Ulmeodavad lennuhinnad saidil www.travelpack.com

Kas keegi on ostnud lennukipileteid läbi www.travelpack.com ? Sattusin sellele saidile läbi skyscanner.net-i ja vaatan, et see sait pakub vähemalt otsingufaasis ulmeliselt odavaid hindu (ntx TLL-HEL-BKK-HEL-TLL kõigest 59,20 inglise naela või TLL-FRA-SIN-SYD-BKK-HEL-TLL 279,80 naela), mis ei tundu absoluutselt reaalsena. On see mingi petusait? Ajutine süsteemiviga? Tulevad kusagil hiljem mingid maksud juurde (vähemalt kuni maksmise saidini näitas endiselt ulmeodavaid hindu)? Ja imelik on see, et see sait pakub pileteid ainult teatud lennufirmade lendudele...näiteks nö puhtaid (koodijagamiseta) Estonian Airi lende ta ei näita, näitab ainult siis, kui EA lend on codesharinguga ja see koodijagaja kompanii on Travelpacki nimistus (ntx SAS).

Hinnad on küll seal väga huvitavad ja samas ei tundud üldse reaalsed. Googeldades leidsin infot suheliselt vähe ja Tripadvisor-is ka väike mõttevahetus ainult.

Jup, isegi üritasin googlest infi leida, aga tulemus suht null.

Nuuh, ütleb keegi, kas oleks mõtet riskida? Ca 1000 kr TLL-BKK edasi tagasi :D Teoorias peaks olema võimalik krediitkaardimakset tühistada, kui teenust ei saa.

Kuda see ütlus oligi..."kes ei riski see shampust ei joo" :D

Vaatasin minagi seda Travelpacki saiti, aga ei leia kuidagi selliseid hindu! TLL-BKK ei paku üldse midagi ja HELL-BKK hinnad on ikka kallid. Mismoodi sa leidsid nii odavad hinnad, kas otse Travelpacki lehel? Muidu Travelpackis tavalised hinnapakkumised kui vaadata nende saiti. Travelpack pakub ka paketireise. Hinnad nagu ikka, alates näiteks Londonist.

Jah, keegi võks visata näidiskuupäevad, kus nad neid odavhindu näevad.

Tundub, et mingi viga oli neil süsteemis. :) Hetkel ei näita ühtegi lendu, mis väljuksid Eestist.

Näiteks oli TLL-HEL-CDG-HEL-TLL Finnairiga 17/07-24/07 läbi skyscanneri otsingu 81 USD. Nüüd ei paku ka skyscanner enam neid ulmehindu. BKK ja SYD katsetasin travelpacki kodulehel suvaliste päevadega juulis-augustis, kui need imeodavad hinnad ekraanile tulid. Ilmselt oli travelpacki süsteemiviga need ulmehinnad, sest TLL-st ei ole hetkel võimalik nende kaudu enam ühtegi lendu bronnida, samas kui HEL, RIX, ARN toimivad igati...hinnad muidugi pole enam ulmekad vaid tavapäraselt kallid.

Kummaline on see, et sarnast hinda (ca 1000 kr) pakub ka skyscanneri andmetel ka www.sky-tours.com. Hetkel on veel täiesti võimalik osta :)

Vaatasin kah, et aastavahetus Aasias 1000 krooniga läbi Sky-Toursi poleks üldse paha pakkumine. Ostaks suisa mõnele sõbrale jõulukingiks ka pileti... A näed, osta ei julge. Vaevalt nüüd rahast ilma jääb, aga selle tagasisaamine võib küll aastaid võtta, kui nad piletit sellise hinnaga müüa ei kavatse.

Kui piletit ei tule, ei lase raha krediitkaardilt lihtsalt maha võtta ja kõik. Ainuke asi, et käes kuulõpp ja aega vähe.

Ma soovitaks, et ostad ära ja kui nad kiunuma hakkavad et hind vale, nõuad kompensatsiooni. Kui vaja, ähvardad kohtuga vms. Äkki viskavad paarisaja eurose vautsheri.

Proovisin skyscannerit ja sky.toursi. Valisin otsingust sobiva lennu sobiva soodsa hinnaga, täitsin kõik nõutud väljad ja panga rekvisiidid ja vajutasin Book. Ja vastuseks tuli: this flight is full. Ja proovisin mitmeid erinevaid kuupäevi ja kellaaegu. Kas kellelgi õnnestus konkreetne tehing lõpule ka viia?? Tahaks ära osta pileteid, aga näitab et full. ja seda alles maksmisel.

Noh, eks ta tunduski liiga ilus, et tõsi olla. Proovisin ka ja sain vastuseks "Attention! Flight is fully sold. We apologize for the inconvenience. Your credit card has not been charged. Please make another search again."

Hm, naljakad hinnad tõesti. Ostsin just paar päeva tagasi AeroSvitist Bangkoki piletid kolmele (15000.-), mõtlesin, et vägaväga hästi saadud, ei tegelt ongi hästi saaaduda, aga vaadates samadel kuupäevadel Bangkokki (algusega Tallinnast, Finnairiga), siis jääb karp ikka lahti küll. (ca 3500.-) Loogiliselt võttes pole see võimalik, kuid, kas see firma saab midagi öelda või teha, kui sul on piletid ostetud sellise hinna eest? See on ju nende probleem, mina arvestan selle summaga, mida ma maksan. Muideks kuupäevad on, minek 18 märts ja tulek 31 märts. (SkyToursi lehelt) ..kellelgi õnnestub midagi võileiva raha eest saada, siis andku teada :)

Flights full pidevalt, selle illusiooniga on poks.

Kas neid hästi odavaid pileteid mitte ainult Finnairiga ei paku? Ma proovisin näiteks Tallinn-London, pakkus ka kaks kõige odavamat varianti Finnairiga läbi Helsinki. Kui edasi läksin, siis oli pileti hinnaks 2£ + maksud (midagi üle 100£). Aga sealt edasi enam ei saanud, ütles, et kahjuks enam pole kohti. Järgmise hinnaga oli 4£ + maksud ja seda ka ei saanud. Kolmas variant tuli juba selline tavaline hind ja vedajaks oli CSA. Mulle tundub, et kala tuleb kusagilt Finnairi süsteemist.

No ma vaatasin ka nt. TLL-HKG ja seal pakkus ka Lufthansat. Oli küll röövelik 5.000 hinnaks :) Paraku ei proovinud bronnida, kuna mulle tundub, et nt. skyscanneris on kõik Sky-tours.com hinnad puus.

Skytoursi lehel on küll paljud kauglennud algusega Tallinnast väga soodsad,Helsingist alates sama lend samadel kuupäevadel hoopis kallim. Ei täitnud maksmise välju,sest pole plaanis praegu osta ükskõik kuhu.Samas mõned kohad olid ka kallid,nii et ei tea,kus kala on!