Üheotsapiletiga Taisse

Plaanis on teha pikem Aasia reis (umbes kolm kuud) ja alustada plaanime me seda Taist. Kuna tagasisõidukuupäeva me hetkel ei tea, siis ei taha me ka pileteid veel valmis osta. Tais on esialgu plaanis olla umbes 3-4 nädalat, seega selle jaoks justkui viisat vaja ei läheks. 

Aga kas Taisse sisenemisel peaks olema ette näidata pilet järgmisesse riiki? Tõestamaks, et me ei plaani Tais olla üle kuu aja, mis on viisavaba.

Aitäh kõigile, kes vastavad!

Lühike vastus: jah, lennureisi puhul on vaja ette näidata pilet järgmisesse riiki. Muidu ei lasta lennukisse. Ostke suva odavlend Bangkokist kuhugi välja (KUL ntx) või mujalt, kuhu maandute.

Jah, suure tõenäosusega küsitakse. Kõik sõltub check-ini töötajast. Minult on ka mitte küsitud, aga sellega ei maksa arvestada. Kui küsitakse piletit näha, siis peab olema midagi ette näidata.

Ehk on abi ka sellest, kui osta bussi- või rongipilet naaberriiki, nt Laosesse või Kambodžasse (https://12go.asia/en), tuleb odavam. Muide, teisest Aasia riigist tulles pole veel kordagi Tais väljalennupiletit küsitud.

Laosesse ja Kambodžasse tehnilistel põhjustel Taist rongiga vast ei läheks. Pilet piiri lähedale ei veena.

Mul mõnes Aasia riigis on ikka väga põhjalikult uuritud, kas mind üldse tohib sinna sisse lasta, ärasõidupiletist rääkimata.

Samas viimati ühes naaberriigis (kui olin spetsiaalselt kiiruga samal hommikul Tai-Euroopa pileti ära ostnud, et oleks midagi ette näidata) küsiti: "Taist lahkumise pilet ikka on või?" "Jah." ja näha ei tahtnud keegi.
See küsimine/ettenäitamine sõltub 100% konkreetsest check-ini töötajast, seega ei saa keegi mitte midagi lubada ja teiste kogemused ei tähenda midagi. Ühelt küsitakse, teiselt mitte - mingit loogikat pole.

Täpselt nii see Aasias ongi. Aga Euroopast Taisse lennates peab olema midagi reaalset ette näidata. Pidin Helsingis lennukisse saamiseks kiirelt midagi broneerima, olgugi, et lendasin Qatari äriklassis.

Kahjuks on Euroopas sama ebaloogiline. Mul just hiljuti Tallinnas oli üheotsapilet (järgmine odavlend riigist välja küll ostetud) ja käisin koguni kahe erineva check-ini töötaja käe alt läbi ja kumbki ei küsinud. Oli kiire, kõigi piletitega mingi jama, mingi eelnev lend oli ära jäänud ja pooled reisijad ümber vormistatud minu lennule, istekohad paigast ära jne
Lihtsalt polnud mahti või ei viitsitud, kuigi isegi küsiti üle, et on üheotsapilet. Kas kunagi õnnestub taastada sama olukord - kahtlen.

Viimased 7 aastat Tai ja Euroopa vahet 4-5 korda aastas lennanud ja kordagi pole piletit küsitud. Ainus mille kohta paaril korral huvi on tuntud, on aadress kus peatud ja vaadatud kas see on immigration kaardil täidetud.

Kohustus uurida on check-inil algpunkti lennujaamas. Kui on edasi-tagasi pilet, näeb check-in seda ise, ja tõesti ei küsi üle. Küsima peab siis, kui on üheotsapilet või tagasilend teisest riigist.
Tai piirivalvur ei küsi kunagi, sest eeldab, et see töö on check-inis enne teda ära tehtud ja tagasilennupiletita inimesi pole algpunktis lennukisse lastudki.

Üheotsapilet Taisse Arlanda lennujaamast, kedagi ei huvitanud millal ma tagasi tulen !  ! !  ! Taisse sisenedes panin kirja tagasilennu nr. SU271, sest teadsin millega ma tagasi lendan aga millal ... ei tea ! Lõpetage see hirmutamine. :D 

See pole hirmutamine, vaid täiesti loogikavaba ja ettearvamatu juhus, milleks peab valmis olema. Mina olen saabunud lennujaama üheotsapiletiga ja viimasel hetkel check-ini, kus keelduti tagasisõidupileti puudumise tõttu pagasit Taisse registreerimast.
Õnneks oli vahemaandumisel piisavalt aega ja check-ini töötaja oli inimlik - registreeris pagasi vahemaandumiseni ja pidin pagasi vahepunktis välja võtma ja uuesti registreeruma Tai lennule, ostes vahepeal tagasilennupileti. Kuna olin saabunud viimasel hetkel, siis algpunktis polnud enam aega mobiilis mingit piletit kinni panna.
See, et sinult ei küsitud, ei tähenda, et mõni teine ei jää lennult maha, kuna tagasilennupiletit pole näidata.

Ma olen korra oodanud millal piirivalvuritel vahetus, õnneks olin ainult käsipagasiga.

Hei improved üks küsimus kui teed "check-in kiosk'is" check-in kes siis kontrollib ? ? ( ainult käsipagas )  

Piiril kontrollitakse ka, umbes pooltel kordal on seda juhtunud minul isiklikult. Oleneb täitsa ametnikust.

Olen paar korda ostnud check-in'i kõrval kiirelt telefoniga lennupiletit Taist edasi, sest pardakaarti enne kätte ei anta. Indias oli vist korra ja kusagil veel. See on väga suvaline tõesti. Vahel on pilet olemas ja kui küsitakse, kas on, siis alati näha ei taheta. Samas on olnud olukorrad, kus ma näen kokreetselt kuidas töötaja võtab mu telefoni ja ajab sealt näpuga järge, et see lend oma süsteemi sisestada. Sõltub riigist ja teenindajast. Aga hirmutamisega pole siin kindlasti tegu.

Sama teema on siit foorumist juba läbi käinud ja varem olin mina see kes ütles, et pole probleemi, kuna minult pole küsitud. Kuni lõpuks küsiti ja ma poleks lennule saanud.  

To: All82
Tõenäoliselt ei kontrolli keegi. Kui pole Isaaci "pooltel kordadel" juhtumit ja piiril ei küsita. Minul pole jälle piiril küsitud pooltel kordadel.
Nagu ka majutuse puhul ju kedagi ei koti, eks ole? Ma ükskord panin immigratsioonikaardile mingi kirjaveaga majutuse, ei viitsinud sodima ja parandama hakata ka, sest no 100% keegi ei vaata seda ju. Ma täidan seda kaarti alati mälu järgi, mõnikord panen suvalise hotellinime, ei viitsi õiget meenutada ja otsida lennukis.
Ja siis piiril onu küsib järsku, et mis hotell see sul siin on, sellist pole olemas. Pidin pikali kukkuma. Küsis täpselt mobiilist näha broneeringut, ajas kuupäevades järge ja parandas nime võidukalt ära ja näitas "lollile turistile", kuidas olema peab. Ei tea, mis oleks saanud, kui hotell oleks veel broneerimata või kui oleksin lihtsalt suvalise nime jälle kirjutanud reaalse broneeringuta.
Kõik on 100% kinni inimeses, kelle otsa satud, seega kellegi teise kogemus ei maksa.
@ All82
"Taisse sisenedes panin kirja tagasilennu nr. SU271, sest teadsin millega ma tagasi lendan aga millal ... ei tea !"

Ja mis oleks saanud kui immigratsiooniametnik passikontrollis oleks ikkagi tahtnud su lennu broneeringut näha?
Kas tõesti arvad, et kui seda ette näidata ei ole, siis lastakse ikka riiki sisse?

"üks küsimus kui teed "check-in kiosk'is" check-in kes siis kontrollib ? ? ( ainult käsipagas )  "

Usun, et ainult käsipagasiga Euroopast Aasiasse (puhkusele) lendajaid on tegelikult rõhuv vähemus ning sellisele eeldusele toetumine ning selle baasilt järelduste tegemine ei ole kõige õigem.

Minult on mitmel korral nii Tallinnas, Helsingis kui ka Riias küsitud näha sihtkoha riigist väljumise broneeringut.
Seda nii üheotsapileti puhul (tagasilend ei toimu samast riigist) kui ka pikkade vahedega edasi-tagasi piletite puhul, mille kestvus ületab viisavabat 30 päeva (nt. 2-3 kuuliste reiside puhul kui on olemas edasi-tagasi lennupilet samast riigist).
Kuni 30 päevaste reiside puhul ei ole edasi-tagasi piletite olemasolul riigist väljumise broneeringut näha tahetud kuna ilmselt näevad nad isegi oma süsteemist, et pilet on olemas ja riigis viibimine ei ületa lubatud 30 päeva.

Check-in kiosk ei trüki pardakaarti välja, kui on lisaküsimusi. Oli äsja selline kogemus. See võis olla Guangzhous, kus sai isegi check-in-pagasi iseseisvalt registreerida ja ära saata. Oli küll üks teenindaja inimesi abistamas. Minu puhul tekkiski olukord, et pardakaarti ei trükitud ja kiosk suunas mind letti, kus taheti järgmise riigi viisat näha. Tõenäoliselt toimub sama ka juhul, kui on vajalik tõestada Taist väljalendu. 

Õige küll jah, mul isegi Emirates viimati väljastas online check-inis pardakaardi ainult Dubaini ja ütles, et Aasia otsa pardakaardi saab ainult letist pärast lisakontrolli. Rahvusvahelise lennu check-in Aasias pole aga kunagi automaadis õnnestunud ühegi lennufirmaga, ma isegi ei ürita enam, lähen alati letti.

Mina olen Tais käinud ka aastas 4-5korda ja pole küsitud. Kui te aga tahate Taist mõnda naaber riiki minna siis peab teil olema juba midagi näidata.