võib otsida kohalikud kiirtoidukohad, nii saab natuke kohalikku hõngu ja sooja toitu :) Suurtes poodides tõesti midagi kaubelda pole. Kaubelda saab tänaval pisikestes kauplustes ja turgudel. Kui vähegi silma jääb, tasub külastada värske juur-, köögi- ja puuvilja ning marjadega kauplevaid turge.

me tellisime Kemeris külaskäigu türgi sauna. kõik oli hästi, kuni lõpus mõtlesin, et oh! võtaks ühe pizza ja mahla ka.... hindasid polnud, aga ma arvasin, et noh, mis see ikka maksta saab... 2 pizza ja mahla eest taheti lõpuks (vist) 60-70 eur saada!! keeldusin maksmast ja nõudsin manageri ja pika kauplemisega temaga leppisime lõpuks 50 eur kokku. Ikkagi elu kallim söök :D siit moraal: alati uuri enne hinda!

Jah - ükskõik mis teenus või toode on tuleb ALATI hinda enne küsida :) Eriti sellistes riikides nagu Türgi. Kui restoranis menüü on siis lihtsam ikka, hinnad ees kirjas. Niisama ilma menüüta ja hinda küsimata ei tasu midagi tellida.

Kui minna mõnda kohvikusse, kus menüü olemas, ei ole tõesti kallis- korraliku kebabi saad juna 3-4euri, praed nats kallimad. Muud asjad ennem tõesti lepi ennem hind kokku. Riideid ostes- 1/3 küsi ikka alla, enam jaolt võimalik saada ka 1/2, oleneb kui hea kaupleja ise oled. Omadest kgemustest saan õelda,et dollareid vaja ei olnud ja kohaliku raha vahetasime kohapeal, oli soodsam. Vahetuspunktid igalpool ja Eestis tõesti ei ole mõtet vahetada ja kõige soodsam tasuda kohalikus valuutas:)

Seda kulla ja nahatööstuse juttu olen palju lugenud igaltpoolt :D aga suured, suured tänu Teile, kes viitsisid vastata ! Loodan, et tuleb mõnus reis, kui reisilt tagasi siis võin teile muljetada ka kuidas läks (:

Türgi lõunarannikul madistab juba pikalt Koksaki viirus, mis lisaks lastele võtab ka nõrgema immuunsüsteemiga täiskasvanu rajalt maha...Kusjuures tegu ei ole tavalise kõhuviiruse või muidu võõrast toidust tuleneva WC istumisega! Meil lend 18.10 ees ja rohud(mida muide Eestis ei müüda) kaasas,kuid süda väriseb ikka sees. Ehk läheb õnneks!!!!

Emand, kuhu kanti puhkama lähete, olete siis lastega? Kust rohud pärit? Oleme ise homme minemas Alanyasse:)

Belekisse - Papillon belville yks parimaid seal - lastetoolid desinfitseeritud ja kile all uue tite ootel restos, basseiniproovid igapäev jne. Kuid viirus möllab hirmsasti - parem basseinidest, miniclubist eemal hoida. Ka haigus levib ka piiskade teel, järelikult on ta kõikjal. Minul on Ergoferon, spetsiaalselt Venemaalt tellisin - väga lai pisikute tapmis spekter, kuid mitte keemia( pisem mul 1,9 ja 39temp talle ei tahaks...). Minu teada EEstis interferooni, antikehade baasil asju ei ole, siin ju vaja lääne keemiaga tappa............

Tere,

Meil ka lastega minek 18.10 Sidesse. Ei teadnud sellest viirusest midagi...ja nüüd hirmul. Kas see kõhuviirus sarnaneb siis tavakõhuviirusega (oksendamine jne)? Kes on hiljuti Türgist tulnud? Kuidas on teie kogemused, kas lapsed jäid haigeks?

Tänan!

Me tulime 11.10. Kemerist, meil viirusega keegi ei võidelnud seal ja ei kuulnud ka teiste käest (mujalt hotellidest), et oleks midagi hullu lahti. Endal korra nagu tõmbas põhja lahti, aga võis vabalt olla ka söögist, läks ruttu üle.

Selle jubeda Smartlynxi lennuki kõrval on kuuldused viirusest suht ebaolulised

praegu alanyas,ja pole seda viirust kuulnud ega näinud,me hotellis 4 peret imikutega,ja häda pole midagi,praegu temperatuur 29 kraadi ja päike hakkab loojuma. ärge kartke,söitke kohale ,nautige ilma,ja las lapsed,tited pesevad ikka käsi sagedamini!

See viiruse jutt ongi jamps.

Vb mingites kahtlastes kõrvalistes kohtades nagu Side ja Belek tõepoolest levib midagi, aga Alanyas ma ei tea kedagi kes teaks kedagi, kes sellisest asjast kuulnud oleks.

ja täna...17 oktoober....päeval 31 ja õhtul 28 kraadi!

Nii soe (: , meil juba nädala pärast minek ! Ja meil lapsi kaasas pole, niiet ei muretse eriti millegi pärast ;D