Turkishi lend tõsteti ettepoole, pagasilimiit muutus seega väiksemaks?

Minu lend Turkishiga tõsteti päev ettepoole. Pilet ostetud 7 kuud ette,kui pagasilimiit oli 30 kg. Hea, et uuest lennuajast teatati. Aasta tagasi tõsteti 24 t. hiljemaks ja ei teatatud midagi. Selline harjumus on sel firmal sagedane, et mitte teatada.
Hullem asi on, et nüüd on kirjas, et turistiklassis on pagasilimiit 20 kg. Ka ei loe välja, kas on lubatud 1 või 2 ühikut pagasit.
Olen arvestanud 30 kg ja 2 ühikuga.

Kui vaatad oma broneeringut näiteks Turkish Airlinesi lehel My Bookingsite all, siis näitab pagasiks nüüd 20 kg?

Kust algusega see lend on?

Ma samuti ostsin juba pool a tagasi ette. Vaatan pileti pealt, et seal ilusti kirjas, et 30 kg pagas hinna sees.
Seal Turkish Airlines lehel my Bookingsite alt ma ei leia seda kohta, kus oleks pagasi kohta märge tehtud.
Mul pole teadet tulnud, et oleks pagasit mul muudetud. Teade lennuaegade osas on küll mitu korda saadetud.

Mis see on nali või? Nad pidid ju olema euroopa parim lennufirma ja sellised jamad?
Vaatan isegi nendega lendu kevadeks, aga kuidas ma siis saan äkki päev varem minna, kui ju nt on tööpäev ja hotell ka hilisemaks broneeritud? On see reaalne, et nii tehakse?
Pole väga kuulnud, et ettepoole tõstetakse lende päeva võrra..aga ma pole ka lennanud eriti omal käel.

Kui sisened my bookingsisse, siis on all nimekiri broneeringus olevatest reisijatest ja iga reisija nime ees on tema piletinumber. Kui sellele vajutad, siis tuleb lahti e-pilet ja sellel on pagasi väljal kirjas, et mis pagas on pileti hinnas.

Lennu varasemaks tõstmine võib olla tingitud sellest, et Istanbulis ei klapi enam ümberistumise aeg. Ma ei tea, kust ja kuhu kastan lendab, aga Tallinna lennu ajad on enne märtsi lõppu ostetud piletitega võrreldes küll muutunud ja mõnesse sihtkohta samal õhtul enam lennata ei jõuaks. Sel juhul pakub Turkish Airlines Istanbulis ka tasuta öömaja. Ja kui varasemaks tõstetud lend ei sobi, siis võid alasti helistada ja paluda see lükata hoopis mõnele hilisemale kuupäevale ja jõuad lihtsalt päev hiljem vms sihtkohta.
Kõigi lennufirmade graafikud muutuvad vähemalt kaks korda aastas ja seega tuleb lühikeste ümberistumiste puhul vahel ikka muudatusi, mis võivad tähendada ka lennukuupäevade muutumist.

Kõigil Turkishi lendudel on ju 30kg pagas.

Võib-olla lend jäeti ära ja anti mingi teise lennufirma lend asemele? Uuri täpsemalt...

Minu viimane kogumus Turkishiga Naritas, lend viidi 30 minutit varasemaks!

to: celly01
Lennugraafikuid ikka aeg-ajalt muudetakse. See on täiesti normaalne kõigi lennufirmade puhul. Mida varem ostad, seda suurem võimalus.
Kui on muutus ja su lend on ära tühistatud ja lennufirma poolt pakutud asendus sulle ei sobi, võid küsida sobivamat või küsida raha tagasi. Ise mõlemad variandid läbi teinud Tšehhi ja Eesti Õhuga.
Igasuguste tagastamatute hotellibronnide puhul tuleb teha korralik reisikindlustus.

No jah, nüüd on küll siis "tore". Vaatasin enda märtsis ostetud pileteid ja seal ilusti kirjas, et 30 kg, aga nüüd vaatasin My Bookingsite alt ja....

"Free baggage allowance is 2 pcs and max dimension of each piece is 158 cm in Business/Comfort and Economy classes. Upper limit of 1 pcs for business baggage is 32 Kg and upper limit of 1 pcs for comfort and economy baggage is 23 Kg. For infants (age between 0-2), free baggage allowance is 1 pcs + 1 pcs of fully collapsible stroller and for each pcs max dimension is 115 cm and max weight is 23 kg.".

Selle kirjelduse järgi on sulle lubatud 2x23 kg ehk 46 kg kokku kahes kohvris.

Kas tegemist on mingite kontinentidevaheliste lendudega Ameerikasse või Aafrikasse? Paljudel sellistel lendudel on Turkish Airlinesil juba ammu lubatud pagasiks 2x23 kg.

See 30 kg on normiks Tallinnast Euroopasse ja Aasiasse lennates. Aga nüüd on sul lubatud selle asemel juba 46 kg. Lihtsalt lõputut arvu kohvreid ei saa ära anda ja kogu kraam tuleb kahte kohvrisse ära mahutada.

Lisan oma esitatud küsimusele veel: 2.sept. sain järjekordse e-pileti selle uudisega, et economy klassis on pagasilimiit 20 kg, (mitte 30 kg nagu piletit ostes).
Aga ilmselt seoses põgenike abistamisega on Norwegian jt. lennufirmad lubanud põgenikega riikidesse lendamisel suuremat tasuta pagasilimiiti. Türgi lähiriikides on põgenikke igas riigis, seega ei sobi Turkish Airlinesil praegu pagasilimiiti alandada, ja lubatud on 2x 23 kg? Mul on My Bookingsite juures oleval piletil sama jutt nagu siin lillekke´sel. Kas ma saan õigesti aru?
Mu lend Hurghadasse on kuu aja pärast, kas saan olla kindel, et tingimusi jälle ei muudeta?

Kui pilet on algusega Tallinast, sikis võid ka helistada neile ja küsida, et palju seda pagasit sul antud lennul ikka lubatud on. http://www.turkishairlines.com/en-ee/corporate/sales-office

Ma ei ole kuulnud, et Tallinna lendudel oleks hiljuti magasilimiiti vähendatud. Samas pole mõnda aega ka ühtegi piletit neilt ostnud.

Ja kui lennupiletil on Turkish Airlinesi lehelt kontrollides pagasi kohta hetkel kirjas sama jutt nagu lillekkesel, siis see tähendab, et lubatud on hoopis 2x23 kg.

Krt kas te lahkute Eestist jäädavalt, et 30kg kaasa tarite? Mis jumala pärast nii palju asju kaasa võtta.
Ise olen suutnud korduvalt Aasias käia ära käsipagasiga ja ei ole millestki puudust tundnud.

Kõige lihtsam jah helistada Eesti esindajale ja uurida.

Ma ise kavatsen nagunii seljakotiga minna, aga tagasi tulles ei tea iial, mida sealt tahaks kaasa tuua :).

RS666:

Ma ei tea, kuidas sinuga, aga minul kulus näiteks Kagu-Aasias iga päeva kohta ikka mitu komplekti riideid. Kuna on nii niiske, siis higistasin pidevalt kõik läbi. Kasutasin Vietnamis ka korra pesumaja teenust, aga ikka jäi reisi lõpus riietest puudu.

Nii et jah, 23kg on minimaalne, millega ma hakkama saan, pigem 25 või isegi 30kg, kui midagi kaasa ka tuua. 30kg puhul sai ilusti esimeste päevade toidud-joogid ka Eestist kaasa võetud, pole vaja kohe kohalike "maitseelamustega" tutvuda. Lisaks shampoonid, päikesekreemid jms.

Olen 23kg piiranguga sedagi pidanud tegema, et millegi huvitava kaasa toomiseks midagi enda asjadest ära visanud.