trip-krainetrip-ukraine-dark
Ukraina teedeolukord.

Kuna Ukraina võõrustab euro 2012 jalgpallis, siis sooviks teada , missugune on teedeolukord. Viimati käisin aasta tagasi. Eriti huvitab mind Lublin- Chelm(Poola) /- Kovel- Kiiev. Aasta tagasi oli juba suured teedeehitused. Soovin minna juuli keskel.

Palun mõistvat suhtumist, esimene postitus.

2009 seis väga hea (4 rida vähemalt piirist paarkümmend km).

Mis teed üldse eelistada, andke kaaskodanikule infot.

sõitsmine Poolast sisse ja läbi L'vov ja Ternipol'i läksime Rumeenia suunas. Teed on 3-, kuna ka maantel tihti tulevad ette suured teeaugud, samas linnades on veel palju munakiviteid, kus sõit üle 30 km/t on esisillale enesetapp. Linnadest väljas on küll asfalteeritud igal pool, kuid need parandused, mis eelmisel aastal olid tehtud, paistab, et enam vastu ei pea

P.s. ainuke hea asi Ukrainas - küte. Saime 800 krooniga täidetud 75-liitriline paak.

2010 Ukrainas käijatelt paar küsimust (KIIEVISSE suunal) NB! autotransport 1.)teeremondid põhimagistraalidel 2.)piirijärjekord (edasi/tagasi), sh läbiotsimsised 3.) mentidele makstud raha (rahvimäärad, ökomaksud, viivitamised jne) 4.)95 bensiini hind 5.)dollari kurss 6.) kaardimaksete/automaatide usaldatavus

Ühinen küsijatega, endal plaanis 24.07 startida Pärnust läbi Poola, Ukrainasse, Odessasse ja sealt Krimmi. Soovitused teedevaliku osas on teretulnud, samuti ka muu info selle maa kohta. ;)

Stardime samuti 24ndal Tartust Odessa poole ja sealt edasi Jaltasse. Soovime põigata läbi Ukraina Taga Karpaatide. Mõtleme veel parima marsruudi peale. Kui keegi oskab soovitusi jagada, siis palun jagage. kuits20, kui soovite, siis võime kusagil kokku saada ja koos mingi osa põrutada näiteks.

Võime saada kokku küll, saadan sulle oma telefoni nr-i, saame edasi suhelda.

Tulen Odessast olen Eestis sa 17 kiir inf 56644483

Huvitav, miks minu kommetaar kustutatakse....?? Eile oli olemas, täna enam mitte... Väga kummalised moderaatorid siin... Kuna nägusid näha pole, siis ei saa öeda ka, et asi "nägude järgi" käib.. Kirjutasin, et endal kah plaan perega juuli lõppoole oli mõte sinnakanti kimada.... Kui huvilisi/ühinejaid oleks, siis andke teada.

Tere! Paar nädalat tagasi sai tuldud motomatkalt Odessasse (Läti-Valgevene-Ukraina). Suurematel teedel Ukrainas esineb remonti, kuid ei midagi hullu. Samas ei tohi hetkekski valvsust kaotada, sest ka kiirteedel esineb näit. ca. 0,5 m läbimõõduga löökauke! Piiril (mul kogemus Valgevenega) ca. 2 h järjekorrad. Kontrollitakse passi, kindlustuse, sõiduvahendi dokumentide ning rohelise kaardi olemasolu. Piiripunktis täidad riiki sisenemiseks veel mingi ankeedi (täitmiseks loetav Ukraina ja Inglise keeles), kuid see käib suht kiirelt. Autosid kontrolliti pisteliselt, kuid kuna sul ju nagunii kontrabandet pole, siis probleeme ka ei tule (suitsud seal ca. 9 EEK, hea viin umbes 40 EEK 0,5 l). Kohalikud edevamad autod sõidavad kiirteel 110 km/h tsoonis kuni 250 km/h ja Ladadega miilitsad lihtsalt föönitavad tee ääres ning konstateerivad fakti. Mitte kohaliku numbrimärgiga liiklusvahendeid koinitakse võimalusel kuulu järgi küll. Hiljem valgustasid kohalikud meid veel, et liiklusmiilits ei pidava tsiklimeestest üldse huvituma, sest nagunii ei saaks nad neid kätte... Üldiselt liigu liiklusvooluga kaasa, kuid kui siiski miilitsale meelehead pakkuma peaks, siis räägiti midagi 1 grivna = 1 km/h (anna sada ja sellega laabub kindlasti kõik). Niipalju veel, et meelehead pakkuda seal nagu tohib aga vastu võtta ei. Miilits ei nimeta sulle kohe kindlasti tema soovitud summat, vaid jäta tehinguks rahatäht kas paberite vahele või suru käepigistusega mendile otse pihku. Bensiin 95E maksis ~12 EEK/l. USD vahetamisega probleeme seal ei ole aga kurssi kahjuks ei vaadanud. Kaardimakse ja nutumüüri tehingud toimisid pea pooltel juhtudel proovituist (VISA Elektron).

Edu, Aare http://www.upload.ee/image/688879/PIC_008.png

Hakka ka sõitma 24 siis võime kuskil kõik kohtuda, oleneb muidugi kas läheb läbi Valgevene või Poola(me läbi Poola). Anna teada mis plaanid ;)

Kas see pilt on tehtud Ukrainas või Valgevenes? Tee paistab ilus ja lai olevat küll igatahes.

Su eelmine kommentaar muudeti nähtamatuks, kuna see ei vastanud Trip.ee emakeele austamise reeglitele. Kuna viimane postitus sisaldab suurtähti lause alguses ja muid elementaarseid grammatikalisi elemente, siis see, nagu näed on, olemas. Kui nii jätkad on kõik asjalikud postitused ja küsimused teretulnud.

ixxx näotu vanemtoimetaja

Kirjutan oma seiklustest, ehk kellegil abi. Sõit kulges Eestist Bulgaariasse, tee peal saime teada et Ukraina viisa vaba, loomulikult kohe jee, sealt ka läbi. Slovakkia piirimehed küsisid palju autos kütet on ja läbisõit pandi kirja, neilgi oli juba imelikud näod ees et miks pea täis paagiga sinna ronime. Ukraina tollis uuriti meie autot juba vähe korralikumalt, eriti peale seda kui nägid et Eestist ostetud pea terve blokk suitse pagasnikus olid, aga ei midagi hullu, täitsime deklaratsioonid, tempel passi ja tunnike hiljem Ukrainas. Järgmise päeva lõunani "hüppasime" Ukrainas sees, sest teed ikka ulme auklikud seal. Siis kell 13 Rumeenia piiri punktis, no see mis seal toimus oli lauas hämmastav. Nimelt toimus selle punkti kaudu kütte vedu sõiduautodega, ja Rumeenia toll ei võtnud vastu, mingi tunni jooksul 4 autot sai üle. Ja kui järjekord liikuma hakkas siis no sellist rammimist ja trügimist kohe raske kirjeldada, punkti viis üks sõidurada, aga tegelt liiguti sinna neljas kuni viies rajas, nii kui 10 senti eesolijaga vahe jätsid rammis keegi vahele. Ok ootasime 4 tundi, ja olime 20 meetrit liikunud, siis sõber sai piirivalvuritelt teada et 100 km eemal piiripunktis saab kohe üle. Pöörasime otsa ringi (kõik jäid meid lolli näoga järgi vaatama) ja sõitsime tagasi. Teepeal nägime Hungari piiripunkti, võtsime järjekorda, 20 min hiljem juba vaadati auto üle, uurit/puuriti miks ikka Ukrainas, aga lasti edasi kuni passi lahkumis pitsat vaja lüüa. Siis saabus üllatus, nimelt oli algselt transiit pitsat sisse pandud, kuhu ka märkitud kus kaudu riigist lahkuma peame, ei aidanud mingi lunimine saadeti meid tagasi. Kell 17 olime tagasi, ja siis jätkus ootamist öösse kella 3ni. Teised autot lasti sealt väga kiirelt üle, aga vähemalt piirivalvurid ise väitsid et näevad esimest korda seal eestlasi, ja eks eksootikaga tegelesid nad hulga pikemalt. Järjekordsaelt tekitas jama see Eestist ostetud blokk suitse, ja nende imestus oli seda suurem et kohapealt ostsin ainult ühe paki suitsu prooviks. Midagi lahti ei kisutud, aga polstrite ja istmete vahele üritasid vaadata küll. Loomulikult pidasid nad ainu võimalikuks et veame narkotsi, nende jaoks oli mõistetamatu et inimesed sõidavad autoga Eestis läbi Ukraina Bulgaariasse. Nii et 100 km läbimine kestis Ukrainas 28 tundi.

Tere! Konkreetsed pildid on võetud Kiievi ja Odessa vahelisel kiirteel. Meie kogetu põhjal oli teede seiskord Ukrainas rahuldav ning reisi halvimateks osutusid Läti teed. http://www.upload.ee/image/692843/PIC_007.png

Parimat, Aare

Suurimad tänud Priis ilusate piltide eest ja trts vähemalt on mida meenutada Ukrainast;)

Kõik kes siin on soovi avaldanud reisida Ukrainasse alustades 24.07. olge head ja võtke meiega ühendust! Sest seltsis on segasem ja uusi sõpru on alati tore saada ;)

Info võite jätta siia foorumisse või mailile info@tallnet.ee, siis saame täpsustada marsruute ja kohtumispaikasid.

Eelmisel aastal sai käidud Ukraina tripil. Kui soovite, võin jagada reisiplaani!

Heameelega loeks sinu reisiplaani.