USA 2020 suusareisi pildid

Tere! Käisime abikaasaga sõbra juures chillimas. Suusatasime 6 suusakeskuses kokku 10 päeval, Yellowstones olime 1 päeva, täis autosõidu päevi oli 3, lõpus 1 päev LA-s, kilomeetreid kogunes üle viie tuhande läbi 7 osariigi. Kulude kokkuhoiuks kasutasime mäesuusatamise aastapiletit, mis kehtib ka paljudes teistes suusakeskustes üle maailma, ööbisime suusakeskustest eemal ja rentisime auto võimalikult odavast kohast. Kui miski huvitab, küsi julgesti. Mõned avalikud pildid meie kolme telefonidest https://www.flickr.com/photos/ruudi/albums/72157713802692457

Väga lahe reis tundus olevat. Mis ajal käisite ja mis sellise tripi eelarve peaks olema?

2
0

Sealse looduse avarus, see lihtsalt lööb pahviks. Hästi tehtud pildid. Aitäh jagamast!

1
0

Kas seal lumi igal aastal?  :D

1
1

@Priit P, jäime ise ka väga rahule. Reisil olime 18.02-05.03. Meil kulus inimese peale 2130 €, sh lennuk 524, autorent 564/3, bensiin 279/3, kiirtee ja parkla 0, mäe aastapilet 466, Yellowstone tuur 433/3, hotellid 1534/3, söök 204.

Lennuk Finnari lehelt normaalsete ümberistumistega, 23 kg pagasit saime kasutada suusapagasina, 

Auto autoeurope.eu,  .com on poole kallim. 

Bensiini hind kõigub 1,5x olenevalt osariigist ja müügiketist.

Teel saab kiiremini vasakpoolseimas carpool rajas (kui autos vähemalt 2 inimest. Vahel asendub see tasulise toll-rajaga, tasub silmad lahti hoida.

Parkimine osades parklates mäe all tasuta.

Mountain Collective https://mountaincollective.com

odavaim tõstuki aastapilet andis ette keskuste loetelu, kattis keskuses 2 päeva + järgmised 50% hinnast, soovitav internetist varakult ära osta, mäe all saab füüsilise pileti mitte Tickets vaid Quest Service luugist.

Yellowstoni tuuri saime 75/3 odavamalt tänu suvel kasutatud rahvusparkide piletile).

Mäe peal maksis pitsa lõik või supp 6-12€.

@Huvilised, tänud! Täitsa nõus. Igal ajal läheks nii suvel kui talvel tagasi.

@MarkusL, üldiselt lumepuudust ei ole, pigem kas värsket lund on. Mäe tipus keskel ja all näeb ilma ja lumeolusid https://www.snow-forecast.com/resorts/Arapahoe-Basin/6day/mid

2
0

See lause, "läheks nii suvel kui talvel tagasi", tuleb väga tuttav ette. Iga kord, kui näen kellegi reisimuljeid USA-st, tuleb ka enda reis kohe meelde ja ainult positiivses võtmes. Isegi fotod on kohati samad - näiteks minugi fotoalbumis on pilt Bellagio väravast. Ja muidugi Santa Monica rannast.. 

Raske öelda, mis selle USA juures täpselt võlub, aga midagi erilist seal on. Need tohutud vahemaad, vahelduv ja kohati imeilus loodus (kui sõita läbi kogu riigi), tuttuued rendiautod, heas korras maanteed, odav kütus, puuduvad troopilised haigused, kõrge arengutase, väga hea arstiabi, head ja suured hotellitoad, jutukad ja sõbralikud ameeriklased. 

Käidud üsna paljudes riikides, ka päris eksootilistes, aga millegipärast tõmbab just USA-sse tagasi. Kui praegune segane aeg saab üle elatud, siis kahtlemata võiks sinna riiki jälle tagasi minna. Kahtlemata.

2
0

Olen aegajalt mõelnud Yellostone külastuse peale, aga ainult selle NP pärast ei oleks hakanud eraldi sinna kanti sõitma. Nüüd hea viide, et ühendada reis suusatamisega. Muidugi ise ma LA st edasi tagasi sõitma vast ei hakkaks, äkki leiab ka lähemal mõne soodsama lennujaama(mul endal LA ja Vegase kant nii võrd kui võrd ka läbi käidud).

1
1

@VäikeLotti, mind võluvad samad asjad, enim hämmastavad loodusimed ja nende uskumatu kontsentratsioon, lisaks turvaline keskkond.

@Sugram, talvel on Yellowstone lahtiolek soovitav eelnevalt üle kontrollida. Kui on avatud, siis üsna väikses mahus ja oma sõidukiga sisse ei lasta. Tuleb osta mõni pakett, mille hinnad väga odavad ei ole ja broneerimist viimasele päevale ei ole mõistlik jätta. Tundus, et meie külastuse päeval enamus aega valitsenud sompus ilm oli põhjustatud termaalalade aurust. Ilma prognoos oli hea, samuti parki sisse ja välja sõites. Ma ei ole suvel käinud, aga sain veendumuse, et soojemal ajal on pargi külastamine ilmselt oluliselt nauditavam.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased