Vaktsineeritus USAsse lendamisel

Küsimus selline,et mul nüüd koroona tõend aegunud ja vaja suurt venda külastada 06.06.22. Millised on sisenemise tingimused? Ja kui vaja saada idarannikult läänerannikule siis millised in tingimused siselendudele?

0
0

Minul on samuti suvel plaanis USA'sse reisida, küll transiidil. Kirjutasin välisministeeriumisse ja sain järgmise vastuse; samuti saadeti CDC link, kuhu saab oma tõendid ja reisinfo panna ja see ütleb, kas saad siis oma tõenditega reisida. Põhimõtteliselt saan aru, et USA jaoks vaktsineerimine "ei aegu" ja boosterit vaja ei ole.

"even for the transit you need to be fully vaccinated and have negative COVID test done up to 24 hours prior to your flight. U.S. accepts both, PCR and rapid antigen test. Detailed information is available on CDC's website at Non-U.S. Citizen, Non-U.S. Immigrants: Travel to and from the United States | CDC "

Ehk oli abiks.

0
0

Ma soovitaks kõigepealt vaadata lennufirmade kodulehti. Nende nõudeid.  Kui aprillis käisin, siis ainuke, kes COVID pabereid kontrollis oli  lennufirmade registratuurid. Üllatas isegi see, et KLM tahtis näha vaktsineerimis passi ka NY-ist koju lennul ja uuris viimase süsti tegemise aega.

Kuna tegin Tallinnas Amsterdam - NY chek- inni. Siis ei läinud Amsterdamis chek -inni. Ja siis tuli telefonile teade, et ilmuge sinna ja kontrolliti paberid üle.

0
0

Esiteks pead olema täielikult vaktsineeritud. Teiseks negatiivne covid-testi tulemus või tõend covidist paranemise  kohta(kui sa testisid end covidi suhtes vähem kui 90 päeva tagasi ja said nö positiivse. Loe täpsemalt https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/international-travel/index.html 

Siselendude puhul hoia vaktsiinipass ja tõend paranemise kohta ikka taskus, hetkel ei ole testimist enne siselende nõutud.

0
0

Kes juunis juba Ameerikas käinud, siis paluks infot, kuidas see koroonapassi kontrollimine Euroopa lennujaamades tehniliselt toimub.

Kas enne lendu vaadatakse lihtsalt, et koroonapass olemas või skännitakse seda chek-in lauas, kus võib selguda, et kahe süstiga on koroonapass Euroopa jaoks aegunud (9 kuud läbi). Kas ka tagasilennul Ameerikast toimub chek-in-s skännimine või ainult visuaalne vaatlus?

0
0

Juunis USA-sse Finnairiga lennates sai äpis tehtud check-in (paar päeva enne lendu avaneb) ja äpi kaudu toimus siis koroonatõendi QR-koodi kontroll, mis siis ütles, et sobib. Kui kõik dokumendid olid korras (sh negatiivne test, mida enam vaja pole), siis sai äpis pardakaardi. Igaks juhuks sai digiloost välja ka prinditud need tõendid.  Seega, kuna pardakaardid olid äpis eelnevalt tehtud, siis lennujaamas polnud enam midagi vaja peale passide ja koroonatõendeid enam ei kontrollitud. Ainuke asi, mis pidi paberil olema ja mille pidi lennujaamas enne pardale minekut ära andma, oli covidi-ankeet (CDC nõue), mille kohta on info ka iga lennufirma lehel. Meie siis printisime ankeedid välja, täitsime käsitsi ära ja enne pardale minekut sai need siis ära antud. Ka praegu on selle ankeedi nõue olemas. Finnair saatis selle kohta enne lendu ka info, et mis vaja esitada

Tagasilennul Eestisse ei kontrollitud mitte midagi. Sama moodi sai tehtud äpis check-in ja pardakaardid olid olemas. Finnairi lehel on travel requirements map olemas, kus saab kontrollida, millised nõuded lennates on erinevatesse kohtadesse. Riikidel on erinevad nõuded, oleneb ka, mis reeglid on vahepeatumistega riikides.

0
0

Ehk siis kui Euroopas kaotab pass kehtivuse, siis USA võtab seda ikka kui fully vaccinated ja võib siseneda? Kas saan õigesti aru?

0
0

Euroopas kaotab vaktsineerimistõend osades riikides siseriiklikult kehtivuse, aga mitte sisenemiseks, võid rahumeeli reisida. Ma vist isegi ei tea riike, kus sellised piirangud kehtiks. USA kohta vaata nende valitsuse lehelt.

0
1

Tere,

kas kellelgi on infot viimaste arengute kohta Covid passi suhtes? Samad küsimused aga september 2022 - kas siis lastakse lennata, kui euroopa mõistes aegunud covidpass on olemas (2 süsti saadud aga u 1,5 aastat tagasi). Ning kas keegi oskab öelda, kas alla 18-aastased lapsed peavad jääma viieks päevaks karantiini (kellel covid passi üldse pole) või tehakse neile test 2-3 päeva peale saabumist? Netis liigub väga erinev info... Suur tänu ette!

Plaanis minna TLL-Warsaw - LA, oktoobrikuus koos lastega. LOT-iga.

0
1
Lennupakkumised
Reisikaaslased