trip-krainetrip-ukraine-dark
USA piirilt tagasi?

...USA saatkonnast väideti, et piirilt on viisavabadusprogrammi raames juba tagasi saadetud üksjagu inimesi - kes siis rumalusest vana passiga läinud või muudel põhjustel - ilmselt siis piirivalveametniku subjektiivne kõhutunne või edasisõidupilet Kesk-Ameerikasse, Kariibidele või Kanadasse.

Leidub siin kedagi, kellel endal vastav kogemus?

Hoiatan ausalt, et uurin seda ajakirjanduslikel eesmärkidel. Kirjutada võib mari250@hotmail.com

Tänud ette & päike paistku!

Tegelikult võiks vastata ka siia teemasse, et teised saaksid teada, kuidas on läinud.

Ei oska öelda kuidas praegu viisavabadusprogrammi raames on aga oktoobris oli nii, et sai küll USA-sse kehtetu passiga. Nimelt mu reisikaaslane unustas ära, et tal 2 passi on, üks neist siis kehtetuks tunnistatud. Taotles viisa ka rõõmsalt vanasse passi ja olime juba poolel teel USA-sse kui meelde tuli, et pass ju kehtetu. Esimeses USA lennujaamas tuldi meile kohe lennukile vastu. Vormistati igast paberid ja lõpuks ka päris kopsakas trahv ja reis võis jätkuda. Muidu anti valida ka, et kas sõidame kohe tagasi või maksame trahvi, valisime siis trahvi.

Unustasid mainida trahvi suuruse.

Kui on vanas passis kehtiv viisa, kas siis saadetakse piirilt tagasi? On kellegil kogemusi, kas keegi käinud vana passi ja kehtiva viisaga USAs peale seda kui liitusime viisavabadusprogrammiga?

Vana, kuid kehtiv pass koos viisaga võrdub uue viisavaba passiga. Ehk siis probleemi pole.