USA lühendas ESTA "keelatud riikide" nimekirja (?)

Sattusin nägema ühes foorumis väga värsket arutelu teemal, et USA on lühendanud nimekirja riikidest, mille külastamine tähendab, et ei saa kasutada ESTAt (US Visa Waiver Programme).

Kas keegi on sellest kuskil kuulnud, ehk on mõni uudisnupuke silma jäänud vms? Hetkel ei ole kuigi veendunud info õiguspärasuses, aga tore oleks teada :)

Seni on teada olnud, et ESTAt ei saa ka tuleb taotleda viisat kui oled alates 2011.a külastanud 8 riiki: Jeemen, Põhja Korea, Süüria, Iraan, Sudaan, Somaalia, Liibüa. Sellele lisandus hiljuti Kuuba.

Nüüd jagas üks reisikonsultant foorumis infot, er ESTAga ei saa USA-sse juhul, kui on külastatud 4 riiki: Põhja Korea, Kuuba, Iraan ja Süüria.

Tripis on alati palju teadjamaid inimesi - ehk on keegi kuskil miskit kuulnud? Ametlikud ESTA veebilehed seda infot hetkel ei kinnita, aga proovisin ise IATA Travel Center'is sisenemistõuded kontrollida ja tõepoolest tuleb vastus, et ESTAga ei saa ainult Kuubal, Põhja-Koreas, Iraanis ja Süürias käinud.

See oleks suurepärane uudis. Loodan, et info vastab tõele ja peatselt saab ka ametlikelt USA lehekülgedelt seda infot :)

IATA lehelt:

Warning:

Passengers must obtain an ESTA authorization at https://esta.cbp.dhs.gov/. Visitors must hold a return/onward ticket to qualify for a visa exemption. Passengers who have been in Cuba on or after 12 January 2021 are not allowed to enter with an ESTA authorization. Passengers who have been in Korea (Dem. People's Rep.), Iran or Syria on or after 1 March 2011 are not allowed to enter with an ESTA authorization.

2
1

@Veigo

Kuuba osas ma tean juba mõnda aega. Mu postituse point on selles, et IATA järgi oleks nn mustast nimekirjast justkui eemaldatud Jeemen, Sudaan, Somaalia ja Liibüa.

Varem oli nimekirjas 8 riiki + Kuuba (lisandunud hiljem). Nüüd näitab IATA aga, et on 3 riiki + Kuuba.

1
0

Jah, nii on. Tõin ka ära lingi, kus on USA terrorismi toetavate riikide nimekiri ja praegu on see tõesti lühem.

2
1

Oluline on Jeemen välja saada ? :)

0
0

Väga vabalt lisaks sinna veel Venemaa.

6
0

@DrRock

Minule hetkel jah. Aga no eks teised kohad ka tahavad avastamist. Kuid tõsi ta on, kevadine Socotra trip tõi kaasa Jeemeni templi passi ja seega ESTA-ks nagu ei kvalifitseeru enam. Hakkasin viisa avaldust täitma kui lugesin, et nimekirja on muudetud. Samas ESTA ja CBP lehtedel jätkuvalt vanem info ega maini midagi, et nimekiri on lühem.

Oleks väga tore jätkuvalt ESTAt kasutada. Aga no kui ei saa, siis teeb viisa - mis seal ikka. Järgmiseks aastaks igal juhul vaja USA kaudu lennata.

Kui uus lühem nimekiri tõesti kehtib ka ESTA puhul, siis kaaluksin tõsisemalt Liibüa reisi broneerimist ja ka Sudaanis käiks ära.

Aga mõtlesingi uurida, et kas keegi "black list" riike külastanutest on ehk uue nn nimekirja aegu käinud ESTAga :)

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased