"üksikema" ja autotripp

Tere! Kuna jäime Bulgaaria reisist ilma (GoAdventure) ja raha pole veel tagastatud siis mõtlesin, et teen lastega väikese autotrippi näiteks Lõuna Poola. Varem oleme Gdanski kandis autoga käinud. Käisime terve perega ja oli 2 autojuhti, põhiliselt sõitis ikka abikaasa. See kord pean sõitma mina. Ootaks Teie poolseid soovitusi kuhu lastega minna ja mida teha Lõuna Poolas :) Läti-Leedu meil juba läbi sõidetud, et läheks kaugemale.

Aega meil 7-10 päeva. Auto suht uus, kasko tehtud. Esimest ööbist mõtlesin teha Suwalki/Augustow linnas.

Ootan kõiki soovitusi, nõuandeid. Kuna reisin lastega põhiliselt üksinda siis "reisihirmu" mul ei ole, lihtsalt autoga üksinda kaugem kui Riia pole käinud.

Ette tänades!

Katrinka, kui su üht varasemat postitust lugeda, siis oletan, et su lapsed on praegu 7 ja 14 aastat vanad. See info võib soovituste jagamisel oluline olla ;-)

Teiseks -- kuhu sa siis täpselt plaanid reisida -- esimeses lauses planeerid reisi Lõuna Poolasse ja veidi edasi ootad soovitusi Põhja Poola kohta :-)

Kui lõunasse lähed ja sa ise ning su lapsed on veidike ka sellised avastaja ja matkaja tüüpi, siis kindlasti sellised kohad nagu Krakow, Zakopane (Tatrad) ja Wieliczka

Tere! Panen praegu Poola autoreisi marsruuti paika ja vajaks veidi abi. Põhja-Poolas sai eelmisel aastal ringi vaadatud, sel aastal oleks soov kindlasti külastada Auschwitzi ja Wieliczka soolakaevandust ning neid kohti mis teele jäävad. Kuidas oleks kõige mõistlikum sõita, kas ühe jutiga Auschwitzini välja ning sealt siis soolakaevandusse ning edasi Eesti poole tagasi liikuma hakates vaadata seda, mis teele jääb? Reisi pikkuseks 6-7 päeva.

Evecas, ühe jutiga Lõuna-Poolasse välja sõitmine on üsna väsitav, pigem soovitaksin poolel teel (Leedu ja Varssavi vahel) korra ööbida - teeäärne majutus Poolas on odav (alates ca 25-30€ 2inimesetuba), saab pesta, puhata, kohalikku toitu proovida. Teeäär on Poolas ööbimiskohti täis, ent pisut teistmoodi elamuseks soovitaksin näiteks Pokamedulski kloostrit Suwalki külje all: http://www.wigry.org/uslugi-hotelowe/ või Suprasli küla Bialystoki külje all, kus Borowinowy spaahotell alates 54€ 2 in.

Tänud Buldooza! Kaalume ööbimist. Meil tegelikult 3 autojuhti ja seetõttu mõtlesingi, et sõidame äkki otse sinna välja, et tagasi rahulikumalt kulgeda. Kaalusin veel Hel'i poolsaare külastust aga vaatasin, et Wieliczkast Kaunasesse sama pikk maa, mis Hel´i. Nüüd mõtlengi kas hakata kohe Krakovist kodu poole sõitma ja vaadata, mis teele jääb või sõita ikkagi mere äärde välja. Kahju, et venelased piiril transiitviisasid ei müü, muidu oleks läbi Kaliningradi tagasi sõitnud.

Minu soovitus on ka, et jagage kogu tee ühtlaseks kulgemiseks. Muidu tuleb üks ots nagu sundkorras tööpäev ja ei mingit puhkust.

Väike soovitus neile kes tahavad külastada Auschwitzi, seal mingi ulme teema nende külastus aegadega ja alates kella 3 saab sinna põhi laagrisse tasuta sisse, ennem 3 on mingi giidiga teema ja maksis äkki 10€ nägu. Seal oli muidugi teine laager veel, mis pidi olema tasuta, siis oleks mõistlik varajasel saabumisel seal ennem ära käija.

Tallinn-Krakow on isegi ühe juhiga sõites ühe jutiga minnes täiesti sõidetav, sõiduaeg 15h ehk kui kl 5 hommikul välja sõita ning iga 2 h järel 15 min peatuda, siis võiks isegi kl 21-22 ringis jõuda. Praktikas on see ikkagi väsitav, pigem nt kl 13 Tallinnast startida, kl 20 Augustowis õhtustada ja ööbida, järgmine päev kl 7-8 startida ning just hotelli checkini ajaks ehk ca 15-16 paiku Krakowisse laekuda. Alternatiiv on peatuda Varssavis, nt hakates hommikul Tallinnast sõitma, õhtu Varssavis ringi vaadata, järgmine hommik Krakowisse ning tagasi 4-5 päevaga peatustega Oswiecim - Wielicka - (Rzeszow) - Kazimierz Dolny - Lublin - Bialowieza

ma ei tea, ma lastega ei soovitaks kuhugi "kiirustada". lapsed väga ei hooli looduskaunitest vaadetest või turistilõksudest. tähtsam on äge ja lahe ja et oleks reaalselt midagi teha või käega katsuda. reis peaks olema ikkagi kõigile, mitte mingi uhamine. pole mõtet kaugele ennast viia, et ainult virinat kuulata.

ma paneks Eestist ajama ja maanduks Suwalkis. täpselt selline paras kaugus, et õhtupoolikul jõuab valges ilusti kohale ja ei pea väga ennast sõiduga ära kägistama. Kui ilm koledam, siis õhtul käige Suwalki veekeskuses (soodne ja täitsa pädev, mõnusad lauged ja pikad torud), kui aga ilus ja soe, siis arkadia järve ääres. seal saab ujuda, head jätsi limpsida ja mõnus lasteväljak ka kohe pargi ääres.

järgmisel päeval annab ehk pisut rohkem pungestada ja näiteks kuskile lõuna poole jõuda.

Zakopane on minu kogemuste järgi paras turismilõks. pole see puhkamiseks nii väga ilus mitte. mägedesse on kauge ja on suhteliselt kallis. Aga mitmekorruselised nikerdustega puumajad olid ägedad küll. Äkki hoopis tshehhiäärsetesse mägedesse? ma 2015-ndal küll Tshehhi poolel olin (Kronose mägedes) ja tõesti hea mulje jäi. ilus loodus, soodne elu (väljas söömine eriti üllatas, krt 15-20€ga sai pubis terve pere ennast seaks söödud-joodud), eriti pakkus elamuse Teplice/Adrspach kaljud!. 1h superilusal järvekesel paadirenti tervele perele oli 80 tshehhi krooni ehk vaevu üle 3€:D

pakuksi pigem nii, et teisel päeval Wroclawi (võtke ööbimine pargi ligidal, näiteks soovitaks Green Hostelit, kohe loomaaia ja pargi ääres), õhtul äkki veab ja näete maailmaklassi purskkaevushowd (meie jäime ilma, sest raibe läks kaks päeva enne meie saabumist katki ja remonti).

järgmisel päeval saate juba oma kohta jõuda, eks valite ise kus puhata. tagasitee võite mingi teise tee võtta, näiteks läbi Katowice.