Üksinda Indiasse

Oleks vaja paarile küsimusele vastust ning igasugused muud nõuanded on teretulnud :)

Delhi lennujaamas maandun varahommikul ning rong Hazarat Nizamuddin jaamast Khajuraho'sse väljub alles õhtul. Kuidas sisustada vahepealne aeg? Kohvriga oleks tülikas ringi seigelda..
Kus kohas on mõistlik raha vahetada?
Tagasi tulles veedan paar päeva Delhis koha peal ja sellega seoses paluks hotelli soovitusi (luksust taga ei vaja, vaid puhkast ja turvalist öömaja).

Esiteks, usun, et kodutöö on tehtud või Indias enne käidud. vastasel juhul, saab keeruline olema üldse Indias.
Nizamuddin on üsna lõunapool Delhis. Vaatamisväärsustest jääb sinna lähedale Humajuni mausoleum, kes oli India ajaloos muidugi suurmogulina oluline tegelane. Oleneb mida Sa aja sisustamise all silmas pead. Agra vanas raudteejaamas on näiteks võimalik väljumiste vaheajal rottide elu jälgida, millest raudteejaam kubiseb.
Kohvri saad jätta locker roomi.
Esialgu on mõttekas raha vähemalt osaliselt vahetada lennujaamas. Vaata seal sikhi kohtasid, kes annavad reeglina vähe parema kursi. Punjab Bank on mulle alati lennujaamas parima kursiga andnud.
Delhis hotelli soovitusi... :) 12 miljoni linn, puhka kus tahad. Ultra budjeti saad Paharganjˇs või Majnu Ka Tillas. Põhimõtteliselt on seal ka askeetlikud , turvalised ja puhtad ruumid (vaata ikka enne üle, kui võtad ).
Täpsemateks vastuseks, täpsemaid küsimusi :)

Paharganj'is on odavaid majutusi hulgi. Olen proovinud erinevaid, kuid pöördun ikka tagasi Cottage Yes Please hotelli. See on agoda.com lehel ka üleval, kuigi veebist vahel natuke kallim, kui kohapealt. Tavaliselt maksan 1200 ruupiat öö eest. Sealt mugav väljasõite teha. New Delhi raudteejaam ligidal ja hotellist saab vajadusel auto broneerida vaatamisväärsuste külastusteks. Omapäi ei soovita esimesel korral küll Delhi ringreisi ette võtta. Suur osa ajast kulub liiklemiseks ja mugavam istuda puhtas autos, kui kogu päeva rikšades loksuda või metroos nagu kilukarbis olla :)
3000 ruupia eest peaks saama auto terveks päevaks. Ise liigeldes muidugi kordades odavam, aga Delhi väsitab päevapeale omajagu ära.
DrRock'i soovitatud Humajuni mausoleum on kindlasti külastust väärt. Seal on alati palju vähem rahvast, kui teiste suuremate vaatamisväärsiste juures ja mõnus jalutada. Ilus ka muidugi.
Kui huvi, siis võin saata lingi Lonely Planeti pdf versioonile. Pole küll viimane variant, aga abiks ikka.

Esiteks tasuks Nizamuddini jaama jõuda ja alles siis, kui aega üle jääb, vaadata, mida sellega pihta hakata. Raudteejaamas on pakihoid. Raha soovitaks algatuseks võtta lennujaamas seinast, vahetamisega võib tegeleda hiljem, kui kurss ja konjunktuur juba selgemaks saanud. Ajaliselt tasuks arvestada, et India rong võib hilinemise asemel ka varem väljuda. Delhis ööbimiseks sobiv kant on Paharganj, Main Bazaar. Hotelle on seal murdu, vali kohapeal, millist tahad.

Ma nõustun eelpoolkõnelejate seisukohtadega. Kõige valutum on autoekskursioon terveks päevaks. Hinnalt see maha ei löö ja eeltööd tehes on võimalik turvaline variant eelnevalt kokku leppida. Kohapeal asjatama hakates on tüng 95% tõenäosusega garanteeritud. Varahommikul lennujaamast tulles oli metroost Delhi raudteejaamaesisele väljumine üks omapärasemaid kultuurielamusi, millega olen oma reisidel kokku puutunud ja ringi käinud pisut ikka olen siin ilmas. Samas on muidugi täiesti võimalik ka ühistranspordiga liigelda. Minu soovitus tugineb osaliselt ka algsest postitusest leitud sõnal "kohver" :)

Igaks juhuks lisan siia veel pisut infot autoga tuuritamise kohta Delhis. Olen neid tuure teinud päris palju ja vaid mõnel korral on õnnestunud see nii läbida, et autojuht ei ürita viia kuskile Emporiumi (suur pood kõikvõimaliku kohaliku käsitöötoodanguga, kus hinnad oluliselt kõrgemad, kui väikestes poodides). Seal makstakse talle komisjonitasu, kui toodud klient midagi ostab. Väidetavalt saavad nad isegi siis kütusetalonge, kui turist seal vähemalt 10 min sees ja niisama ringi vaatab. Mind on päris palju keelitatud, et palun mine ole seal sees lihtsalt 10 min, midagi ostma ei pea.
Olen enne sõidu alustamist rääkinud ise ja palunud ka mõnel kohalikul sõbral veel hindi keeles üle korrata, et milliseid kohti külastame ja suveniiripoed jäävad ära. Vaatamata sellele olen avastanud end äkki mingi hoone eest, mida juht nimetab muuseumiks ja räägib, kuidas kõik turistid ikka seal käivad. "Muuseumis" saab vaadata kohalikku käsitööd ja loomulikult kõiki eksponaate kaasa osta. Sellega peab igaks juhuks arvestama. Muidugi on nendes Emporiumites väga kvaliteetne kaup ja kes ei viitsi turul kaubelda, saab sealt pingevabalt omale suveniire soetada. Hinnad muidugi sama väärikad kui kaup.

On ette tulnud juhuseid, kus juht võtab tee pealt peale "tõlgi", kuna tema inglise keel on väga nadi, aga tema hea sõber saab meile giidiks olla. Raha eest muidugi.

Üks võimalus on juba veebist omale tuur ära broneerida, et võtavad lennujaamast peale ja viivad õhtuks raudteejaama. Siis saaks kohvrit autos hoida. Esimene leht, mis ette tuli, pakub Toyota Innovaga tuuri hinnaga 2464 ruupiat kuni 8 h ja 80 km. Lisanduvad parkimistasud.
http://www.delhitourism.gov.in/delhitourism/booking/car_package.jsp

Siddhartalt väga asjalik soovitus. Isiklik kogemus üldiselt sama.

Kohvriga reisin, sest on vaja asju kaasa võtta ning suurt seljakotti pole. Khajurahos olen üle 3 nädala kohapeal, teen joogat ning seal mind see kohvri olemasolu ei häiri, muul juhul läheks Indiasse seljakotiga (lihtsalt täpsustuseks).

Eks mul väike hirm on ikka esimest korda üksinda Indias liiklemise ees. Aga suur aitäh teile kõigile heade soovituste eest!

Seljakotti rentida pole mõelnud? (kui endal pole ja sõber ei laena).
Ma ei kujuta Dehlis kohvriga liiklemist eriti ette :)

Proovi ikka korralik kodutöö ära teha, võil leida turvaline kontakt Indias, nii palju, kui see seal maal võimalik on :)
Matkamaailmast saab seljakotti laenutada.

Head reisi !

Delhis Paharganjis ma saan vajadusel pakkuda panipaika, kui vaja oma asju hoida. Üks koostööpartner seal väga usaldusväärne mees ja ennegi mu sõpru/tuttavaid ja ka täiesti võõraid aidanud. Millal minek on?
Võimalik, et ma olen ka mingil hetkel Delhis. Seda küll lühidalt, nii umbes nädala jagu. Arvatavasti kuskil jaanuari lõpus, veebruari alguses. Seal on muide külm sel ajal ja mõnel aastal olnud isegi +5 kanti öösel.