Turvalisus Jõhvi-Sillamäe kandis

Hakkasin paika panema jalgrattamarsruuti suunal Jõhvi (Kurtna matkarajad) - Toila - Vaivara - Sillamäe - Sinimäed (sealt üles põige Pimestiku kanti) ning tabasin end ühtäkki küsimuselt, kui turvaline on üldse selline kant üksikule jalgrattaga liikuvale naissoost inimesele. Kavas on vältida Tallinna-Narva maanteed ehk siis liikuda mööda väiksemaid (külavahe)teid ning ööbida turismitaludes, aga päevase aja tunnid ringi vändata. Eelmisel aastal Vooremaal ja Peipsi rannikul Sibulateel (Kolkjast Mustveeni) ei olnud pea kordagi turvalisuse pärast pablamist, aga seekord...

Aitäh vastajatele. :)

Kohalikuna võin öelda, et umbes sama turvaline, kui mujal Eestimaal.

Vaevalt Teil turvalisuse pärast on vaja muret tunda kui peate silmas selle sõna kriminaalset külge. Samas tahaks öelda, et Jõhvi-Narva vaheline teelõik on küllaltki käänuline ja kitsas ning mis veelgi tähtsam, väga tiheda liiklusega. Ratturitele kindlasti üks ohtlikumaid teelõike Eestis.

Kui ratast "poe ette" ei jäta ja reede õhtul baaris nina viltu ei tõmba, siis ei juhtu midagi:) Samas soovitaks ratas ka turismitalus lukus hoida, sest kaake luusib ringi igalpool.

Ise küsin, ise ütlen ka vastamises sõna sekka. :)

Reis möödus üllatavalt lahedalt ja turvalisuse pärast eriti muret ei olnud. Mõningad kohad siiski erinesid Lõuna-Eestist: kõikjal lukustati rattaid väga järjekindlalt (vaid Vokal nägin poe ees lukustamata rattaid), Narva maantee ja Narva maanteelt Narva-Jõesuu poole suunduv maantee on roppohtlikud (viimatimainitul tuli õhtupoolikul, kui rahvas rannast ära sõitis, ette päris vastikuid möödasõite) ning üksildasemates kohtades (näiteks Kurtna järvede kandis) oli kuidagi kõhe sõita kilomeetreid inimtühjal tööstusjääkidega maastikul. Aga muidu - täitsa okei.

Sillamäe kanti tasub kindlasti rattaga minna, sest väiksemad külavaheteed on väga korralikud (Sillamäe ja Narva-Jõesuu vahel kohati suisa asfaldiga), eriti Sillamäel oli raske kohata äärekive (võrdlus Tallinnaga...), inimesed on väga sõbralikud ning saab kamaluga teistmoodi elamusi ja vaatamist. Ja ka minusugusel peaaegu umbkeelsel tulevad põhikooli vene keele rudimendid meelde, nii et keelekümblus pealekauba. :)

eestis sõite s on kõige suurem oht hooletud autojuhid , kuid vastassuunas sõites saab mingil määral ka seda ennetada , lihtsalt teelt kõrvale hoides. Muidugi kahekesi on selles mõttes turvalisem , et saab ka poes ennast vabamalt tunda , kuni teine rattaid vaatab. Minu tuttavaga juhtus selline jama , et poe eest pandi ratas kogu varustusega pihta , vaatamata sellele et oli trosslukuga kinni , nii et kasutage tgevamat lukku ja üks kaaslane ei tee ka paha . on kellega muljeid õhtul vahetada jne.